.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

20.02.2005Je na čase splatit jeden z dluhů vůči čtenářstvu, a popsat návštěvu u čínského mága, pana Menga.

Jen pro připomenutí. Počátkem července minulého roku mi začala znepříjemňovat život skutečnost, se kterou jsem se do té doby nesetkal. Totiž podivná, leč velmi intenzivní bolest zad. Pýcha předchází pád, a já si uvědomil, kolikrát jsem se do té doby holedbal svým dokonalým zdravím.

Začal jsem hledat způsob, jak se této velmi nepříjemné bolesti zbavit.

Jakési doporučení mě nakonec dovedlo k panu Mengovi, čínskému masérovi a znalci elektroakupresury. Slyšte (vlastně vizte) jak návštěva probíhala.

Celé se to odehrává koncem srpna minulého roku, ale to není vůbec důležité.

Nejprve jsem se u pana Menga objednal. To bylo v pondělí. A ve čtvrtek jsem dorazil na terapii.

Pan Meng je člověk uctivého chování, menší postavy. Neustále se drobně uklání, říká „prosim” a mluví potichu.

"Tudy, prosim, tady si odložit, prosim, tady si lehnout, prosim."

Pan Meng zkoumá mou tělesnou konstituci, ptá se na potíže, masíruje. Vše v pořádku, aspoň zdánlivě. Když tu náhle masáž na chvíli přestane a já slyším nějaké podezřelé zvuky. Nepřikládám jim význam, když tu najednou...

Ááááúúúgrr co to hergot bylo?

"Vy ležet klidně. Já muset to udělat."

Tak. A začínám chápat, jak se z kohokoliv dá vyrazit přiznání k čemukoliv. Já nemám rád elektřinu a pan Meng je odborníkem přes elektroakupresuru. To není dobrá kombinace. Moje představy jsou asi následující:

"Jméno!"
"Jsem doktor Horák"
"Nelži, Fučíku!"

bzzz bzz bzzz, elektrody se žhaví, pojistky nestíhají...

"Jméno"
"Fuč... Horák"

bzz bzz bzz

"Ano, ano, Fučík, přiznávám všechno!"


No dobrá, tak strašné to zase nebylo.

"Vydržet! Ještě já tady..." bzz bzz bzz „...a tady, ještě vydržet!” bzz bzz bzz...

Nakonec se to „vydržet” protáhlo asi na 20 minut.

Nicméně elektroakupresura mi nepomohla. Pan Meng vyléčí ledacos, několik beznadějných případů údajně vrátil z invalidního vozíku do normálního života, ale na má záda je krátký. A také to uznává.

"Vy muset rentgen jít se záda. Jinak já nevím."

Za pár dní jdu na rentgen, a tím odstartuji takový sled událostí, že se nestačím divit. Říká se tomu synergický efekt. Také je to přesně popsané v Murphyho zákonech. Hroutí se všechno, v nemocnici zjišťují, že záda jsou podružným problémem proto tomu opravdovému průšvihu, do toho mi bývalý zaměstnavatel nezaplatí dvě výplaty, nemohu jet do Brna, kam jsem se těšil jako děcko do Dyznylendu, ba ještě více, a další a další a další... K Mengovi mě už nikdo nikdy nedostane.

Tak abyste to správně pochopili: myslím si, že každý umí něco. I pan Meng. Opravdu jsem o něm slyšel mnoho chvály, různá nervová onemocnění prý léčí bravurně. Ale nikdo není všeumělem. A ke cti pana Menga musím napsat, že on nikdy nic takového, jako že vyléčí všechno, netvrdil. Tomu jsem uvěřil já, ve chvíli, ve které se tonoucí stébla chytá. Ale ani v tom přísloví není řečeno, že to stéblo vydrží... Nevydrželo.

Pokud si někdo myslíte, že by vám prospěl aterapie u pana Menga, klidně se podělím o kontakt. Pokud vás ale bolí záda, třikrát si to rozmyslete.

Myslím, že každou návštěvu u někoho, kdo se zabývá „alternativní” léčbou byste měli konzultovat se zkušeným lékařem. Pokud váš doktor není zabedněný, jistě vám dobře poradí. Já to neudělal a byla to velká chyba.


Zadal White Dog, 20.02.2005 18:45:44, 17 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1303

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - Ebo (web)
(20.02.2005 19:57:38)

Jo jo..tu elektro občas provozuju, i když teď jsem si dával víc bacha a radši jsem si ty pojistky vypnul, než jsem to začal přepojovat {smile} Lepší je ale asi akupunktura ..{smile} .. hele a co že ti to vlastně všechno v té nemocnici našli ? {big grin} (stačí počet chorob, nemusíš diagnózy)
    


Není to náhodou trochu jinak? - Pixy (web)
(20.02.2005 19:58:58)

Nemělo by to být spíš tak, že před tím, než se necháte "ošetřit" někým, o kom nic nevíte, měli byste si o tom zjistit něco víc? Stejně nepoužitelný, až škodlivý může být domácí šarlatán, klidně i s titulem a může se jmenovat třeba MUdr. Středa, že...

To mám fakt tak rád, házet automaticky každého, kdo není odsud, do pytle s cedulí "alternativní" (rozuměj "méněcenná" a "pofiderní" medicína). Přitom ti tvoji "zkušení lékaři" vycházejí z jistých ne vždy zcela spolehlivých informací cca 100-200 let starých, zatímco ta "alternativní" asijská medicína má nepřerušenou tradici několika tisíc let...
    

