.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

02.11.2004... mi trochu ztrpčují život. Uvědomil jsem si to dnes v čekárně u právníka. Strašné, co? Právník má čekárnu! {smile}

Nejprve moje malá definice: advokát je člověk, kterého máte za šmejda, děláte si z něj legraci, pamatujete si na něj pár vtipů a nakonec jste moc rádi, že ho znáte.

Byl jsem v té „čekárně” sám. Přišel jsem sice přesně, ale předchozí klient zabral trochu více času, tak jsem měl prý 15 minut počkat, jestli tedy nevadí. Protože je advokát můj starý známý (známe se 20 let), tak tedy nevadilo. Seděl jsem na takové pohovce, a byl jsem nějaký rozespalý. A pěkně naštvaný, protože kdybych si lehnul a zchrupnul (což se mi fakt chtělo!) tak bych byl za exota. A podobných omezení člověk potká plno, doslova na každém kroku...

Takových divných norem, jako že je společensky nepřijatelné spát při čekání na právníka, je plno. A nejhorší je, že i já posuzuji lidi podle těchto šablon. Kdybych měl s někým pracovní schůzku, a dotyčného bych musel budit, asi bych si o něm nemyslel moc pěkné věci {smile}


Zadal White Dog, 02.11.2004 12:22:02, 6 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1172

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - dgx (web)
(02.11.2004 12:46:30)

Jednou jsem takhle usnul v neskutečně pohodlné sedačce na obchodním oddělení jistého velkoobchodu s výpočetní technikou. Výborně jsem se prospal, nechal se předběhnout od několika jiných zákazníků a nakonec s hlavou čistou a do růžova vyspinkaný uskutečnil nákup.

Možná jsem někoho pohoršil, ale v tu chvíli mi mohly všechny společenské normy políbit ... (na dobrou noc) {wink}
    


Ale to je úžasný taktický tah! - Vesničan (web)
(02.11.2004 12:51:25)

To není nic proti konvencím. Dokonce to musí advokátovi polichotit! Jdu k němu, protože mu důvěřuji natolik, že už mě můj problém netrápí, takže si s klidem schrupnu! Anebo naopak, je ten problém tak velký, že nemohu kvůli němu spát, takže mě to natolik zmohlo, až jsem usnul. A advokát je opět polichocen, protože se na něho s důvěrou obracím s velikánským problémem.
    


hmm - noname (web)
(02.11.2004 18:51:36)

tohle znám, ale snažím se to vědomně ignorovat, zejména když jsem někde mimo. To si říkám "pohoršují se ti lidé? tak se na ně vyser, už je v životě neuvidíš a když, tak si tě nebudou pamatovat"
Občas mě ale přepadne jiná myšlenka - mluvím s nějakým dobrým známým, přítelkyní, tchyní, šéfem a uvědomím si, kolik to dalo práce se stát jejich přítelem či podřizeným, a že stačí třeba jen jedno slovo "třeba nějaké sprosté a vyslovené bez uvozovek a smajlíků" a přestanu být jejich přítelem či známým a třeba i několik let vztahu v prči. To je teprv paradox.
    

Re: hmm - White Dog (web)
(02.11.2004 19:29:32)

Tak s tou druhou částí bych souhlasil, s výhradou. Platí to u podřízených a příbuzných. Pokud je někdo skutečně přítel, tak ho to nerozhodí.
    


mohl bys prosim.. - wake (web)
(02.11.2004 19:56:44)

..blize spicifikovat, co by sis o dotycnem probuzenci myslel ?
    


 - Misha (web)
(03.11.2004 02:04:56)

Trošku soucitu s námi, co pracujeme dlouho do noci!{wink}
    
HotLinks
Zpět na článek