.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

20.09.2004Určitě je znáte. Někoho v nich honí nestvůry, mě české školství...

Občas se mi zdávají děsivé sny, ze kterých se probouzím, orosen, ve čtyři hodiny ráno. (Ale žádné takové filmové BLIK! a prudké posazení na posteli, kdepak... Spíš namáhavé Éééééé... a vzpomínání kdo jsem a kde jsem.)

Zajímavé je, že posledních několik let mě nehoní nestvůry, nikam nepadám, nikdo mne nevraždí a nic takhle jednoduše zlého se mi neděje. Mé podvědomí mě děsí mnohem rafinovaněji.

Například už několikrát se mi zdálo o škole. Třeba tenhle, ten byl báječný: Nastoupil jsem ve svých třiceti letech opět na gymnázium. Komplet celá třída jsme se sešli, protože jsme si dodělávali „druhý stupeň gymnázia” (v tom snu to tak bylo!) A bylo to zase jako před lety: Přezouvat, povinné divadlo, školní jídelna (už jen to by stačilo na noční můru), domácí úkoly — jen už nebyla žádná sranda... Na všechno jsem říkal: Ale to jsme přeci brali poprvé, a učitelé mi odpovídali, že podle nového nařízení to musí celé probrat znovu. Brrr... Ráno jsem se opravdu těšil do práce!

Další školní byl vrchol horroru: Zdálo se mi, že jsem na ZŠ, je odpolední vyučování a máme tělocvik. A já neměl červené trenýrky ani bílé tílko. (Kdo jste absolvoval ZŠ za socialismu, tak mi přitakáte: Nemít na tělocvik červené trenýrky znamenalo být veřejně potupen, dehonestován a vůbec deptán sadistickým chlápkem, maskovaným za učitele tělocviku. Prý byly někde výjimky, prý existovali učitelé, u nichž se mohlo cvičit i v bermudách a v tričku „I LOVE ELÁN”, ale já takového zažil až na gymnáziu. Na ZŠ ani náhodou.)

No a já (stále jsme v tom snu) neměl ten cvičební úbor a učitel se rozhodl, že si pro něj musím dojít a že budu mít to odpolední o to delší... Já jsem tedy šel (na ZŠ jsem ještě moc neodmlouval) a během toho jsem se nějak probudil. Probuzený koukám — jsem doma. Tak jsem vstal, že si dojdu do skříně pro to tílko a trencle. Udělám dva kroky — a vtom jsem si vzpomněl, že jsem ženatý jednatřicetiletý muž a že není žádné odpolední vyučování a ani úbor se nekoná!

Je snad lepší důkaz nestvůrnosti českého školství než to, že mne stále vzpomínky na školu budí ze spaní? Dvanáct let od maturity?

Minulý týden se mi ovšem zdál další podobný — zdálo se mi o uklízečce. Bůhvíproč v tom snu chodila firemní uklízečka uklízet k nám domů. Já přišel domů, koukám — televize nikde! Tak povídám uklízečce: „Kde je televize?” A ona se na mne podívala a opáčila: „Pan farář mi řekl, abych ji dala potřebným!”

Až přijde ve středu uklízet, tak ji s výkřikem „To máte za tu televizi!” rovnou skopnu ze schodou!


Zadal Arthur Dent, 20.09.2004 14:58:19, 11 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1098

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

Tak to je prd... - White Dog (web)
(20.09.2004 15:07:36)

Měl jsem daleko horší sen. Zdálo se mi, že mi znovu přišel povolávák na vojnu. A já na to "ale vždyť já už na vojně byl" a oni "nojo, ale teď se rozhodlo, že kdo tam byl jen rok a půl tak tam musí ještě na půl roku, aby ti, co tam byli na dva roky nebyli diskriminovaní." A vzhledem k tomu, že jsem vojenskou službu ukončil již dávno, musel jsem v tom snu znovu projít přijímačem atd...
Kdo byl, chápe, kdo nebyl nepochopí (ani ten kdo sledoval filmy a seriály z vojenského prostředí si šílenost té instituce neumí představit, to se musí prožít).
Fakt se mi to zdálo, také jsem se v noci vzbudil a úplně vyděšený čuměl jak čerstvě vyvoraná myš, než mi došlo že to byl jen sen.
Fujtajbl, podvědomí, tohle mi nedělej!!!
    

Re: Tak to je prd... - rony (web)
(20.09.2004 15:23:27)

ten WhiteDogov poznam, to bolo strasne prebudenie!!! A aj Arthurov skolsky sen mi je povedomy {wink}

Sakra ludia, my sme generacia...
    


