.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

22.03.2005Sedíte doma v teple, jste najedení, šťouráte se v nose nebo bezcílně bloumáte po webu a nic vám nechybí... jen nějaké to vzrušení... Co s tím?

Přesně pro takové chvíle je vhodná společenská hra „na spravedlivého ikonoklasta” (někdy se nazývá též „Naser si svého fanouška”).

Jak se taková hra hraje? Je to prosté...

Nejprve si musíme najít web, kde se vyskytují skalní příznivci (dále jen „fanoušci”) čehokoliv, co je nám ukradené: Leteckých modelů 1:72, panenky Barbie, autotuningů, seriálu StarTrek, předmanželské sexuální zdrženlivosti či nějaké politické strany, zkrátka něčeho, co lze vášnivě obhajovat. Nejdůležitějším předpokladem je ovšem existence diskusních fór na onom webu.

Vybereme si tedy nějaký takový web — třeba web nadšených fanoušků zpěvačky Pink — a zahájíme hru výkopem. Přidáme pod nějakou vymyšlenou přezdívkou komentář, kterým pohaníme to, co fanoušci obdivují... Třeba: "Pink je hrozná bréca, která ani neumí zpívat, obléká se jako strašidlo a její pohyby vypadají jako když se utrhne kráčející rypadlo!"

No a teď zbývá počkat několik minut, hodin či dní, podle návštěvnosti webu. Během té doby se objeví několik komentářů od zapálených Pinkovců, kteří nám budou spílat těmi nejhoršími nadávkami. Když se dosytosti všem komentářům zasmějeme, tak přilijeme olej do ohně tím, že přidáme komentář, ve kterém všechny blahosklonně oslovíme a oznámíme jim, že jsou směšní — nejlépe stylem: "Ale ale, drahouškové, vám stačí jeden objektivní komentář, který Pink nevychvaluje, a vy se hned takhle naježíte a prstíky si o klávesnici můžete ulámat..." A jedeme druhé kolo zoufalých fanouškovkých výkřiků a královsky se nad nimi bavíme.

Občas je dobré fanoušky popíchnout nějakým komentářem. Třeba o tom, že jim chceme pouze sdělit jiný názor, ale oni jsou natolik netolerantní, že jiný názor nesnesou (lze přihodit i něco o potlačování svobody slova a nedemokratických praktikách). Šup, další várka rozhořčení...

Pokud se najde nějaký rozumný fanoušek, který bude chtít diskutovat a upozorní nás, že jsme na stránkách fanoušků Pink a proto tedy musíme počítat s tím, že pícháme do vosího hnízda, je třeba ho utřít. Univerzální stírací odpověď je: "Mohu chodit kam chci a psát tam co chci. S tím přeci musíte počítat. Pokud se vám to nemíbí, tak si to zaheslujte — odpovídalo by to vaší nedemokratické úrovni!"

Stále je potřeba v komentářích udržovat linii: "Já mám jiný názor, na to mám právo a mám právo ho zveřejnit! Vy ale jiný názor nesnesete, jste ubozí, malí, nesnášenliví, nedemokratičtí a omezení." Možno přidat i traktát na téma "Svoboda slova a názoru vs. fanoušci zpěvačky Pink", popř. provokativní dotaz: "To sem mohou přispívat jen ti co Pink chválí?" s dramatickou douškou: "Tak přeji hodně štěstí. Jen se tu hezky vzájemně plácejte po ramenou, jak je Pink dobrá... Ale TAM VENKU je opravdový svět, o kterém nic nevíte!"

Vulgární vzkazy jsou kontraproduktivní — pokud hráč přidá vulgární vzkaz, je vzápětí odhalen jako provokatér nebo hulvát, na kterého se nereaguje. Jenže my chceme, aby na nás fanoušci reagovali — a pokud možno co nejvztekleji... Proto je třeba být neustále nad věcí, dokazovat to všem ostatním diskutujícím a zároveň jim ukazovat na četných příkladech jejich netoleranci a neschopnost srovnat se s jiným názorem.

V dalších stádiích hry totiž o samotném předmětu fandovství už nemusí padnout ani slovo, stačí komentovat jen obsah nebo formu diskuse samotné — například průběžně kritizovat její nedemokratičnost či omezenost diskutujících, kteří "snesou jen tu svou pravdu" a "prskají, když má někdo jiný názor". Což je, jak známo, vlastnost nevhodná pro život (a to jim taky můžeme napsat).

