.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

28.08.2004Dnes jsem si vzal dovolenou. Původně jsem si myslel, že vyrazím kamsi na víkend, ale sešlo z toho (poučení — neplánovat! {smile} ). Tak jsem se stavil v knihovně. Chtěl jsem si po letech půjčit nějaké knížky. A shodou okolností jsem se připletl k rozhovoru dvou natvrdlých čtenářů jednoho inzerátu. Nevěřil jsem svým uším.

U nás v knihovně je velká vitrína s inzeráty. Pokud chce někdo inzerát podat, napíše znění nebo ho vytiskne, donese to paní knihovnici, a ta oznámení za nevelký poplatek vyvěsí. Pokud chce někdo na inzerát odpovědět, přečte si telefonní číslo, které na konci inzerátu skoro vždy je.

Dva lidé kolem padesáti, muž a žena. Zjevně gramotní a svéprávní. Jejich hlas má ve volbách patrně stejnou váhu jako hlas můj. Přečetli si inzerát a chtěli by reagovat.

Rozhovor se odehrával u stolku, za kterým sídlí knihovnice, tedy paní, která inzeráty přijímá.

Paní co četla inzerát: „Brejdn, my bysme chtěli vodpovědět tadydlencnaten inzerát!”
Pán co četl inzerát: „Jo, dydlenatenc pronájem.”
Oni si totiž ten inzerát z nástěnky doslova opsali, včetně podacího čísla.
Paní knihovnice: „A v čem je problém? Telefonní číslo tam je, tak tam zavolejte.”
Paní čtoucí: „Ale mybysme chtěli vědět kdo ho podal a adresu.”
Knihovnice se podívala do sešitu kam si inzerátové záležitosti píše. „Bohužel, ten kdo si to podal si nepřeje zveřejnění jiných údajů než telefonu.”
Pán čtoucí: „Nojo, ale mybysme fakt jako potřebovali vědět kdo si to podal, né?”
Knihovnice: „A proč tam nezavoláte? Číslo je tam uvedené.”
Paní: „Nojo, ale co když to ten nezvedne, kdo si to podal. To tam budem teda jako volat zbytečně, né?”
Pán: „Jó, přesně ták.”
Knihovnice: „Tak si tam zavoláte později.”
Paní: „Ahá, no to by šlo, ale my bysme fakt rači tu adresu.”
Pán: „Jó, adresu jako, né?”
Knihovnice: „Je mi líto. Zkuste tam zavolat.”
Paní: !A co dyš to nebudou brát ten telefón?"
Knihovnice: „No tak to znamená, že jsou třeba pryč a nejsou doma, tak si zavoláte jindy.”
Pán: „No jó, to je jako pravda, né?”
Paní: „No jó jako, to je pravda, tak díky a naschle.”

Stál jsem tam jak pučmeloud luční a byl jsem velmi pobavený. Než mi to došlo. Kruté, strašné poznání.

Nenaslouchal jsem rozhovoru dvou retardů s paní knihovnicí. Kdepak, šlo o rozhovor dvou naprosto normálních lidí se vzdělanou a moudrou ženou.

Každý se stýkáme s jistou skupinou lidí. A tím kolem sebe budujeme jakousi ulitu. Je to normální a pochopitelné. Příklad:

Každý den jezdím do práce vlakem. Mezi sedmou a osmou hodinou ranní, podle toho jak vstanu. Kdopak jezdí tím vlakem? Úředníci, obchodníci, programátoři, studenti, vývojáři, bankéři na nižších pozicích, technici... Lidé jako já. Kdybych jezdil dříve, budou se mnou jezdit soustružníci, zedníci, údržbáři, elektrikáři, přidavači... Kdybych jezdil později, budou se mnou jezdit důchodci a učitelé.

Po práci jdu na pivo nebo na kafe. Kdo chodí tam, co já? Studenti, obchodníci, bankovní úředníci na nižších pozicích, lidé z reklamy a novin... Kdybych chodil do nižších cenových skupin, budu chlastat s řemeslníky a nezaměstnanými. Kdybych chodil do golfových nebo jiných klubů, budu popíjet s vyšším managementem, řediteli, rentiéry a dalšími podobnými existencemi.

