.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

17.02.2005aneb No, trošku jsem musel zabrat

Přišel předevčírem kolega, celý zoufalý a nešťastný — že přidal do svého PC vypalovačku a od té chvíle mu přestalo fungovat. A jestli bychom se jako na to nějak nepodívali.

Tak jsme se na to podívali. PC do sítě, zapnout, nic. Ani větráky se neroztočily. Odpojili jsme vypalovačku — nic. Odpojili jsme všechny disky — nic! Dali jsme zdroj do jiného PC — fungoval. Když jsme se hotovili zkoumat, jestli je to tedy procesorem nebo deskou, tak se kolega podíval na desku zblízka a položil fatální otázku:

Hele, Dane, neprohazoval jsi ten šuplík?

No, prohazoval... Musel jsem ho dát níž...

A šel ti tam zastrčit?

Šel... Musel jsem trošku zabrat, ale šel...

Když jsme šuplík vytáhli, tak se motherboard zvednul o nějaké tři milimetry a ukázal se rozsah škod... Kolega „trošku zabral” a hranou šuplíku oholil SMD součástky na ploše nějakých pěti centimetrů čtverečních. Viz foto:
Myslím, že se rčení musel jsem trochu zabrat zapíše do interního seznamu pamětihodných hlášek a hned za ni se zapíše jeho marné volání: „Tak to zkuste teď, třeba tam ty součástky byly navíc a nejsou potřeba...”Den nato jsme jeli zapojovat firewall a router na jistý úřad, kde internetovou konektivitu zajišťovala jakási místní wifistická firma. Pominu zmatky v komunikaci ("Dostaneme pevnou IP?" „Myslíte veřejnou?” „Ne, myslím pevnou v rámci vaší sítě...” „No, veřejná adresa tam není, takže na to zvenčí neuvidíte.” „Ale já se ptám na pevnou v rámci vaší sítě, na vnitřní...” atd.), pominu i to, že jsme se jim půl dne nedovolali...

Obcházeli jsme barák a kolega říká: „To by mě zajímalo, kam dali tu WiFi anténu...” Koukali jsme, koukali a po krátkém zkoumání jsme anténu skutečně objevili. Přimontovanou na jímači bleskosvodu.
Tak jsem zvědav na první bouřku... Možná by si mohli dát jako slogan Bleskové připojení k internetu!


Zadal Arthur Dent, 17.02.2005 8:44:43, 20 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1300

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

"Musel jsem trošku zabrat" - - Ivan (web)
(17.02.2005 12:44:40)

to mi připomíná jednu osobu, který se podařilo s vynaložením jistého úsilí zasunout kablík ze zdroje do napájecího konektoru harddisku obráceně (čili 12V na 5V) - zkosený rohy žádnej problém {smile} Disk na takovej druh snaživosti nebyl připraven a zareagoval celkem pochopitelně okamžitou elektrickou smrtí {smile}
    


. - griffin (web)
(17.02.2005 15:39:21)

tomu jistému úřadu přeji veselé bouřky na účet jakési firmě
    


musel jsem trosku zabrat - griffin (web)
(17.02.2005 15:51:47)

to me se stala taky takova zajimava vec, koupil jsem si case kde byl pripraven otvor na vyvedeni usb a audia zepredu. dokoupil jsem si takovej tistak s usbeckema audio konektorama zacal jsem vesele zapojovat. bohuzel kazdy dratek z usb konektoru byl vyveden samostatne takze jsem to mohl zapojit do desky uplne tak jak se mi zlibilo. popsane sice byly, ale na desce (ecs k7s5a) nic popsaneho nebylo, internet sirokodaleko nikde. tak jsem zapojoval zapojoval, uz jsem mel radost jak budu mit usb vepredu. zapojim a... znate takovej ten typickej smrad kdyz se pali elektronika? odpalil jsem si dve usbecka ale desku mam dodnes a krom tech dvou usb funguje {smile} ...jeste mam na desce takovej vyseklej dolicek, kdyz jsme s kamosem sundavali chladic.

(arthure, tu textareu prosim vetsi)
    

Re: musel jsem trosku zabrat - Arthur Dent (web)
(17.02.2005 17:06:02)

To je nějaké podivné... velmi podivné... To bych skoro řekl, že byla nějaká podezřelost v té škatuli, protože drátek od USB vede přímo do konektoru a ať je zapojen jak je zapojen, tak nemá šanci nic zničit až do chvíle, kdy se připojí zařízení. To musela být nejspíš zem USB konektoru nějak spojena s kostrou PC, což by být nemělo.
    


Dane, Dane - Vlk (web)
(17.02.2005 17:01:36)

ještě, že nebylo třeba lehké poklepání perlíkem, případně zkosení desky rozbrušovačkou.
A ta anténa je náhodou super, pokud tam jsou časté bouřky a dali to dost vysoko, mají poměrně dobře zajištěný odbyt další antény, nového počítače, případně počítačů, bude-li osud nakloněn. Od čeho jsou daně, aby se přeci za něco utrácely ...
    


