.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

24.08.2004Jen tak letem světem, co mě za posledních pár dnů zaujalo.

Dnes se hlasuje o důvěře Špidlově vládě... pardon, PoŠpidlově vládě. A protože dva panáčci, Vlček a Orgoníková, jsou ve stavu nemocných, tak by to socanům taky nemuselo vyjít. Nevadí, doktor Gross je povolal do sněmovny i přes jejich chorobu... Už mu to prošlo s Cyrilem S., proč by mu to neprošlo s dalšími, že? A ti dva ještě vykřikují, jak hned po hlasování půjdou zase marodit... Taková chucpe! Kdyby si tohle dovolil normální mendík, tak ho kontrolor utluče razítkem. Schválně si to zkuste — být doma na neschopence a odejít si „nutně” na dvě hodiny do práce. A všude to vykřikovat. Někteří jsou si holt rovnější...

Vláda chystá zákon o prostituci (či o „nabízení sexuálních služeb za úplatu”, jak se tomu polkorektně říká). Vypadá (ten návrh) docela rozumně, až na jednu perličku: Potrestán bude ten zákazník, který si od prostitutky nenechá ukázat její (teď jste zvědaví co, žejo?) — licenci! Nerozumím tomu — když si ředitel vrzne se sekretářkou a dá jí za to (třeba) vyšší prémie, čímž naplní skutkovou podstatu prostituce, bude potrestán za to, že mu dotyčná sekretářka neukázala licenci. Nebo se mýlím? Je nějaký rozdíl mezi ženskou, která se vyspí s (cizím) chlapem a přijme za to nějaký dárek či výhodu a obyčejnou kurvou?

K tomu přidám ještě emerickou radu — tenhle zákon totiž kritizuje jakýsi US čičmunda a praví, že je třeba nikoli prostitutky „legalizovat”, ale přísně trestat jejich zákazníky. Což je postup, který všeobecně selhává a čím víc selhává, tím víc jeho zastánci tvrdí, že je potřeba zvýšit represi. Příklad? Drogový zákon. Touto logikou vzato by mohli stát policisté u východu z tržnice a kontrolovat každého nakupujícího. Kdo by měl zboží s falešnou značkou, šel by do báně, protože podporuje organizovaný zločin. (viz iDnes)

Jo a navíc — v posledních dnech pořád slyším cosi o jakémsi Kořistkovi. To jméno jako bych už někde slyšel... Není to ten, co byl, coby příznivce tzv. koalice, slavnostně kooptován přibrán mezi poslance US poté, co Bielesz odešel? Nešuškalo se náhodou o tom, že tento Bielesz odešel „dobrovolně” poté, co mu byla nabídnuta zajímavá částka? A kdopak mu ji asi nabídnul, že? A proč se mi stále po zaslechnutí jeho jména v souvislosti s úplatkem vybavuje latinské Nomen — Omen?

PS: Jo a Přibyl, ten Přibyl co nikdy nikoho nebil, fízl co se arogantně vysmívá "Měli jste mne tenkrát zastřelit", ten, který odešel sám, když Gross byl natolik splachovací, že ho ani neodvolal, tak tenhle pán podle deníku Sport odletěl do Athén na olympiádu. Na tom by nebylo nic zvláštního — kdyby letěl za svoje. Ale on tam je jako V.I.P. reprezentant českého státu... Už se ničemu nedivím.


Zadal Arthur Dent, 24.08.2004 9:07:00, 6 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1047

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

Toho Kořistku - mudd (web)
(24.08.2004 11:14:57)

si možná pamatuješ jako iniciátora protipsího zákona.
    


Promiň, Arture, - Vesničan (web)
(24.08.2004 13:24:45)

ale to víš, já už jsem takový šťoura. Kořistka nebyl kooptován. Kořistka vstoupil do Sněmovny jako řádně zvolený poslanec, který měl ve výsledku voleb před dvěma lety o několik málo hlasů méně, než odstoupivší Bielesz, takže se umístil v závěsu za ním a na základě procentuelního vyjádření podílu obsazených míst ve sněmovních lavicích na něho tím pádem už nezbylo místo. A to se nyní uvolnilo.
kooptace,-e ž (l) přibrání dalšího n. náhradního člena do nějakého voleného sboru rozhodnutím jeho volených členů (ne volbou) - ASCS Academia Praha 2001
    

Re: Promiň, Arture, - Arthur Dent (web)
(24.08.2004 13:25:58)

No ja... A není to ve výsledku jedno? {smile} Ale opravím to...
    

Re: Promiň, Arture, - Vesničan (web)
(24.08.2004 14:15:04)

Ano, je to pouze jiná cesta k cíli. Kooptací můžu vzít Frantu z ulice, takhle musím poslouchat "hlas lidu". Jenom by ně zajímalo, jaké by bývalo vzniklo divadlo, kdyby byl dalším v pořadí člen KDU-ČSL a ne US-DEU. Myslíš, že by Kalousek to "křeslo" nechal Němcovi?
    


Kde jsem se to probůh narodil??? - Láďa Rejpal (web)
(24.08.2004 15:25:39)

Z idnes.cz:
DALŠÍ RUDÝ VELITEL
radní z Prahy
NEMLČTE O LANAŘENÍ
prosí Kořistka
PROTESTY NEKONČÍ
Přibyl
HOFFMANN VE VĚZENÍ
zůstává

Tohle měly být titulky novin tak 1990, nejpozději 1991. Ne, probůh 2004!

Dovolil jsem si krátkou básničku k aktuálním událostem:
PADNI, VLÁDO, PADNI
Vláda musí padnout
socdemáci nemůžou už vládnout!
    


Chucpe - ptr (web)
(25.08.2004 07:42:43)

Tatínek (když ještě žil) mi občas říkal, co je to chucpe: když někomu vlezete do domu - to je drzé, ale ne chucpe. Když se mu vys..ete před práh, je to nechutné, ale ne chucpe. Ale když na něho zazvoníte, aby si to šel uklidit, tak to už je chucpe.
    
HotLinks
Zpět na článek