Aby to nevyznělo špatně — já si řemeslníků a například zemědělců velmi vážím. Těch dobrých. Bez nich by mi doma netekla voda, nekoupil bych si jídlo, neměl bych se do čeho obléknout... I když, jak řekl legendární ekonom Adam Smith, není to dobrodiní pekaře, že si mohu dát každý den čerstvý chléb...

Ti dva čtenáři inzerátu byli představiteli naprosto normálních, průměrných lidí, jakých je většina. Ne absolutní většina (tedy více než 50%), ale prostá většina.

Říkám si, že jsem na tom lépe než oni. Je to trochu samolibé, ale cítím se v jejich společnosti tak nějak chytřejší. Pardon, samochvála smrdí, tak si trochu zasmrdím {smile}

Nevím, jestli z toho mám mít radost...

S podobnými, naprosto obyčejnými lidmi, se setkává každý z nás denně. Doporučuji třeba tento postřeh.

Naše společnost je kvůli tomu nastavená tak, jak je. Není přizpůsobená potřebám lidí jako já. Je přizpůsobená většině. Takže se už ničemu nedivím. Ale máme zastupitelskou demokracii — vládu lidí, kteří byli zvoleni většinou.

Už k tomu nemám co dodat. Jdu si přečíst něco chytrého, třeba nějakou literaturu. Abych nebyl za analfabeta. To je z Římské abecedy, ten analfabet, víme?


Zadal White Dog, 28.08.2004 0:26:06, 42 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1059

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - rony (web)
(28.08.2004 00:40:17)

ale kde nasa spolocnost nie je celkom nastavena {wink} skusal si vyplnat formulare? ved tie sa robia pre vetsinu {wink}
    

Re: - White Dog (web)
(28.08.2004 01:57:39)

Formuláře se nedělají pro většinu. Formuláře se dělají pro úzkou skupinku lidí, která je schopná je "většině" za úplatu vyplnit.
    


 - Arthur Dent (web)
(28.08.2004 08:21:58)

Dobrý, ale nadpis je IMHO špatně. Nepopisuješ totiž "pochopení textu", ale "řešení běžné životní situace". Kdyby ti dva nepochopili inzerát, tak diskutují např. nad tím, co znamená "Zn: Klidné místo"...

Ale tihle dva nepochopili jak se telefonuje... {smile} Nemyslím jak se mačkají číslice, ale spíš co to znamená, když ten hovor nikdo nepřijme {smile}
    


vojna - binarniladin (web)
(28.08.2004 09:41:28)

tak nějak mi to připomělo čas na vojně. najednou jsem byl přinucen sdílet čas a prostor s lidmi , které bych si jinak za společníky nevybral. lidé všech skupin a všech stupňů inteligence. teprve tam mi došlo , že na světě nejsou jen středoškoláci. ...tedy ať to zní jak to zní..lidé mojí "úrovně".....mimochodem, proč mi vlastně slovo úroveň zní tak nějak nepatřičně a měl jsem potřebu ho napsat do úvozovek? Vždyť přece každý máme nějakou svojí úroveň....no...to už je asi na poněkud jinou úvahu..:o))
    

Re: vojna - Arthur Dent (web)
(28.08.2004 10:38:58)

Už jsem to psal několikrát, naposledy u Pixyho - Je zvláštní, že lidé s vyšším vzděláním nebo lidé živící se "hlavou" považují toto za jakýsi "handicap" a mívají potřebu ostatním sdělit, že "oni ale dokáží pracovat i rukama", přitom kdejaký Lopatič Lopatěnko se na ně vytahuje...

Poslouchej, Ládine: "Já sem se vyučil a makám poctivě rukama. A sem na to hrdej! Nikdy jsem si nehrál na ňákýho inžinýra a tyhlety co si myslej, že maj maturitu a sežrali všechnu moudrost světa, sou mi děsně nesympatický. Já se dokážu bavit s každým vo normálních věcech, jsem prostej člověk a ty umělý starosti těch intelektuálů mě nezajímaj."


"Mám středoškolské vzdělání, mé IQ a obecný rozhled je mnohem vyšší než u většiny populace, živím se hlavou a jsem na to hrdý. Bavím se pouze s lidmi své úrovně - ne snad proto, že bych méně vzdělanými pohrdal, ale proto, že nenacházíme společné téma, o kterém by mohla jít řeč, ani společné názory."


