.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

07.04.2005Takže nic o papežovi ani o politice. Jen něco málo o zednících (Alloře to nezávidím), něco o psech a něco o novém projektu...

Za oknem v práci nám zední zedníci. Předevčírem pracovali asi tři hodiny — nejspíš proto, že svítilo slunce. Včera přišli v osm ráno, v půl desáté už byli pryč. Objevili se v půl dvanácté — nejspíš proto, že poprchává. Asi si provokativně přistrčím židli k oknu, postavím si na parapet budík, vedle položím blok a tužku a každé čtvrt hodiny vykouknu a udělám si čárku. Uvidíme, jak se změní jejich pracovní morálka.

Možná ale zvolíme variantu 2 — IP kameru, namířenou na jejich pracoviště a stremovanou do světa. {smile} Teď právě stojí na střeše, pokuřují a povídají si. Jeden drží už asi tři minuty v pazourách jednu cihlu, druhý kouří a plive na zem a třetí otvírá lahváče...

Na blog.lide.cz se objevil deníček MaFre, který píše paní s dobrmanem a trpasličím pinčem. V záhlaví stránek má napsáno: „Dobrman je krásné, ušlechtilé, velice šikovné a bystré zvíře” — a má pravdu. Navíc její Mates je docela podobný naší Bany. (No dobře, tak třeba tenhle Mates a tahle Bany.) Historky, které autorka popisuje, komentuje manželka slovy „Koukám, že je to u dobrmanů asi rodové...”

Projekt, který jsem loni začal (a pak uspal) se chystám revitalizovat, i když se mi zdá, že o něj nebude až takový zájem, jak to vypadalo. Chci ho před spuštěním trošičku poupravit, jak by se manažersky řeklo „přeskupit priority”...

Bohužel, do toho si vzpomněla firma Firmová (zdravím Alloru), že nutně potřebují opravit SW, který jsem pro ně udělal. Má být příští týden nasazen. Minulý týden ho začali testovat. Mají ho k dispozici od ledna.

Navíc mě bolí obě kolena a v noci na dnešek jsem spal pouhých pět hodin. Šajse!


Zadal Arthur Dent, 07.04.2005 8:22:02, 8 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1345

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

Bacit... - allora (web)
(07.04.2005 09:53:31)

...tě psem {smile}
Náhodou je se zedníkama celkem sranda. Ber to z tý lepší stránky - při postávání a popíjení piva aspoň neudělají žádnou větší škodu. A když ti postaví zeď tam, kde měly být dveře, můžeš se alespoň trénovat v argumentaci a předhánět se s nimi, kdo zná víc sprostých slov.
Velmi poučné {wink}
    

Re: Bacit... - Arthur Dent (web)
(07.04.2005 10:01:55)

Nevím nevím... Jeden mluví slovensky, druhý cikánsky a třetí ukrajinsky...

Ale občas člověk i rozumí. Třeba když stavěli lešení - měl jsem otevřené okno a slyšel jsem: "Ťuk - ťuk - ťuk - ťuk - ťuk - ťuk ÁÁÁÁÁUUUU! JEBEM TO!!!" {smile}
    


se asi - Ebo (web)
(07.04.2005 13:23:52)

na síťařinu vykašlu a udělám si rekvalifikaci na zedníka. Celkem pohodová práce za 100 - 160 / hodinu, to je skoro 3 násobek mého hodinového platu.. chjo..
    

Re: se asi - E.T. (web)
(08.04.2005 05:59:53)

Ebo doporučuju ji nejdřív zkusit brigošku tak na tejden dva - sice dostaneš tak pulku toho hodinovýho příjmu ale je lepší vědět do čeho člověk jde:

Před cca 6ti lety, když sem se "pyšnil" čerstvým titulem Bc a dělal si dálkově další školu a v práci začal objevovat první html značky (třeba MARQUEE byl super{big grin}) jsem se dostal do prekérky s penězma a musel vzít co zrovna bylo. Vydržel jsem to asi 14 dní neboť mě neustále **** ten **** majitel stavebni firmy, nemoh jsem vydejchat otázky typu "jakou ji má tvoje mladá" od jinak milých slovenských kolegů, nehledě k tomu že jsem byl často "nucenej" dělat věci, který myslím docela ohrožovaly ne-li životy tak přinejmenším majetek jiných osob (spadnul kousek cihly ze čtvrtýho patra na palubní desku bavoráka - "hele vole bacha chodej tam lidi")

suma sumárum po 14ti dnech jsem si vzal ten směšný obnos, půjčil si dalších 5kkc od kamose a šmitec.
    

Re: se asi - Ebo (web)
(08.04.2005 08:43:23)

Mno .. je pravda že zednící jsou někdy howada, neb jsem asi 5 let po sobě dělal brigády jakožto osoba pod dohledem někoho kdo má 50ku a dělal jsem elektroinstalace (včetně sekání drážek ap.) a když jsem na pár stavbách měl tu čest je vidět v praxi, tak jsem si dlouho říkal, že jsem na tom dobře. Ale zdá se mi, že po finanční stránce jsou na tom oni dnes líp..
    


Re: se asi - White Dog (web)
(08.04.2005 10:35:03)

Kamarád lešenář vyprávěl, jak pracoval s nějakým Ukrajincem asi v 14 patře. Dělali něco s omítkou a Ukrajinec položil na kraj lešení kladivo. Kamarád lešenář: "co blbneš, to kladivo může spadnout a někoho dole zabít!" Odpověď Ukrajinského kolegy byla z těch, kterým se nadá odporovat: "Vot takája rabóta!"
    


Mates speciál: - aTeo ;) (web)
(09.04.2005 19:28:33)

[ateo.cz/frame/phpgal/pict//4.544.jpg]
Podotýkám, že s laskavým svolením majitelky {wink}
    

Re: Mates speciál: - MaFre (web)
(11.04.2005 14:46:46)

Majitelka se asi dá na pivko{wink}
Konec hledání udělátka na otevírání lahví, tohle chlupaté udělátko se nedá přehlédnout, proto ho není třeba hledat.

Teď vážně. Díky aTeo, potěšilo mě, že jsi požádal o svolení{smile}
Asi většina z nás ví, že ne každý na Netu je takhle korektní{sad}
    
HotLinks
Zpět na článek