.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

07.11.2004se mi zdají. Když jsem byl malé škvrně, tak se mi zdály opravdové noční můry, šlo tam o život, a ledaskdy ne jen o můj. A teď se to trochu změnilo.

Já už bych nechtěl být znovu dítětem. To je jistě úvaha na samostatný příspěvek, ale ty sny by v případném rozhodování být/nebýt znovu děckem hrály jistou (nevelkou) roli.

Ale co se mi zdálo nedávno:

Jsem doma a mám chuť na cigáro. Tak se dojdu podívat na věšák, tam visí zimní bunda, a v ní jedna poslední cigareta. Je to Kentka, má bílý filtr. Strčim ji do huby, jdu k oknu, že si zapálím. Vykloním se z okna, cigáro furt v hubě, nějak se mi v ruce objeví zapalovač, já škrtám, připaluju, nasávám... a sakra, rok snahy v pr****! Vyhazuju cigáro a probouzím se.

A nebo:

Sedím s kamarádem Čajovníkem někde na pivu. Venku, v nějaký hospodě na zahrádce, u hnusného dřevěného stolku. Je vedro. Vedle čajovníka sedí nějaký týpek a furt ho provokuje. Čajovník se ohradí, týpek mu dá pěstí, čajovník padá k zemi. Já se natáhnu přes stůl a týpkovi natankuju takovou šlupku, že... se probouzím a bolí mě ruka, do které jsem se právě praštil.

Už mě to nebaví. Chci mít taky někdy pěkný sen.

Ale existují vůbec pěkné sny? Zdají se někomu? Já si na nic podobného nevzpomínám. Pokud u mě nějaký sen pěkně začal, tak o to horší byl konec.

Jestli existuje něco jako „hezký sen”, dejte mi vědět. Myslím tím příjemný, neagresivní sen. Idylka. Pohoda. Sen, ze kterého se nechcete probudit.


Zadal White Dog, 07.11.2004 14:34:42, 15 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1186

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

no, prece... - wake
(07.11.2004 14:58:25)

...eroticke sny. i kdyz... nektere si s #2 nezadaji... no nic.
    


 - letinka (web)
(07.11.2004 17:38:16)

Sny se těžko ovlivňují, takže doporučuji brát je z té lepší stránky. Pokud špatné sny jen sníš, je to super a spousta lidí ti může závidět - je přece prima se z nich budit do milé reality - je to lepší než je žít.

Co se těch hezkých týká, je to přesně naopak, probuzení bývá tvrdé a je mnohem lepší je žít – a to včetně těch erotických.
    


Ale jo :o) - Lendys (web)
(07.11.2004 17:43:04)

existují i hezké sny; já jsem jednu dobu měla taky nepřetržité děsivé můry /asi půl roku/, bála jsem se tehdy dokonce i usnout a spala jsem tak max. 4 hodiny denně, souviselo to s mnoha věcmi v reálu, problémy, stresem, neustálými nevysvětlitelnými strachy....až pak jsem se o sny začala skutečně zajímat víc. Nejen skrz snáře a povrchní vědění o nevědomí/podvědomí. Někdy i ten sebeabsurdnější sen má víc smyslu a symbolů než sen jasný čistý a srozumitelný. Taky se lze naučit sny hlídat, využívat, kontrolovat. Existují na to různá cvičení, ale někdy stačí si v tom snu prostě jen sečíst 1+1, uvědomit si, že je to sen, že tu něco nehraje a k bdělému snění (lucid dream) není daleko - to se pak dají dělat ve snu psí kusy{wink}
    


Mno.. se máš.. - Ebo (web)
(07.11.2004 21:06:46)

Já už dlouhou dobu žádnej sen co bych si zapamatoval neměl.. {sad}
    


Sny - ofr (web)
(08.11.2004 06:44:47)

- ne, take nemam pekne sny. I kdyz, mozna si ty pekne nepamatujem - coz by byla pekna nespravedlnost.
    