To první je bráno jako "normální", to druhé je okamžitě považováno za "povyšování se" atd. Proč, když je to totéž v obráceném gardu?
    

Re: vojna - Lokutus (web)
(28.08.2004 11:15:02)

A co tohle:

Víte s kým mluvíte? Já mám vysokou školu, milej pane.
    

Re: vojna - Arthur Dent (web)
(28.08.2004 12:42:43)

Ano, to je krásný důkaz toho, že titul nezbavuje blbosti. {smile}

A co tohle: "Víš ty co, inženýrskej? Ty bys měl jít makat do výkopu, abys poznal, co je to chlapská makačka! To by uměl každej, sedět v teplým kanclu a vyplňovat lejstra!"
    

Re: vojna - Lokutus (web)
(28.08.2004 14:54:29)

Titul sice nezbavuje blbosti, ale na druhou stranu naznačuje, že ten člověk byl schopen ho dosáhnout. To je ten rozdíl mezi těmi dvěma lidmi. Inženýrskej - pokud není totální netáhlo, nemehlo, nebo namistrovaný frajírek - je schopný vzít lopatu a dělat kopáče. Kdežto naopak to nejde ....

No i když - už jsem viděl i takové případy.

Každopádně máte pravdu v tom, že nelze najít společnou řeč s člověkem, který je trochu jinde. Ovšem netýká se to jen IQ, postavení, nebo vzdělání. Zažil jsem spoustu lidí, kteří byli ve všech třech věcech na přibližně stejné úrovni, jako já a přesto jsem si s nimi neměl co říci. A to jen proto, že naše životní zkušenosti se diametrálně rozcházely. Resp. na jejich straně se nedostávalo mých zkušeností a naopak.
    


Re: vojna - Jirka (web)
(02.09.2004 15:47:07)

Hehe, tak jeden:
Přijďte mi vytáhnout ty šňůry z počítače, potřebuju ho odstěhovat!
To byste mohl zvládnout sám, máte přece vysokou školu.
No ale já mám vysokou školu na něco úplně jiného. Já potřebuju odborníka na rozpojení toho počítače...
    


Re: vojna - binarniladin (web)
(29.08.2004 01:02:01)

no..a nemůže on ten prefentivně defenzivní postoj inteligetnějších být tak trochu pozůstatek komunismu?. Ta jeho věčná preference manuální práce podle mě způsobila, že slovo "inteligent" se vlastně stalo nadávkou..a mimochodem...já se živým rukama..dokonce vlastníma....:o))
    

Re: vojna - Arthur Dent (web)
(29.08.2004 09:36:18)

Obávám se, že je to přesně tak.
    


Re: vojna - Iluze (web)
(30.08.2004 09:29:59)

U mně je to tak trochu o kopání do mrtvol. Když už je někdo blbej jak malovaný sáně, tak je mi občas až trapně za něj. A když už ho potkalo takové životní neštěstí, tak poněkud nemám to srdce mu to ještě dokazovat a předvádět svou inteligenci v plné kráse, spíš se trochu stáhnu do sebe.
    


 - Lokutus (web)
(28.08.2004 11:24:40)

Eh ... kde jsem podobné věci jen slyšel?

Jo už vím - slýchám to téměř každý den od své přítelkyně, když se vrátí z práce. Dělá úvěrovou pracovnici pro firmu Cetelem v Ikea na Zličíně. Bomba story - každý den mám večer o zábavu postaráno. Škoda jen, že nemůžu být přímo u toho. Za to, jak se k ní zákazníci chovají, bych některým nejraději rozbil hubu.

A k tomu jeden poznatek mé přítelkyně -
ti méně vzdělaní dělají menší problémy, než ti více vzdělaní, kteří se při vyřizování úvěru chovají tak, že bych to čekal spíše od těch méně vzdělaných.

Mimochodem, jsem asi stejná řepa, jaké popisuje DFENS v odkazovaném článku.
viz: [lokutus.bloguje.cz/35286_item.php]
    


Programator - Thomas (web)
(28.08.2004 11:57:11)

... jinak jste prvni programator, ktereho znam, ktery jezdi do prace vlakem. Jste vy vubec programator nebo si to o sobe jenom myslite?
    

Re: Programator - Arthur Dent (web)
(28.08.2004 12:41:10)

Jinak - nejste první, kdo nepostřehl, že tyto zápisky píší dva různí lidé. Pod každým článkem je jejich podpis.

