.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

21.09.2004Ve svém pěkném příspěvku popisuje Arthur svůj telemarketingový zážitek a vyzývá ostatní, aby se v komentářích svěřili se svými příhodami ohledně tohoto způsobu prodeje a průzkumu trhu. Také jeden mám.

Před pár lety mi doma zvonil telefon. Volala nějaká slečna, výslovnost měla skvělou, tedy žádná kuňka.

"Dobrý den, vy jste pan White Dog?"
"Ano, u telefonu."
"Měl byste chvilku času? Tak 5 minut."
"Ale ano, o co jde?"
"Já dělám výzkum trhu pro cestovní kancelář XYZ, měla bych pár otázek."
"No tak se ptejte..."
Neměl jsem co dělat, počítačem jsem ještě neoplýval, psem také ne, na televizi nekoukám, na hospodu je brzy, knížka právě dočtená, venku špatné počasí, tak co si nepokecat s nějakou slečnou, že.

"Ještě než se vás začnu ptát, tak bych vám ráda řekla, že z dotazovaných vylosujeme pět výherců, kteří obdrží týdenní zájezd pro dvě osoby do Holandska s plnou penzí, ve čtyřhvězdičkovém hotelu, s letenkou zdarma a s kapesným..."
"Bezva, tak se ptejte!"

Ptala se na nějaké blbosti typu jak trávím volný čas, jaké jsou moje zájmy, kolik vydělávám a tak dále. A nakonec:

"A teď tedy kvůli tomu zájezdu. Jste ženatý?"
"Ne."
"Tak máte přítelkyni."
"Ne."
"Snoubenku?"
"Ne."
"Družku, milenku..."
"Ne."
"Tak to je mi líto, to si vás musím vyškrtnout, kdo by s vámi jel?"
"No řek bych, že když vyhraju týdenní luxusní flákárnu v Holandsku, ještě navíc placenou, tak snad nebude problém nějakou ženskou ukecat, ne?"
"Nashledanou..."

Tak to byl můj zážitek s telemarketingem. Celé se to semlelo někdy v roce 1997.


Zadal White Dog, 21.09.2004 8:50:46, 15 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1100

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

špatná odpověď - noname (web)
(21.09.2004 11:06:08)

měl jsi říct "s přítelem" {wink}
nemůžeš se na ní zlobit. Jestli opravdu dělala v nějakém telemarketingu a nebyl to nějaký podvod ala "MLM cestovky", pak prostě musí na začátku udělal výběr dle požadavků zadavatele. Bývá to nejčastěji věk, pohlaví, ale zde to evidentně bylo i "stav", kdy asi nějaká cestovka se zaměřovala na páry, či zjistila, že většinu jejich potencionálních klientů jsou páry a tak chtěla jen "páry" a odpověď od samotářských psů (notabene bílých) by jim jen zkreslovala výsledky
    

Re: špatná odpověď - Arthur Dent (web)
(21.09.2004 11:09:43)

Podle všeho šlo o Time-Share "cestovku". Fígl je v tom, že si zvou lidi na prezentace, kam MUSÍ přijít v páru... Možná proto, že pár se snadněji nechá zlomit, nevím.
    


Re: špatná odpověď - White Dog (web)
(21.09.2004 11:20:30)

Já se na tu slečnu nezlobil, já se bavil. Už si nevzpomínám, jestli jsem ji dokonce nenavrhl, ať případně jede se mnou.
    

Re: špatná odpověď - Martin (web)
(21.09.2004 12:22:41)

No a pak se nediv ze zavesila {big grin}))))))))

    

Re: špatná odpověď - Arthur Dent (web)
(21.09.2004 12:31:01)

Nesmysl, to nemohlo být kvůli tomu... Vždyť ho neviděla!{wink}
    

Re: špatná odpověď - Vlk (web)
(21.09.2004 12:54:35)

Ale slyšela. Navíc si zjistila, kolik WD vydělává atd.
    

