.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

21.04.2005A napadají vlkodava větší lumpárny než pekinéze?

Včera se vrátila manželka z venčení a už od dveří volala: PESA JE FUJ! AŤ TĚ NEVOLIZUJE! Pak mi vylíčila, jak se naše Bany dostala na další úroveň hry „chyť myšku!” První fázi hry, tedy zuřivé rytí v myších dírách, má zvládnutou dokonale. Jen nedomyslela, co udělá v případě, že nějakou myš opravdu uloví...

A právě to se stalo včera. Pesa udělala CHŇAP — a najednou držela v hubě myš. Živou. Ukrutně ji to překvapilo, takže jen stála, zuby vyceněné, v zubech myšku a vyjeveně zírala. Najednou myš kvikla, pesu to vyděsilo — a zahodila ji.

Na zpáteční cestě chytla tu samou myš a vše se opakovalo... Manželka volala něco jako FUJ!, tak pes mávnul hlavou — a myš nikde... Manželka slídila v okolí, hledala odhozenou myš, ale nenašla nic, tak usoudila, že myš byla sežrána. Navíc k ní pes radostně běžel a snažil se jí olíznout, což je neklamné znamení toho, že sežral nějaký fujtajbl, jako třeba kus hnoje.

U silnice potkaly babku s vnoučatama... Babka dirigovala děti někam pryč a manželka zaslechla, jak říká dětem: „To jsou ti zlí psi!”

Psi jsou psi a chovají se jako psi. Na tom není nic zlého. Horší je člověk, co se chová jako vůl. Na druhou stranu — císaři Tiberiovi je připisován výrok: „Ať se bojí, jen když poslouchají!” Tak — ať se bojí i psů na vodítku, když jim to dělá dobře! Já to nikomu vymlouvat nebudu.

Však se i ten pes něčeho bojí... Ten náš třeba veterináře (trošku závidím MaFre jejího dobrmana — veterinářomila), jenže — co naděláte, někdy je veterinář potřeba. My u něj byli v pondělí...

Pes byl totiž už několik dní podezřele hodný. Na louce běhal jako pominutý a s tričkem bojoval do roztrhání trička, jak to má být a jak se na dobrmana sluší, ale pokud nebojoval a neběhal, tak kupodivu nevymejšlel bejkoviny a choval se jak vzorný pes. Ne že bychom nebyli rádi, to ne... Ale je to přeci jen podezřelé. Pak se asi třikrát ze spaní počůral — tak jsme vyrazili k veterinářovi, jestli není pes nastydlý a vůbec.

U veterináře sedělo psisko v koutě a klepalo se, já seděl vedle něj a chlácholil, no a manželka popisovala příznaky a anamnézu. Pes nakonec nastydlý není, dostal antibiotika, ale když veterinář viděl, co pes provádí, a vzpomněl si na předchozí scénky, nasadil antibiotika perorální, nikoli injekční. {smile}

A tady se ukázala obrovská výhoda velkého psa... Stačí dát tabletu do kousku sýra, zavolat na psa, udělat s ním pár cviků a za odměnu mu dát právě ten sýr s tabletou. Pes udělá CHLAMST — a je to. Když pak majitelé malých psíků nebo koček (těch zejména) popisují, jak to jejich zvíře tabletky vyplivuje, říkám si jen: Jo, jo...

Právě teď naše pesa leží na gauči, rozvalená na zádech, a spí. O čem se asi tak zdá dobrmanům?Zadal Arthur Dent, 21.04.2005 8:46:34, 21 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1358

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

Jak který pes. - Radek
(21.04.2005 08:58:23)

My máme chodského psa, a i když to není úplně velké plemeno, tak úplně malý není. A šunku nebo tak něco je schopen úplně rozpitvat a prášek nesežrat. A kokršpaněl našich rodičů - tomu by stačilo, kdyby se prodávala salámová vůně ve spreji a tímto pouze ovonět tabletku, určitě by jí sežral. Takže nevím, podle mě to na velikosti moc není. Jinak náš choďák, ten taky baští myši, ale ten jí prostě rovnou zbaští.
    


