.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

07.01.2005Tenhle článek by neměl číst můj šéf, takže Big Bossi, alou pryč! Co to je vlastně „alou”? Proč se říká „alou pryč” a ne třeba „olou” nebo „elou” případně „ilou”? Tak na tohle tento příspěvek rozhodně neodpoví.

Asi jste se někdy sami setkali se situací, kdy vám nějaký člověk neseděl. To je obvyklé, každý má jinou povahu, každý se snáší s jinými lidmi. Co někomu vadí na jednou člověku, to mu může imponovat na jiném, lidská povaha je zkrátka složitá.

Přijali jsme novou kolegyni. Sedí vedle mě. Jak ta mi nesedí, to si ani neumíte představit.

Prostě mi ta holka fakt vadí. Nebudu rozebírat proč, nebylo by to objektivní, řeknu jen že její chování a jednání s lidmi je přesně to, co mi bylo vždycky odporné. Je to zkrátka arogantní kr***, pardon, nebudu se snižovat na její úroveň. Je prostě arogantní a má asi miliardu dalších špatných vlastností. Předpokládám, že ona si to samé myslí o mně {wink}

Pracuji 8 až 9 hodin denně. Směřuji k tomu, abych trávil v kanceláři za ten pracovní den tak 3 hodiny. A nebudu přece trávit tolik času s člověkem, kterého nesnáším!

Co s tím ale udělat? Donášet na ni a pomlouvat ji nebudu, to bych byl jako ona, takové metody jsou mi cizí.

Vyzkouším, nebo lépe uplatním, mnohem humánnější metodu. Metodu, o které jsem už psal. Začal jsem s tím v pondělí, a zdá se, že to nese první ovoce...

Prostě jsem se s ní přestal bavit. Ani se na ni nedívám, neoslovuji ji, nekomunikuji s ní verbálně ani neverbálně. Pouze ji ráno slušně pozdravím. A tím veškerá komunikace hasne. Ještě tak jsem večer ochoten pozdravit když odcházím domů.

Za poslední týden ta kolegyně viditelně znervozněla. Kdybych se na ni díval (to nemohu, porušil bych tím svou metodu psychického teroru) tak bych možná vysledoval i nějaké tiky a případy neúčelného a zkratového jednání. A když ji slyším mluvit do telefonu, je taková nejistá...

Dávám ji tak čtrnáct dní, pokud bude výjimečně odolná, tak měsíc.

Doufám, že mě za mé chování a můj příspěvek nebudete nějak odsuzovat. Prostě zkouším na velmi vhodném modelu, jak se zbavit lidí, kteří jen otravují práci druhým, kteří jsou přesvědčeni o své nenahraditelnosti a všem ostatním dávají na jevo svou ničím nepodloženou nadřazenost.

Podobnou metodu jsem nikdy nezkoušel, za těch mnoho let co pracuji jsem ji nepotřeboval uplatnit. Vždy jsem z každým kolegou vycházel. A že se jich za ta léta vystřídaly možná stovky.

A uznejte sami — není tato metoda mnohem citlivější a ohleduplnější, než se snažit zbavit se ji „standardně”? Když nic jiného, tak to beru jako experiment, na základě kterého pak budu moci položit někomu fundovanému dotaz.

P. S. komentáře typu „ta holka ti vadí protože je z Brna” si nechte pro sebe {smile}


Zadal White Dog, 07.01.2005 13:24:30, 20 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1261

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - allora (web)
(07.01.2005 14:08:40)

No, hm, ehm...ale jo, napíšu to - ty jsi někdy vážně kůň{wink}
    


Ehm ehm ehm... - Arthur Dent (web)
(07.01.2005 14:32:46)

Rozhodl ses, že se někoho zbavíš - ale kdyby se BigBoss rozhodl, že se za to zbaví tebe, to by ses asi divil. Jsi si tak moc jistý svou pracovní pozicí a znalostí chodu firmy, že víš, že dotyčná (podle tebe) kráva není pro firmu cennější než ty? A víš to po pár týdnech? A jsi ty ten, kdo o tom rozhoduje? Pokud ano, vyraž ji sám, pokud ne, dojdi za Big Bossem a neřeš to s ním takhle nepřímo - je ti samosebou jasné, že si tenhle článek přečte, obzvlášť když ho na to upozorníš hned v perexu... (Víš přeci, že článek s titulkem "TOHLE NEČTĚTE" si každý přečte!)

To mi nepřipadá jako rovné jednání. Máš-li s Big Bossem korektní vztah, měl jsi jít nejdřív za ním a vše s ním probrat. Nemáš-li korektní vztah, tak sis právě posral štěstí, jak se říká.