Re: Není to náhodou trochu jinak? - White Dog (web)
(20.02.2005 20:09:13)

Jasně. Já nejsem žádný příznivec různých šarlatánů, a na toho Menga jsem měl doporučení, nešel jsem za ním sám od sebe. Kdosi mi doslova řekl "když vám nepomůže tohle, tak běžte za Mengem, tady je na něho vizitka, má spoustu spokojenejch zákazníků".
    


Re: Není to náhodou trochu jinak? - dgx (web)
(21.02.2005 10:33:19)

Tady bych byl opatrnější, Pixy. Samozřejmě že šarlatán Středa může mít titul MUDr. (a nejspíš je to jeho nejlepší reklamní tah, jaký mohl udělat).

Jenže u nás je situace taková, že většina léčitelů šarlatáni a podvodníci jsou. To je prostě úděsný fakt, daný především nedostatečnou legislativou. A proto si myslím, že každé varování před alternativou je v pořádku. White Dog přece od léčitelů neodrazuje, jen varuje. A to je rozdíl.
    

Re: Není to náhodou trochu jinak? - xgy (web)
(21.02.2005 11:10:32)

>> Jenže u nás je situace taková, že většina léčitelů šarlatáni a podvodníci jsou.

a to víš jak?
    


 - Jirka (web)
(21.02.2005 10:54:23)

Jak říká můj kamarád lékař:

Zdravý člověk = špatně vyšetřený pacient!
    

Re: - Ebo (web)
(21.02.2005 19:36:29)

{big grin}
    


Co - plivnik (web)
(21.02.2005 19:59:27)

A co ti teda je? Me bolely zada a byly z toho ledviny...
    

Re: Co - White Dog (web)
(21.02.2005 20:40:44)

No bolej mě záda, nevím, jak se to jmenuje odborně. Může za to nešťastná kombinace sedavého zaměstnání s cyklistikou a prochladnutím. Zítra jdu za obvoďákem, už mi jednou pomohl, zítra mi pomůže zase. On totiž tímto problémem trpěl (myslím, že slovo "trpět" je na místě, že Vlku {smile} ) také, takže ví co na to platí. Naděje na definitivní uzdravení je asi 97%.
Ledviny to nejsou.
    

Re: Co trpět - Vlk (web)
(21.02.2005 23:30:44)

Trpět. To je snad silné slovo - pouze touha co nejdříve umřít, na tu si vzpomínám. BTW kdopak je ten zručný obvoďák. Já znám MuDr. Zi..... z tvého města (městečka) a rozhodně mohu doporučit. Má sice docela černý smysl pro humor, ale pokud s enechat od někoho napravit, tak od něho. Posledně jsem chválil jeho sestřičku, jak umí bezbolestně dávat injekce (tuším tetanus), že se nezdráhal mi nabídnout další - od vakcíny proti chřipce po ženskou hormonální antikoncepci ... když se mi to tak líbilo ...
    

Re: Co trpět - White Dog (web)
(22.02.2005 12:53:34)

Já chodím do ordinace naproti MUDr. Zi... . A sestřička dává bolestivé injekce {sad} , protitetanové, naštěstí tam nechodím tak často.
    


 - Lokutus (web)
(21.02.2005 20:37:35)

Mě nedávno také bolely záda. Měl jsem pocit, že je to skříplý nerv, tak jsem se nechal od jednoho kolegy z práce napravit. Druhý den jsem chodil, jako pokálený kačer. Nemohl jsem se hnout doprava, nemohl jsem se hnout doleva a nahoru, či dolů už vůbec ne. Nedalo se sedět, ležet, ani stát. Prostě peklo. Šel jsem za doktorkou, ta mě poslala na rentgen - kam taky jinam, že. Na rentgenu nic nenašli, jen mě tam půlhodiny mučili ve studené, vykachlíčkované místnosti na plechovém stole.

Doktorka řekla, že mě tedy pošle na elektroléčbu. Řekl jsem, že děkuji, ale raději počkám, jestli to nepřejde samo. A taky přešlo - dobře jsem udělal.
    

Re: - White Dog (web)
(21.02.2005 20:44:38)

Moje zkušenost: jen ne elektroléčbu!!!
A pro upřesnění: pan Meng nepraktikoval elektroléčbu, elektroléčbou myslím to šimrání v rehabilitačních odděleních nemocnic.
    

Re: - Ebo (web)
(21.02.2005 21:57:11)

Takže takovou tu elektroléčbu z filmu Rambo (teď nevím jestli II díl ) ? {big grin}
    

Re: - White Dog (web)
(21.02.2005 22:30:14)

Jojo, něco takového. Akorát u toho nezhasínaly žárovky široko daleko, jako v tom Rambovi {smile} Pan Meng má asi silnější zdroj proudu než Vietkong {smile}
    

Re: - Lokutus (web)
(22.02.2005 07:01:08)

Ale výcvik možná pochází ze stejných zdrojů.
    


Rýč - Bedřich (web)
(24.02.2005 16:45:16)

Říci "Myslím, že každou návštěvu u někoho, kdo se zabývá "alternativní" léčbou byste měli konzultovat se zkušeným lékařem." mi připadá, jako bys radil "Pokud se chcete stát muslimem, měli byste to konzultovat se zkušeným katolickým biskupem.".
    
HotLinks
Zpět na článek