Nedá mi to... - crw (web)
(21.04.2005 09:09:05)

Měli jsme pořádnýho psa, Černý teiér, též zvaný Ruský teriér. A ten měl 72cm v kohoutku a 55 kilo. Takže žádnej drobeček. A s tabletou si dokázal poradit tak jako žádnej jinej operatér. Tabletu zabalenou v salámu, plátku sýra, v čemkoliv - očistil od dobroty, schoval si ji někde v koutku mordy a vyplivl ji třeba i po deseti minutách, kdy si myslel, že se nikdo nekouká. Případně otevřít čelisti a hrubě tabletu zatlačit až do hrdla a pak podržet čelisti stisknutý, dokud nepolkl. Výsledek? Vrtění bambulí, přátelské otírání o nohy, provokativní zívnutí (vidíš, já už to sežral, nic nehraju!) a pak najednou takové tiché cvaknutí tablety o dlaždice. Jojo, ten měl talent 8-)
    


Odpověď Radkovi a crw - Arthur Dent (web)
(21.04.2005 09:35:25)

No... vono to asi opravdu nebude velikostí, ale nenažraností! {smile}
    


Otázka v nadpisu - White Dog (web)
(21.04.2005 10:38:04)

Nadpis mě přímo nutí k jedné otázce:
Do Androids Dream of Electric Sheep?
Sní androidi o elektrických ovečkách?
Nápověda: Blade Runner {smile}
    

Re: Otázka v nadpisu - Arthur Dent (web)
(21.04.2005 10:42:40)

To je přesně ta otázka, co mě napadla jako druhá! {smile}
    

Re: Otázka v nadpisu - KITI (web)
(21.04.2005 17:08:58)

Psi sní o knize "Když ještě žili lidé..."
    

Re: Otázka v nadpisu - White Dog (web)
(21.04.2005 19:49:28)

A o čem sní mravenci?
Já tu knihu četl {smile}
    

Re: Otázka v nadpisu - KITI (web)
(21.04.2005 20:54:18)

Mravenci zatím nesní protože nespí,drží stráž a učí se cizí jazyky. Dnes je možné cokoliv - nějak nemohu rozdýchat představu závodících velbloudů, z nichž byl jeden řízen robotem (zdroj MF-Dnes).
    


ten můj miluje veterinářku - ofr (web)
(21.04.2005 12:41:41)

když mu píchá očkování, tak o tom ani neví, neb se ji snaží oslintat, vrtí ocasem a zbožně na ni hledí - čili žádný problém. Co se týká myšek - minulý týden jsem našel jednu užužlanou k smrti - kousnutá nebyla, jen ji prostě uslintal(nic moc smrt)
    


...pesa je fuj. - dond (web)
(21.04.2005 14:18:17)

To je houby fuj. Fuj je, když vám kočka přinese čtvrtinu ulovených myší do postele (kdybyste viděli ten nadšený výraz v očích: "Podívej, co jsem ulovil! Že jsi na mě hodnej, nesu ti jednu, ať si taky pochutnáš.") a poté, co kočku vykážete z postele (slabší povahy i z místnosti), kočka uraženě spráskne myš sám, ale pak se jde mazlit, jako že to nemyslel zle...

Občas spíme tvrdě, tak to pak ráno najdem na prostěradle nebo polštáři vypreparovaná střívka a játra (buhvíproč zrovna tuhle část myší náš kočka nežere).

Jak to po sobě čtu, doufám, že už jste všichni po obědě. {smile}
    

Re: ...pesa je fuj. - Arthur Dent (web)
(21.04.2005 14:23:16)

Já po obědě jsem, ale jak to tak čtu, tak myslím, že budu brzo ve stejném stavu jako před ním. {smile}
    


 - Lokutus (web)
(21.04.2005 16:13:00)

No bóže, tak žere myši. {smile}
Alespoň nežere něco horšího. Nebo že by?
    