Ten, co se podepisuje White Dog, jezdí vlakem. Ten, co se podepisuje Arthur Dent, je programátor. {smile}
    

Re: Programator - Lokutus (web)
(28.08.2004 15:16:33)

Jestli ono to nespočívá ve frekvenci s jakou oba publikujete své články. White Dog píše méně a tím může vznikat dojem, že toto je "one man blog"
    


Re: Programator - Arthur Dent (web)
(28.08.2004 12:48:39)

PS: Docela by mne zajímalo, jak si člověk o sobě může "myslet, že je programátor". Dokud nebudou nějak odděleni "opravdoví programátoři", "ti co píší programy pro počítače" a "ti co píší programy a pobírají za to peníze", tak pro všechny tyto kategorie bude nutno používat pouze jedno slovo - programátor.

I když - znám spoustu takových "programátorů", u nichž mi stačí podívat se na kód a je mi jasné, že i můj pes napíše lepší {smile}

Jo a ta nejzávažnější otázka nakonec: Proč by nemohl programátor jezdit do práce vlakem? Naopak! Ve vlaku si mohu vytáhnout notebook a programovat i za cesty. Ve vlaku je klid na přemýšlení atd. Já navíc chodím do práce pěšky, protože to mám pět minut. {smile} Podle Vás si o sobě asi myslím, že si myslím, že jsem programátor, ne? {smile}
    

Re: Programator - Lokutus (web)
(28.08.2004 14:56:40)

Proto raději používám slovo vývojář. Pár skutečných programátorů znám osobně a nemyslím si, že bych se s nimi mohl srovnávat.
    

Re: Programator - Solvina (web)
(30.08.2004 10:02:15)

Kdyz sem obcas dobrej (patrim mezi zlobive deti /velky talent, mala motivace/ - receno jazykem managementu) jsem "opravdovy programator", obcas sem jenom koder, 40% casu vyvojar a velkou vetsinu jsem akorat lina svine, co se chodi vykecavat se sekretakama, kouri a vydava tolik energie na zamaskovani sve lenosti, ze kdybych to vrazil do pracovni cinnosti, mame tady nove linuxove jadro, nebo windows {smile}.
    

Re: Programator - Arthur Dent (web)
(30.08.2004 10:14:37)

Jojo... Otázka je, jak svému okolí vysvětlit, že to období "líná svině" je velmi důležitý předpoklad pro období "opravdový programátor" a že to chodí ve vlnách. {smile}

Jsou zkrátka dva druhy programátorů: Jedni se to naučili a programují denně jako pilné včelky a něco z nich nakonec vypadne. Druzí "mají dáno" - ovšem padá z nich jen tehdy, když jsou v dobrém rozmaru. Takoví jsou naprosto nepoužitelní pro nějaký "software house", kde by měli vyplňovat "týdenní výkaz činnosti" - tam by museli pět měsíců psát: "Četl jsem si noviny, drbal jsem se v rozkroku, šťoural jsem se WiFi anténou v nose a brouzdal po stránkách s manga videem" - a šestý měsíc: "Napsal jsem software pro stahování 100Mbit/s po modemu 56kbps, protože se mi pomalu načítaly pornostránky" {smile}
    

Re: Programator - White Dog (web)
(30.08.2004 10:39:15)

Jsou dva typy lidí obecně, to se netýká jen programátorů. Jedni pracují rovnoměrně, druzí kolísají mezi stavy "svině líná" a "makám jako barevnej". Právě o tom čtu moc zajímavou knížku, ale rozhodně na ni nebudu psát recenzi, protože jsem v období líné svině.
    


Re: Programator - Solvina (web)
(30.08.2004 10:39:20)

Nebudu tady delat moc chytryho (ja totiz taky umim vzit lopatu a jit... a jit treba na ryby), ale ty typy programatoru jsou ctyri -> matice kde ve vodorovne ose (x) je talent, ve svisle motivace/vule pracovat.
A00->dreva, neschopni lini (vyrazit);
A01->zlobive deti (obcas genialni, vetsinou line svine);
A10->drici (vetsina lidi, proste makaj, zaklad kazdeho tymu);
A11->hvezdy (panackove od panaboha, geniove 3%?)

Asi nebudu daleko od pravdy kdyz reknu, ze to plati nejenom o programatorech, ale asi vsude.

