.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

16.09.2004Dnes jsem v práci v obleku. A ačkoliv mám pivo rád, tak jsem deset let neochutnal Velkopopovického Kozla. Mě vůbec baví dávat do jednoho příspěvku věci, které spolu nesouvisí.

"Hele, jak můžeš nosit košili? Dyť je to děsně nepohodlný!" říká kumpán z hospody, slušný, pracovitý a poctivý člověk (bez ironie!).
"Proč by to mělo bejt nepohodlný? Mě to přijde příjemnější než tričko, akorát že se tam musej zapínat knoflíky."
"Tyvole nekecej, to nejni možný. To tě musí škrtit u krku."
"Co to zase žvaníš, kdy jsi měl košili na sobě naposled?" nedám se.
"Ani nepamatuju."
I já raději nosím tričko než košili, ale to se jedná spíše o imidžovou záležitost než o pohodlí. Tričko se k pivu nebo k výletu na kole prostě lépe hodí.

To je fakt dnes a denně. Každý má připomínky k věcem, o kterých prd ví. Třeba kalhoty k obleku. To je tak pohodlná záležitost, ani nevím, že mám něco na sobě. Na rozdíl od kalhot džínových, které na sobě cítím — a to mám „svoji značku”, která mi opravdu sedne.

"Tyvole, kalhoty k vobleku? Proč si nevemeš černý džíny? Stejně by to nikdo nepoznal."
Možná nepoznal. Ale jde o pohodlí. Vlastně jediným důvodem, proč nenosím ty oblekové kalhoty pořád je, že jsou drahé jako prase a mají menší životnost. Vysvětlujte to ale někomu, kdo nosí tepláky Adibas.

"Kravata? Tyvole, to bych na sebe nevzal."
Musím naprosto upřímně napsat, že kravata škrtí i mě. Řeším to trochu improvizovaně tím, že ji mám povolenou a utažení (a zapnutí posledního knoflíčku u košile) provedu až těsně před jednáním, kvůli kterému tu kravatu mám.

Seděl jsem ale jednou v restauraci s jedním jednodušším týpkem. Pár stolů od nás popíjel kravaťák. A „jednodušší týpek” mu chtěl dát po hubě jen kvůli tomu oblečení. Měl jsem tehdy co dělat, abych ho udržel.

Ale ani já nemám čisté svědomí. Už přes deset let jsem ani neochutnal Velkopopovické pivo. Před deseti lety jsem se napil, byl to příšerný blivajz, tak jsem zanevřel.

Dneska na mě z reklamy v Reflexu kouká vostrej chlapík, vyhrožuje mi pěstí a v ruce drží půllitr Kozlika. A prej že „... Nejvíc mě štvou takoví, co ho neochutnaj a mají řeči...”. Vždyť on má pravdu!

To je až neuvěřitelné, kolik takových asipředsudků mám já. Nemám rád italská, francouzská a španělská auta. Přitom jsem jen párkrát řídli nějakého Renaulta, takže s těmi auty mám minimální zkušenosti. Odmítám klasickou českou kuchyni, protože mi ve školní jídelně nechutnala. Absolutně nedůvěřuji Arabům, ačkoliv mi žádný nikdy nic konkrétního neprovedl. Nesnáším Windowsy od Microsoftu, přestože mi „nespadly” dva roky. Dívám se skrz prsty na... no prostě mraky věcí, které mi znepříjemňují život, aniž bych si to třeba uvědomoval.

A kravatou a Kozlem to začíná {smile}


Zadal White Dog, 16.09.2004 9:02:15, 14 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1090

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - Trillian (web)
(16.09.2004 09:55:29)

mi padá celý počítač jen tak a přesto ho miluji...
a naopak v práci mám stabilní počítač a pořád remcám :o)
    


Kalhoty k obleku - Arthur Dent (web)
(16.09.2004 10:06:55)

mě zkrátka štípou. I když mi matka od malička tvrdila, že "tahle látka neštípe! Nemůže štípat!" - mě štípe!

V kalhotách, které mě štípají, se necítím pohodlně. Naopak, připadám si jak nahej v trní (tady se to přirovnání velmi hodí). Vím, že bych si mohl nechat kalhoty k obleku ušít - ale vzhledem k tomu, že za poslední tři roky jsem měl oblek na sobě dvakrát (z toho jednou na vlastní svatbě), mi to připadá jako zhola zbytečná investice.

Stejně tak 90% košil - mám-li je na sobě, začínám se během několika málo vteřin ošívat, drbat a kroutit...

Bohužel nedokážu dopředu říct, co mne bude svědit a co ne... Vezmu si na sebe košili a během pěti vteřin vím: Je zle! Druhá - totéž. Třetí - totéž. Takže košile mám asi dvě, které jsou vyzkoušené a ověřené jako neštípavé. A na to, abych si bral pod košili tričko a na košili sako, na to nemám termoregulaci (kdo mě zná potvrdí...)
    