 - Ťapinka (web)
(21.04.2005 17:50:53)

Koukám, že už se taky nestíháte doma včas přeorientovávat z psí mluvy na lidskou - "pesa je fuj" :o)))
Náš Anďák se naučil chytat myši při jarním tání, kdy bylo pole, kam se chodíme venčit, plné zoufale pobíhajících myší z vytopených domečků, stačilo se sehnout a sbírat. Dobře ví, že já to nevidím, ráda, takže je úžasný pohled, když se pes, který nosí náhubek velikosti "jezevčík-fena" snaží schovat celou myš v tlamě. Vypadá to asi nějak takhle: [eprdel.cz/obrazky/ptakvtlame.jpg]
No a když už se to naučil tak dobře, že chytil i myš nevyplavenou, normálně běhající, tak mi ji přinesl večer na práh domu. Při pohledu na můj nekompromisní výraz ji nechal na tom prahu a šel dál bez ní, načež usoudil, že byl extrémně hodný a je třeba se jí náležitě pomazlit, a zavrtal mi čumák do peřiny.
    


Dobrmanní sny - MaFre (web)
(21.04.2005 18:40:32)

Matýsek má občas sny, jak je malé štěně a pije od mamči mléko. To vím jistě, protože u toho neuvěřitelně mlaská, předníma nohama masíruje mateřský struk (prostě dělá ty pohyby, co štěnda, když pijí). Tyhle sny má od štěňátka.

Další sny má o psích holkách. Už má potomky, tak ví, jak se štěnata dělají{smile} Když nakreje fenku, pak
má několik dnů zajímavé hejbací, štěkací, kňučící sny {smile}

    

Re: Dobrmanní sny - Arthur Dent (web)
(21.04.2005 19:39:03)

{big grin} Tak tohle mě doopravdy pobavilo! Ta naše ze spaní "pobíhá" a "poňafává", což by tak odpovídalo jejím oblíbeným zábavám...
    

Re: Dobrmanní sny - MaFre (web)
(21.04.2005 20:31:10)

Mám takovou teorii. Čím víc toho psisko zažije, tím má bouřlivější a častější sny. Jen nevím, co se zdá hafanům, které dvounožci zavřeli do kotců ... Chjo.

Arthure, fotky štěňat jsem přidala{smile} Mám slíbený další {smile} Už se těším.
    

Re: Dobrmanní sny - Ťapinka (web)
(21.04.2005 22:27:26)

To platí i u lidí, ne?
    


Není Pesa fakt marod? - Alka (web)
(25.04.2005 16:55:42)

Pesové se vygenili z vlkoušů a ti žerou myši furt a skoro výhradně. V genech to pesům zůstalo. Naše pětikilová Kiki dostal k Vánocům plyšovou myšku na hraní a sežrala jí !!
Když vidí křečka, dostává z toho křeče do zubů a břicha,
    

Re: Není Pesa fakt marod? - Alka (web)
(26.04.2005 09:42:48)

a určitě se jí o tom zdá. Třeba má sny skoro jako my. Je ve světě plném myšek a kostiček, v teple, na baldachýnovém polštářku a všichni ostatní pesy jí poslouchají na hafnutí.
    


 - vosa (web)
(02.05.2005 23:05:59)

Přpomnělo mi to:
To nevíte, že pán a jeho pes jsou si podobní?
Má to 600 kilo, byl jsem líný zmenšovat.

[vosa.hh.cz/kantorek.png]
    

Re: - MaFre (web)
(05.06.2005 21:28:37)

Myslíš pouze podobu fyzickou? Pokud nejen fyzickou, pak bych taky měla mít hejbací, štěkací a kňučící sny jako Mates? Neee! {big grin}
    
HotLinks
Zpět na článek