Re: Tak to je prd... - hanyZ (web)
(20.09.2004 16:34:56)

Já teda na vojně nebyl, stačil mi odvod. Nějaká bodrá guma nám pouštěla instruktážní videa a prokládala to vtipnými hláškami ve stylu: "Tak chlapi, tak to na vojně chodí chlapi. Užijete si i srandu chlapi, HO HO HO, chlapi..." K tomu ty nedůstojné lékařské prohlídky. Jednotliví 'chlapi' si cestou z toalet navzájem prohlíželi své nádobky s močí. (Jé, moje je žlutější...) Rozhodl jsem se, že nebudu chlapem a zbaběle jsem si podal žádost o civilku. {smile}

Jinak jsem se u tohohle blognutí vážně dost pobavil. Měl jsem podobný sen, že jsem nedokončil VŠ a tak jsem se moudře rozhodl udělat si druhé gymnázium. Všichni mě chválili, jaký je to dobrý nápad. Volové. Vše se zdálo tak logické. Hrůza {smile}

A nedávno, když jsem chrněl ve stanu v Chorvatsku, se mi zdálo, že jsem v nějakém TV pořadu a mám rozhodnout, zda je lepším filmem Terminátor II nebo Vetřelci. Stresující. Tak jsem řekl "Vetřelci", ale řekl jsem to asi nahlas a probudil jsem se. Kamarád, který spal vedle, se rozespale zeptal: "Cos říkal?" Já: "Nic" On: "Říkal jsi vetřelci?" Já: "Nic jsem neříkal, spi..." {smile}
    


Probuzeni - Mormegil (web)
(20.09.2004 18:01:24)

Hlavne je vzdycky nejhorsi to probuzeni, kdy clovek _opravdu_ netusi, ze slo jenom o sen, a zacne se zcela logicky chovat podle toho snu. Popr. nejlepe kdyz si za tyden nemuze vzpomenout, jestli s clovekem XY o PQ skutecne mluvil, nebo se mu to jenom zdalo. ("No vis, jak jsem ti o tom telefonoval...no prece, jak tam prisla ta meduza...a sakra, tak ze by to byl sen?" {smile} )

A samozrejme... [www.fuxoft.cz/redmeat/gfx/noc.jpg] a hlavne [www.fuxoft.cz/redmeat/gfx/testingtedium.gif]
:o)
    


Y - IP:212.158.157.36 (web)
(20.09.2004 18:51:01)

    


Moje sny - Petr (web)
(20.09.2004 23:43:38)

No, je to haluz. Maturoval jsem před rokem a krátce poté se mě zdály dva sny (teď naštěstí nic).

Jeden byl o tom, že jsme měli o prázdninách školu, já v tom snu protestoval, že jsou prázdniny, ale bylo mi to prd platné (bylo mě to taky velice "logicky" zdůvodněno, bohužel si nepamatuju jak).

V tom druhém bylo jakési druhé kolo maturity, protože ta první maturita byla jenom rozcvička. Jenže já za tu dobu zapoměl 90% učiva a byl na sebě děsně naštvanej, jak jsem to druhé kolo mohl tak podcenit. Než došlo ke zkoušce samotné, tak jsem se naštěstí probudil {sad}(
    


Testy - HUB (web)
(21.09.2004 00:23:03)

Hh, tak dnes (vlastně už včera) jsem dělal závěrečné testy z autoškoly a před usnutím jsem si řekl že nesmím zapomenout na helmu k motorce! Co se mi však nezdálo. Nastupuju do autobusu a helma nikde... za 20 minut mám být ve městě, autobusy nikde, helma nikde... HOROR..

Někdy se zase o víkendu probudím a když procházím seznam přijatých hovorů na mobilu, tak zjišťuji, že některé hovory kolem 6:15 hodin ráno nebyly sny ale skutečnost!
    


 - pan_kac (web)
(21.09.2004 00:56:08)

O zakladce ci stredni se mi obcas zdava, nekdy jsem maly decko, nekdy jsme vsichni dospely a presto si "uzivame" veskerou tu "buzeraci" (((-: Nic extra hroznyho, ale vzdycky jsem rad kdyz se probudim (:
A k tem snum u kterych clovek nevi jestli to byla realita nebo ne: Jeste na zakladce se mi o prazdninach zdalo, ze nam jedna ucitelka rikala, ze kdyz prazdniny zacaly o par dni driv ze 28. srpna se jde do skoly, a ja pak velkou cast prazdnin (nez jsem se nekoho zeptal) zil s tim ze uz 28. srpna budu muset do skoly (((-:
    


 - Erix (web)
(21.09.2004 02:57:55)

Me se zase zdalo, ze me zastrelili. Uz nevim, o co slo, ale proste me nekdo trefil do bricha a ja umiral. Nebolelo to, ale byl to strasne divnej pocit. :-|
    


Cháchá - JVP (web)
(21.09.2004 08:40:34)

Jo tak přesně to se mi zdá taky. Velmi často musím znovu odmaturovat. No budím se celej zpocenej. Ty červený trencle jsme museli mít ještě na průmce.
    


 - Robert (web)
(21.09.2004 14:45:54)

I me se parkrat zdalo, ze jsem prave u matury a nejhosri bylo, ze jsem si uz nic z tech "potrebnych" vedomosti nepamatoval. Kdybych se nevzbudil, tak by to urcite skoncilo fiaskem {smile}
    
HotLinks
Zpět na článek