V této hře je možno pokračovat, dokud nás to neomrzí nebo dokud nám nezablokují přístup dle IP (v takové chvíli je dobré přihlásit se z jiné adresy a vložit komentář: "Ubožáci, chcete zakázat přístup a ani to neumíte!")

Pokud správce webu diskusi zahesluje, připisujeme si pět bodů. Pokud je web zrušen, je to za deset bodů. A pokud se na titulní stránce objeví srdceryvný článek o "útocích v poslední době", připisujeme si bonus 20%.

Diskvalifikováni jsme tehdy, když to psychicky neuneseme a přiznáme, že je nám Pink ukradená a přišli jsme jen prudit.

A na závěr: Nebojte se! Vždyť internet je přeci anonymní!


Že je to blbá a ubohá hra? No — je... Ale přesto ji spousta lidí hraje...


Zadal Arthur Dent, 22.03.2005 8:51:50, 47 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1326

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - dgx (web)
(22.03.2005 09:02:34)

no Arthure, tak to jsi mě zklamal, to je tak ubohá hra, to bych od Tebe nikdy nečekal. Vždyť to je ještě ubožejší, než když jsme nedávno s kamarádem střídavě vstupovali do místností Pardubice a Hradec Králové v XChatu a sdělovali přítomným, že jejich bydliště je v jistých konkrétních směrech sto let za tím druhým sídlem. Konrétní směr = random from array(lidé, kultura, čistota, kino, silnice, koupaliště, radnice, ...). Fakt je to ubohý.
    

Re: - Arthur Dent (web)
(22.03.2005 09:08:24)

Ten pravý šmrnc by tahle hra dostala, kdybyste si stoupli jeden na náměstí v Hradci, druhý v Pardubicích a říkali to tam chodcům... {smile}
    

Re: - dgx (web)
(22.03.2005 11:29:45)

to je pak adrenalinový sport, že?
    


 - allora (web)
(22.03.2005 09:23:37)

Víš, pane Dente, tvůj článek se o takto hrajících si osobách vyjadřuje velmi nedemokraticky.
Ty si sice myslíš, že je to blbé a ubohé, ale oni na to mají právo, když se ti to nelíbí...

(Jau, těžkýma věcma po mně nehaž {smile} )
    

Re: - Arthur Dent (web)
(22.03.2005 09:29:12)

No dobře, nebudu házet těžkými věcmi, ale půjdu tě poplácat po rameni, jaký máš krásný blog! {smile}
    

Re: - allora (web)
(22.03.2005 09:33:15)

Nene, ty ho máš krásnější. A navíc hezky píšeš, tak krásný blog jsem ještě nečetla!

    

Re: - allora (web)
(22.03.2005 09:34:53)

btw: chtěla jsem napsat "skvělý a úžasný", ale vybavilo se mi tvoje psaní o malých velkých emocích {wink}
    


Re: - Arthur Dent (web)
(22.03.2005 09:38:20)

Ale jak známo - "nevadí mi, že jsem krásnější" {smile}
    


Re: - dgx (web)
(22.03.2005 10:13:26)

tak tohle je nejkrásnější komentář, jaký jsem kdy četl. Je úplně báječně napsaný. Myslím, že si jej zkopíruji a vložím pod každý článek ve svém blogu.

Allora je skvělý komentátor. Jste báječní lidé a děkuji Vám. Děkuji i rodičům. Jste skvělí!
    

Re: - Arthur Dent (web)
(22.03.2005 10:19:19)

Ty jsi taky skvělý a úžasný a máš ten nejkrásnější blog jaký jsem v poslední době četl... Skvěle napsáno! I tenhle komentář je skvělý!
    

Re: - allořino druhé já (web)
(22.03.2005 10:34:10)

To jste celí vy, poplácáváte se po ramenou, jak jste skvělí. A kdybych vám teď napsalo něco jiného, nedemokraticky mě zahlušíte. To je smutné, když člověk nemůže vyjádřit svůj vlastní názor!
    

Re: - Arthur Dent (web)
(22.03.2005 10:40:48)

To máš těžký... Jak má člověk jednou zásady, tak je holt musí dodržovat...
    

Re: - anjin-san (web)
(22.03.2005 17:48:45)

ty se chystáš s allorou na kafe?
    