Rozhodl ses zariskovat, svou osobní vendetu zveřejnit a - snad v obavě z odsouzení - ji vydávat za "experiment". Nevím jestli opravdu doufáš, že tě za to nikdo neodsoudí... Podle mého jsi tím šlápl do sraček a budeš se muset secsakra snažit, abys svůj "psychoexperiment" obhájil. Pokud ho neobhájíš, budeš akorát za hajzlíka.

Tak - hodně zdaru! Nezávidím ti to!

Tohle je můj názor na věc.
    

Re: Ehm ehm ehm... - huhla (web)
(07.01.2005 14:47:01)

No ja bych to az tak hrozny nevidel. Jestli jsem pochopil spravne, tak WD kolegyni nema rad, tak se s ni nebavi. Prijde mu blby prijit a rikat nekomu, ze s ni nechce sedet (treba to ani v jejich firme nejde zaridit), tak se proste nebavi... Ze to dela poprve, je prave ten experiment. Ja bych si o nem myslel sve v okamziku, kdyz by sel za sefem a snazil se to resit nejakym "standardnim" zpusobem...

P.S.: Pokud je to zmateny, tak kvuli tomu, ze vidim najednou asi 80 pismenek. Nesel by chlivek "text" rozsirit aspon na sirku textu hlavniho sloupce? A taky trochu prodlouzit...
    

Re: Ehm ehm ehm... - Arthur Dent (web)
(07.01.2005 14:52:17)

Já to pochopil jinak - jako snahu ji vyštvat - viz "dávám jí 14 dní, maximálně měsíc".

PS: Ste se všichni zvencli s tím chlívkem, ne? {smile}
    

Re: Ehm ehm ehm... - huhla (web)
(07.01.2005 15:45:29)

Ok, kdyz budu mit delsi prispevek, budu ho psat v notepadu a pak kopirovat. Ja jak nevidim, co jsem vypotil, tak mam problem udrzet myslenku. Mimochodem, presne ted mam napsanych pet radku z 7.
    

Re: Ehm ehm ehm... - Arthur Dent (web)
(07.01.2005 15:48:17)

Nojo nojo... {smile}
    


Re: Ehm ehm ehm... - White Dog (web)
(07.01.2005 14:51:57)

Ale jaká vendeta! Já se přece nikomu za nic nemstím. A jak je kdo důležitý pro firmu nevím, je mi to jedno. Jsem rád že jsem tak kde jsem, ale pokud budu dělat s lidmi, se kterými nechci být pohromadě, tak (ač nerad) půjdu jinam. Celé je to ještě složitější, nechci tady řešit personální otázky, ale beru to jako velmi zajímavý výzkum. A ještě zajímavější by bylo, kdyby tuto metodu někdo použil na mně, to by bylo opravdu poučné. Jsem nad věcí a beru to jako pokus, a to velmi zajímavý.
    

Re: Ehm ehm ehm... - Arthur Dent (web)
(07.01.2005 15:01:34)

Vendeta není jen "msta", můžeme ji nazvat třeba "odplatou" - oplácíš jí to, že je ti nesympatická.

Otázku důležitosti jsem vznesl proto, že jsem to pochopil tak, že je tvým cílem, aby dotyčná osoba "pochopila" a "sama odešla".

Říká se tomu, tuším, mobbing...

Chceš-li zažít tento zajímavý experiment na sobě, tak to není zajisté nic nemožného. Big Bossi, hle, inspirace... {smile}
    


Re: Ehm ehm ehm... - allora (web)
(07.01.2005 15:30:05)

Narodil se Kristus Dog, veselme se...
Pokus jedna byl idiotským šikanováním lidí, kteří už se nemohli omlouvat ani věkem. Tvůj vlastní pokus 2 je, dle mého, tímtéž.
    


BTW - Arthur Dent (web)
(07.01.2005 15:40:17)

"Jsem nad věcí a beru to jako pokus, ..." - i hovno, nejsi! {smile}

Kdyby to byl "jen pokus", tak sis vybral někoho naprosto neutrálního. Ale ty sis vybral někoho, kdo je TOBĚ nesympatický - to je právě ten rozdíl mezi experimentem a, řekněme, psychickým soubojem. Experimentátor totiž nebývá osobně zainteresován v předmětu svého pokusu...

Jediné "experimentální" vysvětlení, které mi připadá přijatelné, by bylo: "Zkouším, jestli dokážu vydeptat někoho, kdo mi nesedí, když si to zamanu."
    


Re: Ehm ehm ehm... - KITI (web)
(07.01.2005 21:16:29)

Pokus bych nazvala "vlastní slabost povýšená na hrdost" - asi naštvu, ale neva... Jako důkaz síly bych viděla snahu o vytvoření jakéhosi příměří. Na tvrdší metody je dost času. Dříve jsem si myslela, že podobné metody používají především ženy,od mužů bych očekávala přímé jednání. Nebo je to obráceně?
    


