.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

24.08.2004Tak se nedá nic dělat. Trocha autocenzury je nutná. Zveřejnil jsem příspěvek na téma bolavých zad a už to nikdy neudělám. Jsou věci, které si člověk musí nechat pro sebe.

Na ten příspěvek a na příspěvky související nebudu nijak odkazovat. Když jsem to psal , doufal jsem, že se někdo ozve a poradí. Což se stalo a já jsem za to vděčný. Jak ale kdekdo ví, všechno pozitivní musí být vykoupené něčím negativním. Nehodlám tady psát nějaký román, takže ve stručnosti:

1) Nejsem žádný bezhlavý přívrženec čehokoliv. Když jsem nachlazený vezmu si acylpyrin a ono to většinou pomůže. Když mě pokouše pes, zajdu k doktorovi, i když nerad. Kdybych si něco zlomil, jdu za doktorem také. Kdybych šel na operaci slepého střeva a nechám se zcela standardně uspat. Nejsem debil, nebo si to aspoň myslím.

2) Nemám rád polovičatá řešení. Třeba mě něco bolí a já už nevím co s tím. Tak si koupím nějaké prášky, jen abych se mohl vyspat. Protože kvůli bolesti to nejde. Ono to pomůže. Já se zeptám člověka nad jiné fundovaného, a ten mi řekne o lepším léku. Mně je po něm špatně. To prosím není výrazem mé nedůvěry nebo zášti, prostě tak moje tělo reaguje. A navíc — na prášky, ať už acylpyrin nebo brufen nebo jak se to všechno jmenuje, zvysoka kašlu (původně jsem chtěl napsat že s**u). Co to je za lék, který vysadím a problémy se vrátí? Navíc na přibaleném letáčku jsou nežádoucí účinky popsané na osmnácti řádcích!? Děkuji, to opravdu nemusím.

3) Nejsem kamarád léčitelů a šarlatánů. Znám dost lidí, kteří se z různých mastičkářů mohou doslova posrat a já jim to přesto nežeru.

4) Nechápu, čím může uškodit pití nějakého čaje. Znám spoustu lidí všech možných vyznání, kteří na rýmu pijí nějaký čaj a na jiný neduh zase jiný čaj. Za žádné blázny je nepovažuji.

5) Pokud něco funguje a já tomu nerozumím, nehodlám to zatracovat. V životě jsem nebyl na akupunktuře, nenavštívil jsem žádného léčitele ani bylinkáře, nepožíval jsem žádná homeopatika. Přesto si myslím že akupunktura i homeopatická léčba fungují. Jsem magor, že si to myslím? Ne, jsem nevědecky uvažující ignorant a nevadí mi to.

6) Pokud mám problém a snažím se ho odstranit standardně (v případě bolavých zad klid a teplo), do toho vypiju půl litru běžně dostupného čaje a na akupresurní bod si na radu někoho cosi nalepím, jsem blázen. Ale jasně. Jsem, magor. Tady, podívejte se, uvidíte opravdového idiota!

Doufám, že všichni kdo dočetli až sem znají můj přehnaný smysl pro nadsázku.


Zadal White Dog, 24.08.2004 20:03:10, 13 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1049

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - allora (web)
(24.08.2004 20:52:45)

Mno, ani ja nechapu, proc by melo nekomu piti caje uskodit...pokud se ten caj nezacne tvarit jako vselek {smile}
    


 - Robert (web)
(24.08.2004 21:38:15)

Pekne jsi to napsal, o tom caji se mi to moc libilo. Ted jsem dostal od kamaradky/kolegyne antizlobidlovy caj pro deti {smile}. Jinak mam taky rad opravdove caje...
    

Re: - Solvina (web)
(25.08.2004 08:42:15)

Jako nejlepsi antizlobidlovy caj pro deti se osvedcil odvar z makovic.
    


Re: - Neonka (web)
(25.08.2004 16:02:02)

A čaj proti strašidlům jsi taky vyzkoušel?
    

Re: - Robert (web)
(25.08.2004 20:07:16)

Zatim ne, mas nejake zkusenosti?
    


Ad nevědecky - Láďa Rejpal (web)
(24.08.2004 21:49:19)

:: Ne, jsem nevědecky uvažující ignorant a nevadí mi to.

Nejsi...když už by nic z těch "alternativních" léčeb skutečně nefungovalo, tak Placebo efekt je vědecky potvrzený fakt. Je jedno, jestli je akupunktura/homeopatie/cokoli "lékem" nebo jen aktivátorem vlastních obranných mechanizmů. Nečetl jsem komentáře k vašemu článku, ale ignorant je ten, kdo příkladované Rádoby_Chytré a Jediné_Správné názory zplodil {smile}

Jinak držím palce, ať se těch problémů se zády zbavíte.
    

Re: Ad nevědecky - White Dog (web)
(25.08.2004 19:17:29)

Vždycky jsem si myslel, že homeopatie funguje na principu "placebo efektu". Než jsem se dozvěděl, že se homeopaticky - úspěšně - léčí i zvířátka {smile}
    

Re: Ad nevědecky - Petr (web)
(26.08.2004 13:47:26)

Jo? Muzes to nejak rozvest? O tom jsem jeste neslysel... Muze to byt i samostatny prispevek...
    


Problém se zády? - Jan Bednařík (web)
(25.08.2004 14:20:04)

A kolik hodin týdně věnuješ aktivnímu sportování? Odhaduji že hodně málo, a proto tě bolí záda. Jen když přestaneš donekonečna potlačovat následky (s léčením to nemá nic společného) a zaměříš svou pozornost na příčiny, pak dosáhneš uspokojivých výsledků.
    

Re: Problém se zády? - Arthur Dent (web)
(25.08.2004 14:21:57)

Odstranit příčinu => neničit tělo tzv. sportem.

Jest tak? {smile}
    


Re: Problém se zády? - White Dog (web)
(25.08.2004 19:15:06)

Než začaly problémy, tak jsem týdně (přibližně): 10 hodin jezdil na kole, 3 hodiny plaval a hodinu hrál squash. Přijde mi to jako nadprůměrné sportování.
    

Re: Problém se zády? - Jan Bednařík (web)
(26.08.2004 00:34:19)

Tak jsem si vyhledal a přečetl ten původní příspěvek o zádech, takže ten komentář ber jako bych ho ani nenapsal {smile} No jestli s tím máš skoro po měsíci ještě problémy, tak si zajdi k doktorovi. Sice doktory taky nemám rád, ale počítej s tím, že přecházení takových problémů bude mít tragické následky (zkušenosti, naštěstí né moje) a ten doktor může pomoci.
    


Nevědecký gnorant - Bedřich (web)
(30.08.2004 13:16:44)

Jsou to tvoje záda a tvoje problémy. Buď za ně rád a važ si jich. A nenechej si znechutit svůj čaj bláboly vědeckých ignorantů a farmaceutických lobbistů.
    
HotLinks
Zpět na článek