.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

03.08.2004Nikoli na nové lepší, ale staré (a pro někoho) zlaté...

Jen krátce: V článku o rozhánění CzechTek-u jsem si přečetl doslova toto:

Policisté zasáhli na příkaz nového premiéra Stanislava Grosse, který jim přikázal zlikvidovat technoparty silou. Je to vůbec poprvé, co policie takovým způsobem proti podobné akci zasáhla a podle důvěrných informací MF DNES je to součást nové vládní strategie.

Raději ani nebudu tu novou vládní strategii nijak nazývat. Mohlo by se stát, že přijede policie a rozežene mne...

Aktualizace a upřesnění: Pokud někdo někomu bez dovolení vstoupí na pozemek, provádí tam nějakou činnost a odmítá odejít, je to neoprávněné užívání cizí věci a policie má povinnost zasáhnout. O tom není sporu. Omlouvám se za nejednoznačnou formulaci, viz komentáře.

Vyděsila mě jen ta „nová strategie”. Obávám se, že „novou strategií” je míněn razantnější postup proti narušitelům zákonů... Proč se toho obávám?

Protože moc výkonná i zákonodárná je až příliš těsně propojena.

Protože v současném chaosu v zákonech není v silách člověka obsáhnout vše a posoudit, jestli se náhodou nějakým svým činem nedopouští něčeho trestného.

Ale budu společně s Vesničanem, Pixym, Scalexem a dalšími doufat, že slyším trávu růst a MFDnes plkat... {smile}


Zadal Arthur Dent, 03.08.2004 11:53:08, 35 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1015

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - Scalex (web)
(03.08.2004 12:13:20)

Na druhou stranu - co v takové situaci dělat jiného? Dokud existují lidé, kteří nehodlají respektovat cizí svobodu a cizí majetek, nezaslouží si ani respekt ke své vlastní svobodě a majetku.

V tomto směru nejsem ani trochu humanista a zastávám názor, že verbež si zaslouží přes držku a jakékoli pokusy vychovávat je mírovou cestou jsou zbytečné. Co se nezvládlo do nějakých 14-15 let, to už se smířlivou cestou nenapraví. Dotyčný to buď pochopí sám a "znormalizuje" se, nebo to nepochopí, a pak ať je za své chování patřičně ztrestán.

Byl bych velice rád, kdyby policie, placená mj. i z mých daní, značnou část své kapacity věnovala na to, aby pendrekovou metodou vysvětlila zhulencům z technopárty a rovněž "fanouškům" různých sportovních klubů, že existují určitá pravidla slušného chování.

Zákaz tělesných trestů na školách a zmizení rákosky z tohoto prostředí byly největším pochybením v celém vývoji moderního školství.

Fuj, to jsem se zase rozčílil. 8^)

Kdepak, dokud nebude existovat zákon na to, abych si sám mohl svůj pozemek chránit podle svého, tak budu rád, když bude policie fungovat tak jak má - rázně a tvrdě.
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2004 12:27:54)

Ale o tom žádná... Spíš se jedná o to, že využití policejní síly proti nepohodlným jedincům se stává součástí vládní strategie. Myslím si totiž, že celý ten "neoprávněný vstup" je zástupný problém a jde spíš o to vypořádat se s masou lidí, která je "nepohodlná".

Dnes se zasáhne proti technařům a jako důvod bude uveden "neoprávněný vstup na cizí pozemek". Zítra zasáhnou proti srazu motorkářů, protože dělají hluk. Pozítří proti pouličnímu divadlu. Pak proti houbařům. Proti leteckým modelářům. A nakonec proti komukoli, kdo se znelíbí. To je to čeho se poněkud obávám...

Je pozoruhodné, že ještě nezasáhli proti setkání komunistů na Letné. Ale to by šli vlastně proti svým, že? :-/
    

Re: - pixy (web)
(03.08.2004 12:31:02)

Ale no tak, nedělej ze sebe nevrlého důchodce, na to nemáš ani léta ani IQ. Bohužel každý slet komančů na Letné byl patrně vždy oficiální a se všemi štemply, které musel mít. Dokud bude KSČM (navzdory jistému zákonu) obecně tolerovanou stranou, nedá se ni dělat...
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2004 12:33:11)

No právě {smile}
    


Re: - Vesničan (web)
(03.08.2004 12:34:54)

No tak, Arture, slyšíš trávu růst! Ber to prostě jako ochranu soukromého vlastictví, což je legitimní pravicový požadavek!
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2004 12:38:50)

Doufejme že opravdu slyším trávu růst... Doufejme!
    


Re: - pankreas (web)
(03.08.2004 14:31:22)

Jaky je rozdil ve stavu pronajateho majetku onoho zemedelce pred a po zasahu? Nemelo se to resit driv? Ted je to jenom prazdne gesto pro divaky TV Nova.
    


Re: - pankreas (web)
(03.08.2004 14:43:25)

Nerad bych se probudil v zemi, kde bude policie kohokoli trestat. To tedy pardon.
    