Re: špatná odpověď - White Dog (web)
(21.09.2004 13:02:19)

Tou dobou jsem si vydělával docela dost. {smile}
    

Re: špatná odpověď - Martin (web)
(21.09.2004 13:39:49)

A uz jsi videl chlapa ktery vydelava dost a nelepi se na neho minimalne jedna zenska , modelka , moderatorka , zpevacka, sektretarka, heeeerecka, pripadne kombinace predeslych ? {big grin}))))
    


 - allora (web)
(21.09.2004 13:43:31)

Náhodou, s těmihle byla docela sranda. Prodávali bungalovy ve Španělsku a zpočátku opravdu oslovovali pouze "movité" klienty. Šlo o to, že si člověk mohl za nějaký peníz zakoupit x-tinu bungalovu, což v praxi znamenalo, že mu patřil na 7 dní v roce. Na věčné časy, nutno dodat. V praxi by to znamenalo nějakých hejno let jezdit rok co rok stále ve stejnou dobu na stále stejné místo za cca 20.000Kc (samozřejmě doprava a ostatní vlastní).
No nekupte to {smile}
Těch telefonátů následovalo několik, poté schůzka pro deset párů, z nichž 4 po zaplacení zálohy "vyhrály" onu dovolenou snů.
A protože jsem se furt tak blbě ptala, vyvedli nás {smile}
    

Re: - finn (web)
(22.09.2004 08:37:56)

s/movité/mohovité
    

Re: - Vesničan (web)
(22.09.2004 12:12:07)

Mohoritovité
    

Re: - Arthur Dent (web)
(22.09.2004 12:17:17)

Mohérovité?
    


Re: - zaius (web)
(22.09.2004 18:23:33)

Mohorita vod koryta! {smile}
    


jak to funguje - černoch (web)
(19.01.2005 10:57:51)

Stalo se mi to samé. Jenže volali ženě a také informovali, že to je slovovatelný. Po nějaký době se ozvali (ženě), že vyhrála (první místo zájezd, druhé nevím co dvd apod.) a jestli přijde na prezentaci, kde ji předají cenu. Nakonec, že by bylo dobré aby přišla i s manželem (nejdřív že nemusí, pak z toho udělali podmínku). Takže jsem si vzal na den dovolenou a vyrazili jsme pro tu výhru. {wink}
Po úvodním seznámení nám pak pustili nejdřív na videu prezentaci nějakého hotelu. Následně začli nabízet podív v tomhle 5ti hvězdičkovým hotelu, že si koupíte x-tinu části na 14dní v roce a můžeme tam jezdit. Byla to krásná ukázka manipulace s daty (žádné lži jen dobře podané). Nakonec z nich vylezlo, že to je děsně výhodný a ten podíl stojí pouhých 20.000 ... euro! {smile}
Hezký, sice máte teda ubytování zdarma, ale musíte si zaplatit cestu, stravu a manipulační poplatek 130 euro/rok. Máte zde možnost i výměny s jiným podobným vlastníkem v jiné zemi (maj myslím 3000 destinací) a za pouhých 100 euro vám to jejich operátor zprostředkuje (tedy vyhledá volné termíny apod.). Když spočítáte dohromady všechny poplatky a to co není v ceně, zaplatíte jako cestovce a ušetříte snad jen na ubytování (což je ta nejlevnější položka). Fakt (ne)výhodný.
Až jednou podíl nebudete chtít, můžete jej prodat (i když nemluvili o formě prodeje, jestli ho musíte prodat někomu vy - a sehnat si tedy kupce nebo vám to zaplatí zpátky oni). {wink}
Brr, už to nikdy nepodstoupím, bylo tam toho za tu hodinu víc, horší je, že ten průzkum neslouží k ničemu jinýmu, že z Vás vytáhnou informace o Vašem příjmu a výdajích (ptaj se jak často, kam a za kolik jezdíte na dovolenou) a otipují si tak potencionální "blbce", který jim zaplatí 600tis. Kč.
    

Re: jak to funguje - černoch
(19.01.2005 11:05:54)

Ještě jsem zapoměl.
Výhra byl zájezd s výběrem do několika zemí (holandsko, rakousko, thajsko ...). Takový canc papíru. Dopravu a stravu si musíte pochopitelně zaplatit. Taky musíte složit 40 liber na účet v anglii aby se s Vámi vůbec začli bavit. A termín a konkrétní destinaci vyberou oni podle dostupnosti kapacity. Jiné výhry tam nebyli (žádné DVD, takže vlastně ženě do toho telefonu LHALI). Tuhle "výhru" dostal každej a poté, co jsme to se ženou prostudovali ten papírek (přeložená A4) šel rovnou do koše.

Takže co mi z toho plyne? Udělali z nás "pěkný blbce" a to se mi vůbec nelíbí.
A jedna dobrá zpráva - každý pár dostane ke svému stolu jednu jejich zástupkyňi, kterou se mi podařilo vytočit. {wink}
    
HotLinks
Zpět na článek