.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

24.02.2005Rád čtu v časopisech rozhovory s osobnostmi. Nemyslím celebrity, myslím lidi, kteří něco dokázali. Nejraději mám rozhovory s těmi, kteří jsou svým zaměřením úplně jinde, než já. Mají jiné pohledy na věc, rozšiřuje to obzory.

V posledním vydání časopisu Týden vyšel rozhovor s Daliborem Dědkem — majitelem a ředitelem společnosti Jablotron.

Jablotron je firma, která mi nic neříká. S jejími výrobky se cílevědomě nesetkávám, nevím, co přesně produkují, asi nějaké zabezpečovací zařízení, ale vůbec si tím nejsem jistý a je mi to celkem jedno.

Mediálně (a možná i obchodně) nejvydařenějším počinem Jablotronu je výroba slavného „obřího” mobilního telefonu, asi jste už o tom slyšeli. Ale ani tento produkt mě nějak nenadchl, což samozřejmě nesnižuje jeho význam.

Rozhovor s panem Dědkem byl nicméně vydařený. Je to člověk, který se nebojí mít vlastní názor. Určitě si to přečtěte.

A co mě na článku zaujalo nejvíce? Úplný konec.

...Často opakujete, že chcete dělat výrobky, které nejsou chytřejší než jejich uživatel. Když pomineme úspěch gigantického mobilu, chtějí lidé něco takového?

Jsem přesvědčen, že ano. Dobrý výrobek musí mít jednoduché ovládání a nedávat vám najevo, že jste blbec. Nedávno mi začalo pípat autorádio a trvalo mi čtvrt hodiny, než jsem pochopil, co chce. Přitom jsem se jen vzdálil z dosahu zpravodajského vysílání. Takové výrobky dělat nechceme.


Takový názor se mi líbí! Co líbí, jsem nadšený, že se ještě najde někdo, kdo takto uvažuje. Doufám, že společnost Jablotron přesune co nejdříve své aktivity i do ostatních oborů, napadá mě třeba... skoro cokoliv {smile}


Zadal White Dog, 24.02.2005 13:06:11, 8 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1305

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

idealista - braggart (web)
(24.02.2005 14:43:35)

tak se raduj a jasej, ja tak taky uvazuju {smile}

Jenze je mi to prd platny... Chtel bych kuprikladu mobil, ktery se mi pri padu nerozsype na kousky a umi prehrat jako zvoneni wav, nebo mp3 (nahlas!) a samozrejme telefonovat a posilat zpravy. Nic vic od telefonu nechci, ale copak nejakej takovej je?

Jablotrone, pomoz!{wink}
    


Náhoda...? - Arthur Dent (web)
(24.02.2005 14:51:47)

Přesně o tomhle rozhovoru jsem chtěl napsat... Ale chystal jsem se citovat něco jiného. Chystal jsem se citovat tu pasáž, kde pan Dědek říká, že bude raději chudý majitel bohaté firmy než obráceně a že je v ČR móda jezdit v Audi a mít firmu v konkursu.

A taky mě tam zaujalo to o tom, že Jablotron má z dvou set lidí šedesát výzkumníků, co nemají určeno co dělat a jsou placeni za nápady. Skvěle! Tleskám a chci více takových firem! {smile}
    

Re: Náhoda...? - dgx (web)
(24.02.2005 15:09:57)

Poslouchá se to vážně pěkně, ale uřídit takový kolos musí být neskutečně náročné.

Ani nejde o tom, že náš systém neustále vymýšlí, jak zlikvidovat podnikatele a potrestat úspěch, ale spíš o to, že finančně výhodnější je vyrábět zmetky. A jakýkoliv pokus o kvalitní produkt bude po zásluze potrestán.

Ale jinak - jsem optimista {smile}
    


Re: Náhoda...? - KITI (web)
(24.02.2005 19:55:31)

Na zmíněném článku mě zaujaly podobné věci a také přemýšlím nad výpraskem bambusovou holí v případě špatných výkonů zaměstnanců - inu Asie...
    


A co je zajímavé: - Vesničan (web)
(24.02.2005 17:24:10)

On ten maximobil vznikl celkem náhodou. Pan Dědek to v jiném rozhovoru popisoval (volně) asi takto: "Potřebovali jsme nějaké zařízení k čemusi a najednou koukáme, my děláme telefon."
Já tu firmu znám, ne sice důvěrně, ale to vím, že žije z jednoduché geniálnosti.
    


Ještě mě tak napadlo... - Arthur Dent (web)
(24.02.2005 21:38:10)

Pan Dědek určitě nepíše do internetových diskusí... Kdyby tam napsal větu "Nedávno mi začalo pípat autorádio a trvalo mi čtvrt hodiny, než jsem pochopil, co chce," tak se dozví, že je totální lama a naprostej idiot, protože si ani nepřečetl manuál! {smile}
    

Re: Ještě mě tak napadlo... - JMH
(25.02.2005 16:53:50)

Já jsem instalační manuál autoalarmu Jablotron četl asi dvacetkrát, ale dosud nechápu, proč mi každou chvíli hlásí plané poplachy{sad}((
    


Prosté == Geniální - Mirek (web)
(25.02.2005 08:49:09)

Já tenhle výrobek sleduju a naprosto mě nadchnul. Vždyť to je tak jednoduchý nápad - a přitom geniální! Skorem bych jej přirovnal ke kancelářské sponce {smile}
    
HotLinks
Zpět na článek