V Evropě - Petr Souček (web)
(03.08.2004 12:21:05)

V sobotní MF Dnes říkal jeden zahraniční účastník, že v Česku je to super, ale že prý všude jinde v Evropě takovou akci nejpozději do několika hodin rozežene policie.

Co je tedy zarážející je to, že to musí nařizovat premiér a mluví o strategii. To by snad mělo fungovat v právním státě automaticky, že když se obrátím na policii, aby ochránila můj majetek před zdevastováním, že policie bude konat a ne jen přihlížet.
    

Re: V Evropě - Arthur Dent (web)
(03.08.2004 12:30:09)

Ale ano... Bohužel, policie "ochraňuje" jen někdy a nejlépe pokud jsou u toho kamery. A navíc si myslím, že jde především o zástupný problém - viz výše.
    


no a? - noname (web)
(03.08.2004 12:23:29)

jestli je ona vládní strategie konečně dodržovat pořádek, potom jen houš. Ta akce porušuje mnoho zákonů, zejména o životním prostředí, ochraně zdraví (nejsou tam záchody) atd. To co mě děsí je to, že
a) tohle se koná každý rok a policie nedokáře předem zjistit kde to bude, ačkoliv to ví 30 tisíc lidí. Když by se jednalo o nějakou teroristickou pakáž, tak je s námi ámen
b) to že to každý rok trvá asi tak 5 dní než se něco začne dít, což je přesně tak dlouho, jako maximální doba po kterou na té párty vůbec někdo vydrží
c) to že musí eixstovat tyto nezákonné párty a že stát kromě represe nenabídne nějakou možnsot, jak to snadno, levně a hlavně zákonně udělat.
    


Já bych ty důvěrné informace MFD bral s rezervou. - Vesničan (web)
(03.08.2004 12:24:20)

Já mám totiž pocit, že se jedná o jediné a, podotýkám, správné řešení. Jestliže nějaká skupina nerespektuje soukromé vlastnictví, je povinností státu (jehož represivní složky si platíme i za tímto účelem) zasáhnout, a to i silou! S tímto postupem jedině souhlasím. Dovolím si připomenout dva výroky z víkendu.
Jakýsi Belgičan, či Holanďan: "Tady je pohoda, tady si můžeme dělat co chceme, tady si nás nikdo nevšímá. v jiných státech by nastoupili policajti a hned první den by nás rozprášili."
Mluvčí PČR: "Policisté šli předat organizátorům výzvu k ukončení akce a když žádného organizátora nesehnali, ani se nikdo k organizování akce nehlásil, odešli s nepořízenou. Nic jiného nemůžeme dělat."
    


 - pixy (web)
(03.08.2004 12:28:45)

Nezapomínej Arthure, že ta technopárty je nepovolená, nesplňující ani elementární podmínky pro podobné akce (dokonce tam nejsou ani hajzlíky a 30 tisíc lidí [nebo kolik] prosírá louku a okolní lesíky) - tedy akce nezákonná. Mně se zase hrubě nelíbí, že JEDINÝ důvod, proč to běží, je ten, že se Policie bojí početní převahy a nemá odvahu jim to porušování zákona zatrhnout.

Na druhé straně být taková akce povolená, se souhlasem majitele pozemku a se všemi zákonnými náležitostmi, tak si nedovolím ani ceknout (teda, možná bych remcal, ale jen tak sám pro sebe), i kdyby mi to dunělo za humny.
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2004 12:31:54)

Ale znovu - o tom žádná... Spíš mě děsí ta "nová strategie" - viz můj komentář výše (odpověď Scalexovi). Až příliš mi z toho smrdí to, že "příště se silou vypořádáme s každým, kdo se nám znelíbí".
    

Re: - Vesničan (web)
(03.08.2004 12:38:27)

Nemůžeš brát všechno, co někdo napsal, nebo řekl, za bernou minci! To jsou silácká slova a "nová strategie" může znamenat i pravicovější přístup ke svobodám jednotlivce, k ochraně soukromého majetku atd. (viz většinou výše)
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2004 12:40:54)

Dobrá... Jak říkám - doufejme, že slyším trávu růst... Ale mám takový divný pocit... Nějak nemohu uvěřit tomu, že by Grossband chtěl začít prosazovat pravicovější přístup k ochraně soukromého majetku.
    


Re: - Scalex (web)
(03.08.2004 12:41:57)

Já si myslím, že jsi Standův výrok špatně pochopil. Já alespoň doufám, že hlavní myšlenkou bylo "už si nenecháme od nevychovanců srát na hlavu". Tohle kdyby byla vladní a policejní strategie, tak bych byl docela rád.
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2004 12:47:32)

Podívej se na [imgs.idnes.cz/domaci/A040719_JAN_GROSS1_P_G.JPG] , chvíli nad tou fotografií přemýšlej a vzpomínej a pak si odpověz znovu na otázku: Jaká asi bude ta strategie? Bude to opravdu to co píšu? {smile}
    


Re: - Vesničan (web)
(03.08.2004 12:49:08)

Správně. Znamená-li to, že "nová strategie" značí větší vymahatelnost zákonnosti a práva, pak jedině dobře. Teď bych získal jen obavu o správnosti zákonů. Ale to už bych začal naslouchat s Arturem.
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2004 12:58:56)

Už jsem v tomhle duchu aktualizoval...
    


