.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

17.11.2004Není od věci občas změnit prostředí. Člověk pozná jiné lidi, než se kterými se běžně vídá. Například já ležel na sedmičce se Stopařem z Nesladkého města.

Nechápu vůbec, proč Stopař ležel v nemocnici v městě Xxx, která je široko daleko nechvalně proslulá. Vysvětloval to kamarádstvím s primařem.

Stopař byl o 24 let starší než já, jinými slovy to byl druhý nejmladší pacient na oddělení. Bavili jsme se spolu chvíli, a vypadlo z něho, že učil.

"A co jste učil?"
"Kuchařinu!"

Malé zklamání. Čekal jsem, jak si popovídám s učitelem dejme tomu kvantové mechaniky, a on to je kuchař. Který, jak později vysvětlil, přes prázdniny vaří po hotelech svých kamarádů, a během školního roku vypomáhá na nějaké hotelovce nebo učilišti v Nesladkém městě Kromě toho, jak je známo, vaření mi nic neříká. Už jsem s ním byl ale na jedné lodi, tedy na jednom pokoji, tak jsem se ptal dál.

"A co žáci? Byli v pohodě, nebo to byly svině?"
"Byly to svině. Tak deset procent, který to bavilo, ty byli v pohodě. Ale ten zbytek, to byli hajzlové."

Podobnou odpověď jsem celkem čekal.

"A zvládal jste ty hajzly?"
"No to si piš, že jsem je zvládal! Já si vždycky začátkem školního roku pozval rodiče a vysvětlil jim, že všecky problémy budu řešit ve škole, že s tim nikoho nebudu zatěžovat. A voni s tim souhlasili, nikdá jsem neměl stížnost."
"A jak jste to dělal?"
"No když nějakej zmetek zlobil, tak jsem ho vodtáh do kabinetu, zavřel, aby nebyli svědci, a pak ho ztřískal, že se pochcal. A byl klid, žádná stížnost!"

Výchovná metoda jistě efektivní. Nicméně mám takové podezření, že si Stopař vymýšlí. Vlastně to je skoro jistota.

Podobné lidi potkávám často. Je na nich vidět, že by komárovi neublížili, a oni najednou začnou vykládat, jak támhle někomu dali po tlamě, jinde někoho ztřískali, žáky v kabinetu vychovávali...

Je na nich tak jasně vidět, že žvaní.

Ale proč???

I když, ne nadarmo přísloví praví, že tichá voda břehy mele.


Zadal White Dog, 17.11.2004 14:03:22, 3 komentáře...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1200

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - Vesničan (web)
(17.11.2004 16:42:20)

No přeci ti neřekne: "Já už jsem holt taková prdelka. Kluci mi plivali do kafe, chcali do polívky a o přestávkách po mě házeli mokrým hadrem na podlahu. Pokud mě tedy nesvázali opaskama a neřezali kvedlačkama."
    

Re: - Trillian (web)
(17.11.2004 17:48:05)

no bodejť :o))
    


i když... - dgx (web)
(18.11.2004 12:12:52)

Na druhou stanu je jeden takový profesůrek, člověk by to do něj nikdy neřek... A pak člověk zjistí, že on o to připravil každou druhou žákyni a všechny na něj s láskou vzpomínají...
    
HotLinks
Zpět na článek