.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

14.01.2005Forma má korespondovat s obsahem, a to platí i pro publicisty. CO říkáte například tomuto:

Nějaký ťunťa zkoušel, jestli si ohne nůž o břicho. Nepovedlo se. To je překvapivé, protože kdejaký Číňan ohne a zlomí kopí s kovovým bodcem o krk. O svůj krk. Nějaký nůž a břicho je proti kopí a krku pohodička.

Ťunťa asi neměl potřebnou průpravu, takže nůž vnikl kam neměl a způsobil zranění.

Dále se ale píše, že: Při prohlídce jeho rodinného domu policisté navíc narazili na podomácku vyrobený destilační přístroj.

Proč policie ten dům prohledávala? Chtěli zjistit, jestli si to zranění opilec způsobil sám nebo jestli nešlo o pokus o vraždu? Ale kdepak! Nakonec se překvapený čtenář dozví, že: Muž v přístroji vyráběl nelegálně alkohol, který nabízel ke konzumaci i svým známým.

To ale přece policajti museli vědět předem. Nebo že by si opilý ťunťa myslel, že nastala jeho poslední hodinka, a vše vyžvanil v záchvatu upřímnosti?

Celé se to nepochybně událo tak, že policie přijela na základě udání zjistit, jestli dotyčný nepálí alkohol a ten se z hrůzy z prozrazení pokusil o sebevraždu. Jak prosté, milý Watsone.

Pokud to však bylo jinak, tak platí poučení první:
Nezkoušejte si ohýbat nůž o břicho, pokud:
nejste znalec Kung-Fu a nemáte patřičnou průpravu
a nebo
máte nelegální palírnu

Trochu mi to připomnělo pradávnou příhodu z okresní vesnice, kde bydlím.

Žil byl otec a syn. Bydleli v jednom domě. Syn něco ukradl a přišlo se na to. Ukradl nějakou hloupost, drobnost. Soud ale stejně přikázal domovní prohlídku, pro všechny případy.

Při domovní prohlídce se přišlo na to, že syn nic dalšího doma neschovává. Zato otec, měl plnou půdu nakradených věcí z práce.

Poučení druhé:
Nekraďte v práci, pokud máte syna.


Zadal White Dog, 14.01.2005 12:37:34, 1 komentář...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1270

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

Hmm.. - Ebo (web)
(15.01.2005 00:27:49)

Taky mi ta prohlídka nedává smysl. Kdyby měli každému prohledávat byt, když něco provede a to jen pro podezření jestli nejede i v něčem větším, tak policie nedělá nic jiného {big grin} (např. muž ukradne krabičku kondomů v drogérii a policie automaticky udělá domovní prohlídku, neb má podezření že dotyčný jede v dětské pornografii, v černém trhu s erotickými pomůckami atp {big grin} )

Jinak s tou kudlou.. dobrej fůl {smile}
    
HotLinks
Zpět na článek