Taky umím zabrat - Letinka (web)
(17.02.2005 17:13:26)

Při renovaci parket mi přišlo, že jezdit rotační bruskou je zábava. Chtěla jsem to zkusit. Ten pán mi sice říkal něco o tom, že to je fuška a prý musím zabrat a pevně držet, jenže já viděla, jak zlehka mu to jde. Dobře, zaberu. Pak spustit a najednou jsme byly obě ve vedlejším pokoji - já i bruska- akčně jsme prošly zdí. Od té doby se radši vyhýbám činnostem před kterými slyším musíš zabrat. {big grin}
    

Re: Taky umím zabrat - Vlk (web)
(18.02.2005 12:32:13)

Aj to mi připomělo příěh, který se traduje na jedné střední škole - strojní průmka. Na dílnách je pneumatický buchar (v kovárně) a pokud se na kovadlinu položí něco "ne zcela rovně" dopad má ten efekt, že to člověka efektně zvedne do vzduch - páka je páka - a dopad je přesně na pedál spouštěcí kladivo - následuje další úder - další nadskočení, dopad, ... Až do doby než vypnou proud, případně je nešťastník sundán.
    


Heh.. - Ebo (web)
(17.02.2005 17:54:19)

Mno super... ten co tam montoval tu anténu ..jestli měl 50ku paragraf, tak by mu to měli z fleku sebrat a zakázat činnost na 200 let {big grin}
Jinak s tím násilím na počítačích.. jsem viděl jak kdosi narval do SCSI konektoru IDE {smile} .. co dodat..
    

Re: Heh.. - Arthur Dent (web)
(17.02.2005 18:23:05)

Paragraf asi dostane, až mu tohle někdo zkontroluje podle vyhlášky padesát. Ale bude to spíš "obecné ohrožení". {smile}
    

Re: Heh.. - Ebo (web)
(17.02.2005 19:29:05)

Co takhle tam poslat Nova TV {big grin}
    

Re: Heh.. - Arthur Dent (web)
(17.02.2005 19:31:49)

Už to vidím:

"Hrůza! Pochybení! Zaměstnanci říkají: Bojíme se bouřky! Majitel firmy dnes nebyl k zastižení. Jan Tuna, televize Nova!" {big grin}
    

Re: Heh.. - Lokutus (web)
(18.02.2005 00:44:42)

Někteří zaměstnanci snad i slzu uroní.
    


Re: Heh.. - Solvina (web)
(18.02.2005 11:44:15)

Este tam bude bleskovy pruzkum, ve kterym takova ta babka, co by nejradsi zakazala secky ty internety bude pozadavoat zakaz seckych hentych entetyn. Kolacovy graf: podle nasich odhadu je az 2,123234% anten pro wli-fli pripevnenych spatne a az seneco zleho stane tako to bude zle.
To chci videt, neprodate nekdo tv?
    

Re: Heh.. - Arthur Dent (web)
(18.02.2005 19:57:36)

Já ti to ripnu a pošlu na CD {smile}
    

Re: Heh.. - Solvina (web)
(18.02.2005 20:29:05)

Na tech tvych DVD se mi nejvic libi ty sekce "Private home video - Artur, his wife & dozen of spoons". Mate muj r3sp3ct, protoze u techle cinnosti provadet psozpevy, to se opravdu jenom tak nevidi ani neslysi!
    

Re: Heh.. - Arthur Dent (web)
(18.02.2005 20:43:52)

{smile} Voe, to nebylo to DVD ode mně, já ti posílal záběry ze života vodního hmyzu... Psozpěvy máš od někoho jinýho {smile}
    

Re: Heh.. - Ebo (web)
(19.02.2005 00:07:28)

He he .. ze života hmyzu ? ..To musel být cool celovečerní pořad pro celou rodinu {big grin}
    


 - Lokutus (web)
(18.02.2005 00:57:17)

Státní podniky mají vůbec skvělý přístup k technologiím.

Předevčírem jsme museli akčně vyrazit natvrdo restartovat ESX server u jednoho našeho klienta (nejmenovaná mamutí státní organizace). Ve vrátnici jsme dědulovi řekli o klíče k serverovně a co myslíte, že udělal. No dal nám je. Dokonce ani nechtěl podpis, anebo alespoň vědět, ze které firmy jsme.

Když pominu, že dvoutunového Sharka těžko někdo nenápadně ukradne, i tak se tam nachází spousta jiné techniky za miliony. Nehledě na bezpečnost sítě. K čemu je paranoidní informační systém, když si může kdokoliv vlézt k serverům a dělat tam, co chce.
    

Re: jo.. - Ebo (web)
(18.02.2005 19:10:31)

a nebylo to náhodou na ministerstvu vnitra??? {big grin} he he ...
    


To mi pripomina ... - Egi (web)
(18.02.2005 10:36:59)

... jak tady v budove u felcarek na gynekologii nefungovala klavesnice. Prej uklizely. Vsechno rozpojily, nasledne zapojily zpatky a ono to nejak "Netanjahu".
Vytahnu PS2 konektor od klavesnice a koukam, ony ty piny jsou tak ladne zalomeny podel stineni. Jednoduse to tam narvaly na silu.
"Hele, nezdalo se vam, ze to tam jde trochu ztuha?"
"No, mozna malinko ..."
"A nepripadlo vam, zrovna tady na kundologii, ze kdyz jde neco dovnitr ztuha, ze bude asi nekde zrada?"
    
HotLinks
Zpět na článek