Nicmene na ty vykazy prace mam univerzalni polozky - testovani, studium, opravy kodu. Hlavne v kocovine, protoze jinak nejakou tu cinost s vysledkem dokazu nasimulovat i v pripade velmi velkeho KOPRu {smile}.
    

Re: Programator - Arthur Dent (web)
(30.08.2004 10:46:46)

Pamatuješ na staré zlaté časy s DOSem a univerzální výkaznickou položku "Defragmentace HDD"? {smile}
    

Re: Programator - Solvina (web)
(30.08.2004 11:02:31)

Bohuzel/nastesti ne {smile}. Kdyz byl dos ja byl na programatorskych houbach {smile}.

Nicmene nez nejakej srac zacne mrcet neco o ceskych linych ludrach, rad bych podotkl, ze tohle delali i moji kolegove od Uralu az po Missippi. Fakt! Kdyz sme se obcas v Praze ozrali, amikuv, rusakuv i muj worksheet vypadaly vsechny tri uplne stejne :->.
    

Re: Programator - Arthur Dent (web)
(30.08.2004 11:09:34)

No... to já zažil nejen DOS, ale i ty věci předtím {smile} Třeba sípíemku {smile}

Ad líná česká ludra: Mám informace o tom, že některé SW firmy mají třeba 30 programátorů - pilných včelek a pak jednoho "programátora-šílence". Ten třeba třičtvrtě roku leží na Havaji, pak přijede, za tři měsíce napíše něco, co se prodá za neskutečný milióny a zase odjede, takže zisk té firmy tvoří z velké většiny on. {smile}
    

Re: Programator - Solvina (web)
(30.08.2004 11:13:44)

Berou este? Mozna bych na to mel (sebevedomi {smile} ).

Dneska si asi do toho vykazu dam na ferovku - lina svine a URL sem {smile}.
    

Re: Programator - Arthur Dent (web)
(30.08.2004 11:27:34)

Napiš tam: "Lazing výrobních prostředků" - koho z managerů napadne, že výrobní prostředek jsi ty sám a "lazing" je od "lazy"? {smile}

A co "zvyšování kvalifikace"? {smile}
    


Re: Programatoruv nahrobek - Arthur Dent (web)
(30.08.2004 15:06:40)

[www.eprdel.cz/obrazky/morbidbastid.jpg]
    


 - Thomas (web)
(28.08.2004 13:10:11)

Samozrejme ze i programator muze jezdit vlakem. Ve svem okoli ale zadneho takoveho neznam.

A priznejme si uprimne, ono vlakem obvykle nejezdi ani reditele, ani vyssi bankovni urednici, ani kvalitni realitni makleri - proste jiz nezijeme (a nikdy jsme nezili) v beztridni spolecnosti, proste vlakem jezdi v drtive vetsine socialne nejslabsi cast populace, a dobri programatori se v teto vrstve nevyskytuji.
    

Re: - Arthur Dent (web)
(28.08.2004 13:22:50)

Přiznejme si upřímně, že kvality programátora jsou někde jinde než v sebeprezentaci. Naopak - nejlepší programátoři, jaké jsem kdy viděl, chodili postrojení tak, že by o ně člověk kolo neopřel...

Srovnávat programátory s řediteli, manažery nebo makléry je poměrně zcestné - ředitel i makléř musí mít jistou (jisté?) image důvěryhodného a blahobytného muže. Programátor nic takového mít nemusí, jeho práce spočívá v jiných věcech než v jednání s lidmi - proč by tedy nejezdil vlakem, když je to pro něj (pragmaticky vzato) lepší?
    

Re: - Thomas (web)
(28.08.2004 13:30:43)

Samozrejme ze muze jezdit vlakem, ale opravdu si myslim, ze dobri programatori vlakem nejezdi - ono vybalit v ceskem vlaku notebooka a zacit programovat - no neumim si to uplne predstavit.

A zaroven opravdu neznam mnoho lidi, kteri vymeni sve navonene, klimatizovane, dobre ozvucene auticko za dotovanou prepravu poskytovanou CD.

A znam par lidi, kteri tvrdili ze MHD cestuji radi a ze po aute netouzi, pak se obcas dostali k penezum a dneska ohrnuji nos i nad oktavkou.
    