Mám jich spoustu - Tokugawa (web)
(08.11.2004 08:04:37)

Na následující adrese mám zapsané všechny sny za poslední zhruba rok a půl. Je tam daleko víc těch dobrých, než děsivých. [sny.zbroj.info]
    


Poradím a zadarmo :-) - KITI (web)
(08.11.2004 08:14:47)

Případný spáč musí být unaven a ulehat s pocitem alespoň relativne dobře vykonané práce. Dá si teplou sprchu a nakape do aromalampy trochu levandule. Případně si zapálí solnou lampu (pochopitelně se svíčkou - ten plamínek v ní trošku "hraje"). Lehne, zavře oči a pokusí se mít rád.Odpustí sobě i ostatním SVÉ špatné pocity z toho, co se opět nepovedlo tak, jak si přál a dívá se za zavřenýma očima do tmy. Pokud v ní pak něco vidí - dobře. Pokud ne, také dobře. Pak se propadne či odletí do "jiné dimenze". Tam může potkat krásné sny, které mu přinesou naplnění toho, co nedokázal zažít v této realitě, tam může zažít bolestný průchod několika matrixy s osvobozujícím probuzením a nebo se mu také nemusí zdát nic. Ono je to totiž jedno. Velmi důležité je probudit se rád, což se někdy zcela nedaří a ještě se zavřenýma očima se naprogramovat tak, aby byl schopen prožít další den a pak v míru s vlastním egem opět ulehnout. Čas se zkracuje a tato období se budou střídat stále rychleji a jednou skončí (?). Neříkám, že tento recept funguje vždy, ale lze to zkusit...
    

Re: Poradím a zadarmo :-) - Ebo (web)
(08.11.2004 09:16:16)

Nevím nevím.. jestli bych měl čas si takhle před spaním přichystat prostředí..ono když si jdu v jednu hodinu v noci utahanej lehnout.. na 5 hodin.. tak lehnu a do minuty jsem většinou "tuhej".. {big grin}
    

Re: Poradím a zadarmo :-) - Tokugawa (web)
(08.11.2004 09:28:36)

...pokud mi ovšem celou noc nebrečí dítě, jako zrovna tu minulou :o)
    


 - kosta (web)
(08.11.2004 10:22:46)

mne se zdaj snad jenom pekne sny, i kdyz jsou nekdy dost bizarni nebo nesmyslne. a k ranu, pokud je clovek dost vyspaly, se daji i dost ovlivnovat, coz je veleprijemne. jo, a asi nejlepsi jsou sny lítací :o)
    


koncertny sen - Fczbkk (web)
(08.11.2004 12:20:29)

Ja som mal nedavno velmi prijemny sen (a nebol eroticky):
[acidlog.fczbkk.com/entry/1093497830/]
    


 - Mormegil (web)
(08.11.2004 12:34:12)

Úplně skvělé je lucidní snění ([en.wikipedia.org/wiki/Lucid_dreaming] ), párkrát jsem to zažil a stojí to za to, to se člověku opravdu ani nechce probudit; škoda, že už dlouho se mi to nestalo.
    


 - Gimli2 (web)
(10.11.2004 15:29:54)

Mam takovej dotaz:
Povedlo se (povede se - pak mi dejte vedet) nekomu z vas ve snu vedome nekomu nahodnemu na ulici dat brutalni ranu?
Tuto myslenku mi nasadil jeden kamarad a uz se vic jak rok bezuspesne snazim o to "dani rany" nekomu zcela cizimu ve snu. Nedari se. :-/
Pripadne provest jinou nenormalni cinnost. Ale vedome s tim ze je to ve snu: skok z mostu, ukradeni auta, kola, zapaleni skladu...
    

Re: - Helenka (web)
(14.11.2004 14:56:39)

Mně se dřív poměrně pravidelně stávalo, že jsem lezla na různé podivné vysoké kovové (věžovité) konstrukce a pak z nich padala (skákala?) dolů... uvědomovala jsem si to už dopředu, chtěla jsem tomu zabránit, bála jsem se, ale vždycky jsem nakonec padala... nikdy nevím, jestli dobrovolně nebo s něčí "pomocí".
    


Čtěte - Petr (web)
(11.11.2004 14:01:44)

Pokud se zajímáte o lucidní snění, můžete si přečíst tento článek:
[mujweb.cz/www/vedomi.v.siti/lucid_1.htm]
    
HotLinks
Zpět na článek