.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

02.08.2004Nějak se mi nedaří usnout. Důvody znám, nic s tím zrovna teď nenadělám, a tak třeba napíšu příspěvek, abych jen tak zbůhdarma nebděl. Příspěvek se bude týkat mé fobie.

Jen pro připomenutí: nerad se fotografuji. Důvodem není samotné fotografování. Vadí mi spíše to, že se moje fotografie někde objeví. Že je někdo vyvolá, případně vytiskne. Nehodlám to nějak analyzovat, prostě to tak je.

Někde jsem četl, že nejúčinnější léčbou fobií je vystavení pacienta objektu jeho obav. Nejsem však žádný pacient, takže jsem neměl potřebu žádnou terapii vyhledávat.

Život, jak se ukázalo, je však nejkrutější terapeut...

Byl jsem nedávno ne jedné velké akci. Nebudu psát přesně kdy a kde a na jaké, aby mě někdo nevystopoval. Jednalo se o akci mezinárodní, které se odhadem účastnilo několik tisíc lidí.

Akce končila, a jeden kamarád z Polska mi nadšeně ukazoval suvenýr, který kdesi získal. Byla to pohlednice z této akce. Dva roky stará. Na polednici bylo zobrazeno několik lidí. A samozřejmě i já... Nevím, kdo to fotil. Vím však jistě, že se mě na případné zveřejnění neptal.

Pohled na mě samotného se mi příliš nezamlouval. Třeba i proto, že... no to je fuk.

Představa, že několik set lidí koupí pohlednici, na které je zobrazená mimo jiné i moje osoba, mě příliš velkou radostí nenaplňuje.

Znám však obrovské množství lidí, kteří by za pohlednici se svou podobiznou dali nevím co. Budiž. Proti gustu žádný dišputát.

A pomohla tato terapie? Asi ne.

V pátek jsem zašel za kamarádem, bývalým spolužákem, který pracuje v jednom fotolabu. Potřeboval jsem fotku do pasu a do občanky. Kamarád mě vyfotografoval (brr...) a pak mi nadšeně ukazoval, které fotky se povedly a které ne. A protože to byl kamarád, udělal mi 8 pasových fotek zdarma. Schoval jsem ty obrázky a nehodlám je vytáhnout dříve než na patřičném úřadě, kde pasy a občanky zhotovují. Problém je hlavně v tom, že mám dvě různé fotky po čtyřech kopiích. Kterou fotku poskytnout na doklady a kterou vyhodit, toť vážně dilema.


Zadal White Dog, 02.08.2004 3:51:53, 8 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1012

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - IP:212.47.10.144 (web)
(02.08.2004 08:26:33)

tak nám je ukaž a my ti pomůžeme s výběrem :o)
    


podivne - juneau (web)
(02.08.2004 08:36:43)

obcas udelam galerii fotek ( [family.wz.cz/] ) z nejake akce nasi party a prave vcera ma kamos poprosil, at "jako minule"... tady aby ani na jedne z vybranych fotek nebyl. A nedokazal mi rict proc.

A mimochodem, myslel jsem si, ze tenhle problem ma Arthur. Ze se nerad foti...
    

Re: podivne - Arthur Dent (web)
(02.08.2004 08:49:32)

Nene, já se fotím děsně rád {smile}
    


Tak ona je to běžná fóbie? - dgx (web)
(02.08.2004 10:31:44)

A přítelkyně stále nechápe, proč právě ona nemůže mít v peněžence moji fotku, ačkoliv všechny její kamarádky mají šrajtofle fotkama nabité.

(do peněženky patří foto Masaryka a Destinové, že?)
    

Re: Tak ona je to běžná fóbie? - Arthur Dent (web)
(02.08.2004 10:40:40)

Zrovna u těhle dvou mám raději jejich vkusné rytinky na kvalitním papíru {smile}
    


to znám;) - Lendys (web)
(02.08.2004 11:46:30)

tak se mi stalo, že jsem se stala trošinku mediálně známou, byla jsem na nějaké akci /to už je jedno jaké/, kde se to novinářema hemžilo, blesky fotoaparátů blikaly ostošest a výsledkem bylo, že se má fotka, jak sedíum u kompu ještě s kamarádkou, objevila v Mladé frontě, za čas taky v Lidovkách a Právu a pak u nás ve Zlínských novinách /to jsou tituly, o kterých vím, kdo ví, kde všude mě ještě strčili/ Komedie toho všeho ale je, že ani jednou se článek, ke kterému byla fotka použitá, netýkal události, při které vznikla. Tak si spousta lidí myslelo, že si dělám rekvalifikaci, jiní, že učím informatiku, jelikož jsem na fotce se vztyčeným prestem před monitorem a skutečně to vypadá, jakobych kámošce něco vysvětlovala {smile}atdatd.
A ptal se mě někdo, zda to může použít? Ne. :P Tehdy jsem byla ještě na gymplu a spolužáci mi to pečlivě vystřihovali a pak vystavili na nástěnce{sad}
    


 - Neonka (web)
(02.08.2004 14:30:45)

Do širokého spektra mých fobií patří i tato.
Řeším to tím, že mám vlastní fotoaparáty a fotím. Všichni kamarádi si na to zvykli a na žádné akce si svoje přístroje neberou, a já si sama sebe fotit nebudu, že... Možná tudy vede cestička - skoro všechny fobie se dají obejít. Některé sice větším okruhem...
    


No.. - Ebo (web)
(02.08.2004 15:29:09)

To já mám taky trochu foto fóbii.. Dal jsem si svou podobiznu sice na stránky, ale napřed jsem ji pořádně "zmršil" co do kvality, aby tam nebylo skoro nic poznat {smile}
    
HotLinks
Zpět na článek