Re: Kalhoty k obleku - White Dog (web)
(16.09.2004 10:24:12)

To je látkou. Tesilky štípou. Já tesilky nenosím, takže mě nic neštípe. Když jsem kdysi dávno pradávno tesilky měl, tak štípaly, a to dost.. U košil štípou ty, které nejsou alespoň 80% bavlna. (100% bavlněné oblečení se prý nedělá, neb by se rozpadlo či co.)
    

Re: Kalhoty k obleku - Arthur Dent (web)
(16.09.2004 10:27:52)

Odbočím: Pobavilo mě, když jsem se na obalu "kalhotek pro hárající feny" dočetl: "Materiál: 100% PES" {smile}
    


Re: Kalhoty k obleku - Paulo (web)
(16.09.2004 10:56:24)

mno, mit kosili z neceho jinyho nez ze 100% bavlny, tak bych asi vyletel nejdriv z te kosile, a pak z kuze.
Super je v lete hedvabi, ale po te, co se mi jediny dve rozpadly, tak jsem na ne uz nejak nenarazil; tedy pokud nepocitam tu, ktera se mi sice libila, ale ta cenovka byla asi od nejakyho obleku {wink}
Mne se vetsinou kamaradi ptaji "ty se budes zenit?", ale prece jenom si uz trochu zvykli.
    


Re: Kalhoty k obleku - Vesničan (web)
(16.09.2004 11:02:55)

Kecám do všeho, proč bych se nepřidal i tady?! Oblek je jedno z nejpohodlněkších oblečení. Pokud tedy není tmavý a na slunci není 56°C. A hodně záleží na materiálu. Je zřejmé, že za šest tisíc nic, příjemného na dotek, člověk nekoupí. A košile, která škrábe? Takové jsem měl kdysi dvě a říkalo se jim "dederonky". Momentálně např. nosím košile A.M.J. (a to jim v žádném případě nechci dělat reklamu!), jejichž záhadné složení: 30% bavlna, 20% PES, 50% kdoví co, neboť není uvedeno nic, jejichž dotek na těle vyvolává pocit řádně seprané a hodně nošené košile vojenské. Ještě tedy z dob ČSLA. A pokud je (a to je velmi vážná rada) košile aspoň o číslo větší, zůstává u krku i při zapnutém knoflíčku dostatek místa, takže polykání, ani dýchání, nečiní člověku pražádných potíží, zvláště není-li kravata utažena na doraz ke krku, ale pouze tolik, kolik dovoluje košile, aby se na límci nedělaly varhánky.
    

Re: Kalhoty k obleku - Arthur Dent (web)
(16.09.2004 11:13:20)

Pokud "pohodlné = to, v čem se člověk cítí tělesně i psychicky dobře", pak pro mne oblek NENÍ pohodlný. {smile}
    

Re: Kalhoty k obleku - Vesničan (web)
(16.09.2004 11:50:35)

Je to věc zvyku. A když škrtí trenky, jsou nepohodlné i tepláky.
    


hmm - noname (web)
(16.09.2004 11:35:55)

osobně nemám už doma snad ani jedny džíny, chodím v casual wear či oblecích. Vše mám vesměs relativně drahé až velmi drahé, páč to "dědím" po švárovi multimilionářovi co může vše vzít na sebe tak třikrát a pokaždý jinam, aby jej neviděli ve stejném.
Neškrtí a neškrábe mě nic.
K tomu škrábání - nemusí jít nutně o materiál (osobně dávám přednost 100% bavlně a vlně u všeho), problém jsou i prací prášky, změkčovadla a tužidla (či jak se to jmenuje). Moje přítelkyně je dermatoložka, takže všechno máchá dvakrát, používá prášky u kterých ví, že alergie způsobují minimálně atd. Dobrý test. Vezměte vyprané prádlo a vymáchejte jej v lavoru vody. Jestli jsou tam bublinky, film či cokoliv podobného, tak tam zůstal prášek.
P.S.: s kravatou jsem na tom podobně, naučil jsem se aspoň vázat cambridge uzel, který je takový velký a pravidelný a není pod ním vidět rozepnutý knoflík u košile (zejména jestli má košile na límečku knoflíčky, pak s tím nemám problém a vypadá to upraveně po celý den.
    

Re: hmm - Arthur Dent (web)
(16.09.2004 11:39:39)

Já asi dvakrát zavázal uzel Winsdor... Skvělý, "vyšší dívčí" kravatových uzlů, ale při sundavání jsem se málem uškrtil {smile}
    

Re: hmm - Roj (web)
(17.09.2004 09:33:00)

Ja bezne vazu lodni smycku, draci smycku, ambulancak....
    


Re: hmm - Vlk (web)
(16.09.2004 23:54:21)

Docela by mě zajímal ten uzel - není někde "návod"?
    

    

Re: hmm - Vesničan (web)
(17.09.2004 11:19:54)

...ale myslel jsem winsdor!
    
HotLinks
Zpět na článek