Re: Ehm ehm ehm... - Roj (web)
(07.01.2005 22:53:52)

Bičku, jdes na to z uplne spatnyho konce.
Spravna taktika je SBALIT JI!
Pak bud
1) zjistis, ze nejni krava, ze te jen tak testovala a bude dochazet k mimoradnym pracovnim vykonum {smile}
2) zjistis opak, pak to uzavras tim, ze ji budes nevernej a ona pochopitelne odejde sama {smile}

Ze ma borce? No a?! Je snad lepsi nez ty?? {smile}
    


Už i tady? - Pražačka (web)
(07.01.2005 18:33:54)

Na tomhle blogu bych se prohřešků proti češtině nenadála:
"Vždy jsem z každým kolegou vycházel."
(7.p. s každým)
"znervozněla"
(znervózněla, znervosněla)
"Dávám ji tak čtrnáct dní"
(3.p. jí)

Hochu, hochu, tak nevím, kdo koho vykolejil víc? {wink}
    


 - Pixy (web)
(07.01.2005 19:48:40)

Jsi pokrytec, WhiteDogu. Namísto toho, aby sis s kolegyní, se kterou máte společně trávit třetinu svých dní, upřímně promluvil, tak ji (použiju tvá vlastní slova) terorizuješ. Zkusil's ten problém třeba nejprve ŘEŠIT než jsi do něj začal mlátit kladivem?

Mám-li být upřímný, držím palce té tvé "odporné arogantní krávě", aby tu tebou jednostranně vyhlášenou válku vyhrála ona.

---

A mimochodem: mně NESEDÍ dcera. Když jí pomůžu, tak se sice do sedu zvedne, ale neudrží se. Přitom by i sama chtěla - ale prostě nesedí...
    

Re: - Arthur Dent (web)
(07.01.2005 20:05:10)

Buď rád... Mně pes sedí, ale za chvíli ti si mi sám od sebe lehne.
    

Re: - kúťa (web)
(09.01.2005 22:33:23)

Mě syn sedí, ale sám si nesedne. Když mu pomůžu tak normálně sedí, ale občas hodí záda..
    


grázl? - kikl (web)
(07.01.2005 22:40:18)

To co děláš je pracovní šikana, budeš se divit, kdyby místo toho big boss (mimochodem můj kámoš) vyhodil tebe.
    


 - Letinka (web)
(08.01.2005 22:27:12)

Teď nejspíš trochu odbočím od konkrétního příběhu. Tedy já osobně si myslím, že pokud se někdo neumí chovat k ostatním je někdy "nevšímat si ho" jediná vhodná cesta. Tedy pokud to v rámci spolupráce jde. Takhle jsem kdysi dávno vyřešila spory s kolegyní, která měla na své práci ráda jen to, že jsou kolem ní lidé, které může pomlouvat. Přitom jí opravdu nikdo nic špatného nedělal. Vadilo méně kilogramů, méně let, víc peněz, nová barva vlasů i nové zuby....
Trápila jsem se a bála chodit do práce. Nejdřív jsem si s ní zkoušela promluvit, ale proč by ve čtyřiceti měla ztrácet čas posloucháním názorů osmnáctiletého fracka (do dnes si tu památnou větu pamatuji). Mnozí se s ní hádali a mně nezbylo než jí začít naprosto ignorovat a musím říct, že to neuvěřitelně pomohlo. Dala mi úplně pokoj.
Chci tím říct, že pokud nevím, jaké jsou akce té kolegyně, lze těžko soudit reakce na ně.
Na druhou stranu připouštím, že tenkrát to z mé strany nebyl řízený experiment, spíš zoufalá snaha vypořádat se s člověčí zlobou. Hezký večer
    


To ne - verisof (web)
(09.01.2005 00:36:02)

Tak tohle chování bych nemohl v životě nikomu schválit, možná až na případy, které popisoval předchozí příspěvek (tuším Letinka).
Je to to nejhnusnější co komukoliv kdo je nucen trávit s tebou čas můžeš udělat. Chápal bych ještě, když s ní nebudeš mluvit, příp. komunikaci omezíš na nezbytné minimum, ale že se na ní nebudeš ani dívat? To mi okamžitě evokuje ty největší zmetky, kteří si myslí, že co si oni vymyslí je jen jejich věc, která ačkoli má přímý a někdy i silně negativní účinek na ostatní, je omluvitelná třeba experimentem.
Dělá se mi z toho zle, sám jsem to zažil a je to pro psychicky slabšího člověka hrůza.
Docela si mě zklamal, ale je možný, že jsem to špatně pochopil :-/
    


Plně souhlasím - HaWran (web)
(09.01.2005 03:36:06)

Pokud je někdo arogantní, sebestředný a nepříjemný, zaslouží si mnohem krutější věc, než je "pouhá" ignorace. WD asi ví o čem mluví, vy ostatní ji snad znáte?

Držím palce a rád si přečtu pokračování
    
HotLinks
Zpět na článek