Re: - pankreas (web)
(03.08.2004 14:14:19)

Jaktoze tam nejsou hajzliky? Jsou tam hajzliky.
    


Poslední informace - Vesničan (web)
(03.08.2004 12:44:26)

Na louce je 200 "težkooděnců" a 3000 maníků křičí: "Máme holé ruce!"

To zase bude "policejní brutalita"! A nejvíc v MFD.
    

Re: Poslední informace - pankreas (web)
(03.08.2004 14:48:31)

Zasahnou-li opravdu brutalne, necht krici a velitel zasahu je ztrestan. Objevi-li se nasili na sluzebnach, necht jsou vyvozeny ty nejprisnejsi tresty. Je na tom neco spatne?
    


uprimne receno - pankreas (web)
(03.08.2004 14:27:31)

Nevim, komu to pomuze nez preferencim Standy, jak s temi "zlymi fetaky" pekne zatocil a obnovil klid, poradek a socialistickou zakonnost. Ostatne i na Vaclavaku prece demostrovali prevazne "punkove a podobne zivly".

Vazne: Kdyz zakrok, pak na pocatku, kdy se ona akce jeste dala jednoduse zastavit. K cemu je dobre delat teatralni zasah ted, kdy party konci? Pomuze to one louce? To asi ne, na to uz je pozde. A kdo to bude platit? Hm, hm.

Pro mne je zkratka mensi zlo nechat CT dobehnout, nez ukazovat statne-policejni svaly.
    

Re: uprimne receno - pankreas (web)
(03.08.2004 14:29:26)

...ono je mozna jednodussi vyradit se na v podstate detech (a pak se vcas objevit v policejnim tricku), aby nebyly videt Velke Policejni Prusery, o kterych prece nebudeme mluvit (Jakubik, Vary a spol.)
    


Na co asi policie čekala? - ofr (web)
(03.08.2004 14:30:59)

Na to, až jim to posvětí vrchnost - kdyby to rozehnali sami, tak každej vyhulenej debil je bude žalovat kvůli brutalitě, rozmočeným jointům apod. Teď se můžou aspoň vymluvit na to, že jim to nařídili seshora. Prostě se zřejmě bojí dělat svoji práci - což je smutné.
    

Re: Na co asi policie čekala? - pankreas (web)
(03.08.2004 14:32:14)

Nebo maji rozum a spocitali si, co napacha vetsi skody, nez dostali rozkaz udelat politicke divadlo.
    

Re: Na co asi policie čekala? - ofr (web)
(03.08.2004 14:39:04)

No jo, ale jak těmto lidem sdělit, že se jim to nevyplatí - porušovat zákony apod.?
    

Re: Na co asi policie čekala? - pankreas (web)
(03.08.2004 14:46:58)

30k lidi neni az tak malo, aby se nevyplatilo zamyslet nad tim, jestli chyba neni nekde jinde. Vzpominam si, jak zemedelci pri nejake svem protestu vysypali hnuj na prazskou magistralu. Vzedmuti takove nevole a nasledujici tvrdy zasah se nekonal. Ostatne, proc stat neumozni poradani takove akce legalne, ba naopak: proc se veskere snahy o legalizaci CT tak urputne brani?
    


Re: Na co asi policie čekala? - pankreas (web)
(03.08.2004 14:50:09)

K tomu ucelu tu mame obvykle prostredky, napriklad soudy.
    

Re: Na co asi policie čekala? - ofr (web)
(03.08.2004 14:54:25)

Koho chces soudit? Organizatori nejsou, zbyva jenom legitimovat 30K lidi, a nasledne je dostat k soudu - to by se uz pak vyplatilo udelat nejakou banku - protoze u soudu na tebe prijde rada tak za 30 let {smile}
    

Re: Na co asi policie čekala? - pankreas (web)
(03.08.2004 15:09:10)

No - jenze pokud se bavime o dodrzovani zakona, je toto jedina zakonna cesta! Policie tu zkratka neni od toho, aby trestala.
    

Re: Na co asi policie čekala? - ofr (web)
(03.08.2004 15:17:38)

Ale jak ty lidi dostat pryc? Kdyz ukradnes auto, coz je take neopravnene uzivani cizi veci, a chytnou Te policajti, tak Ti nedaj pozvanku k soudu a nechaj Te jet dal, ze? No, dost srandy, az nejakemu majiteli pozemku rupne v bedne a bouchne po nich, tak se teprve zacne neco dit....
    


praskovaci letadlo - marek (web)
(04.08.2004 09:05:53)

Tak si rikam, ze byt na miste majitele (najemce) pozemku tak mam ciste nahodou na termin poradani takoveto akce objednane praskovaci letadlo a budu delat neodkladny chemicky postrik."...na Jozina z bazin, koho by to napadlo, plati jen a pouze praskovaci letadlo..."
    

Re: praskovaci letadlo - Vesničan (web)
(04.08.2004 12:11:18)

Agrotechnické lhůty jsou neúprosné!
    
HotLinks
Zpět na článek