.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

18.06.2003Na zajímavý článek upozornil spravodaj. Některé údaje v článku zveřejněné jsou docela drsné — např. že cca 50% mailů je spam.
Článek též zmiňuje tzv. mobilní spam — tedy reklamní SMSky na mobily — já jsem si u Oskara posílání těchto SMS zakázal a mám klid.

Článek vyznívá velmi pesimisticky. Spam tu je a nezbavíme se ho, dokud se bude spammerům vyplácet. A konečné řešení v dohledu není!

Cituji:

Inzerenti dostanou do oběhu své reklamy, spameři dostanou zaplaceno za jejich šíření, antispameři dostanou zaplaceno za jejich likvidaci, odborníci nospammail-recoveristi dostanou zaplaceno za záchranu chtěných mailů z balíku e-mailů zahozených antispamovými produkty, zákonodárci dostanou zaplaceno za žvanění o zákonech proti spamu a uživatel... koho zajímá uživatel. Když má dost peněz na počítač, tak musí mít dost peněz i na potírání spamu, nebo ne?


PS: Zajímavá a přečteníhodná je též diskuse pod článkem. Vize toho, jak jeden server odešle miliardu mailů a o kus dál je zachytí spamfiltr a zahodí je docela mrazivá...


Zadal Arthur Dent, 18.06.2003 10:49:03, žádný komentář...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/256

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text:


   
HotLinks
Pokud bude váš příspěvek obsahovat podezřelé HTML značky nebo vulgární slova, nebude přidán!
Pokud napíšete http://... nebo ftp://..., bude z toho vytvořen odkaz.
WARNING: This pages uses anti-spam software blogspam.
VAROVÁNÍ: Tyto stránky používají protispamový program blogspam.