Re: - Lokutus (web)
(28.08.2004 14:46:55)

...ono vybalit v ceskem vlaku notebooka a zacit programovat - no neumim si to uplne predstavit...

A to zase já jo a občas to dokonce i praktikuji. Dokonce to dělám i v metru, tramvaji, nebo autobuse. A to z jednoho jediného důvodu - ač programátor (já raději říkám vývojář), nevlastním auto. To je rána, co? To asi budu špatný programátor, když nemám navoněné auto v kůži.
    

Re: - Thomas (web)
(28.08.2004 14:57:24)

Pokud ses dobry programator a jestis MHD, muzes patrit trba do jedne s kategorii:

- rizeni auta ti diky vrozenym dispozicim nejde (typicky priklad je moje pritelkyne, ne ze by MHD milovala, ale je tak priserna a vystresovana ridicka ze radsi pouzije MHD)

- patrite k ekologicky superuvedomele mensine a auto povazujete za symbol upadku moderni civilizace

- jste dobry, ale mizerne placeny programator a proto preferujete MHD

Nevim jestli jsem na nejakou moznost nezapomel
    

Re: - Lokutus (web)
(28.08.2004 15:08:43)

Řekněme za C. Ale já bych to formuloval jinak.

Jsem vývojář, který byl doposud mizerně placený a teď v nové práci doufá, že se to zlepší.
    


Re: - Lokutus (web)
(28.08.2004 15:11:11)

Na druhou stranu - jestli budu mít někdy v budoucnu auto, tak to automaticky neznamená, že přestanu jezdit MHD. Vlaky opustím určitě a rád, ale po Praze je stále lepší používat ve většině případů socku, než auto.
    


Re: - Arthur Dent (web)
(28.08.2004 15:32:32)

A co kategorie D? Neřídí auto, protože ho to nebaví. Nebaví ho řídit auto, protože ho baví programovat. Když může hodinu cestou do práce programovat nebo řídit, dá přednost tomu programování (i v duchu).
    

Re: - Thomas (web)
(28.08.2004 15:42:16)

Samozrejme i to jr mozne, trochu se to kryje (ne uplne) s kategorii A. Me bavi ridit a i programovat (rekreacne).

Trochu mi ale dela problem si prestavit, ze osm hodin dene programuju, pak vlezu do precpane tramvaje (obzvlastne ted v lete) a v duchu budu resit algoritmy (to by na me byl zajimavej pohled, kdyz zacnu myslet, coz je zridka, mam u toho zvlastne priblblej nepritomnej vyraz).
    


Re: - mike (web)
(30.08.2004 21:20:43)

Tak nejak. Spoustu zapeklitych problemu jsem vyresil cestou prace v MHD a zbytek pak po prijezdu domu ve vane. Pocitac k tomu neni potreba, prave naopak.

Nedovedu si predstavit, ze bych sedl do auta ve stavu, kdy mam v hlave nedoreseny problem a vetstina mozkove kapacity pracuje na reseni. Byl bych nebezpecny sam sobe i vsem okolo. A mimochodem, vetsina z kolegu jezdi taky MHD. V penezich to neni, v Praze je proste MHD praktictejsi.
    


 - wake
(28.08.2004 15:36:26)

to mi neda...
za b), a jsem na to HRDY.
    


Re: - binarniladin (web)
(28.08.2004 17:05:06)

S tim notebookem ve vlaku. Mám kamarádku ktrá pravidelně prochatuje celou cestu z Prahy do Ostravy..:o))
    


Re: - Lazy (web)
(30.08.2004 09:57:14)

Tak nevim, ja porad jezdim MHD i kdyz bych mohl stat v zacpe se svym "navonenym, klimatizovanym, dobre nazvucenym" 2,5 litrovym Mondeem {smile}
    


Re: - mao_boy (web)
(28.08.2004 14:24:43)

...proste vlakem jezdi v drtive vetsine socialne nejslabsi cast populace...

ehm ehm, když jsem jel naposledy vlakem nadával jsem si do starých zvířat co se pasou na louce a nejsou to lvi{smile} !

Když jsem si to spočítal tak nás (byli jsme 2) to vyšlo stejně draho jako cesta autem.

Nejsem tak bohatý abych si mohl dovolit kupovat levné věci a jezdit vlakem!

Howg
    
HotLinks
Zpět na článek