Re: - dgx (web)
(22.03.2005 11:27:36)

ale Ty přeje nechceš napsat něco jiného, vždyť víš, že lhát se nemá. Cítíš, jak je to všechno skvělé a úžasné. Cítíš to den ode dne více. S každou minutou to Tebou prostupuje víc a víc.

Jak je to skvělé! A báječné!
    

Re: - Arthur Dent (web)
(22.03.2005 11:28:23)

Skvělé, báječné a hlavně čisté! Čistá mysl! Bůh to tak chce!
    


:)) - Mystique* (web)
(22.03.2005 11:36:04)

Tenhle web je hroznej, neni tady ani jeden objektivni clanek a diskutujici se umi akorat poplacavat po ramenou.
    


Tedy to je ubohost! - Vesničan (web)
(22.03.2005 13:28:37)

Arthure, kam's to spadl?! Takový netolerantní, ba řekl bych přímo tendenční článek bych od tebe nečekal ani v nejhorších snech! To, co považuješ za hru, je prosté vyjadřování názorů na diskusních fórech, nota bene volně přístupných a k vyjadřování názorů jasně deklarovaných! Vyjadřování názorů lidí s názory vlastními, nenechjícími se vláčet názory převzatými a mnohdy až vnucenými. Každý má přeci právo, vyjádřit svůj názor i navzdory tomu, že s tímto názorem nebude souhlaseno! Nepředhazuj těmto lidem žádné zlé úmysly, či dokonce pokus o zábavu. A važme si, prosím, lidí s vlastním názorem. Mám takovou obavu, že je jich stále menší menšina.
    

Re: Tedy to je ubohost! - Arthur Dent (web)
(22.03.2005 14:42:28)

Jojo... Záměna dvou výroků v implikacích je taky dobrá metoda pro tuhle hru...
    

Re: Tedy to je ubohost! - Vesničan (web)
(22.03.2005 14:57:25)

Já nechci jmenovat, ale jeden z mých spolubojovníků to vše dotáhl do takové dokonalosti, že se v tom leckdy nevyznám ani já sám. A někdy mám podezření, že už ani on ne. Ale je fakt, že vítr vytvořit dokáže. O tom žádná.
    

Re: Tedy to je ubohost! - allora (web)
(22.03.2005 15:05:05)

Víš, Vesničane, tohle je ten nejkrásnější komentář, jaký jsem kdy četla. Jsi skvělý člověk!
    

Já vím. - Vesničan (web)
(22.03.2005 16:02:36)

Škoda jen, že nevím, proč bych měl kompliment opětovat. Je-li to však dáno slušností pak tedy:
"Alloro, to byl ten nejkrásnější kompliment, který jsem v posledním půlstoletí obdržel."
    

Re: Já vím. - Arthur Dent (web)
(22.03.2005 16:08:50)

Tohle byla ta nejhezčí výměna komplimentů, jakou jsem kdy četl! Fakt!
    

Ale já jsem fakt dobrej!!! - Vesničan (web)
(22.03.2005 16:26:58)

    

Re: Ale já jsem fakt dobrej!!! - Arthur Dent (web)
(22.03.2005 16:29:13)

A máš Chinpokojoystick? (Viz SouthPark: "Mami, musím si koupit chinpokojoystick a všechny chinpokomony, jinak nebudu fakt dobrej!")
    

Samozřejmě. - Vesničan (web)
(22.03.2005 16:40:13)

A ještě jsem si navíc objednal DataPhone III. Takže v pátek budu nedostižný.
    

Re: Samozřejmě. - Arthur Dent (web)
(22.03.2005 16:53:44)

Týjo...! Tak to je fakt něco! Mohl bych si do podtitulu napsat "Převážně neškodný - stránky, kam občas Vesničan napíše komentář" ?
    

Ano. - Vesničan (web)
(22.03.2005 17:06:20)

Vzhledem k mé přirozené skromnosti jsem ochoten ti takový rozmar povolit.
    


Re: Samozřejmě. - dgx (web)
(23.03.2005 20:16:59)

Díky Arthure! Zrovna jsem potřeboval vymyslet nový podtitul a Tvůj nápad si s dovolením půjčím: [www.dgx.cz/trine/]

p.s. jelikož Vesničan mi do blogu komentáře nepíše {sad} slogan jsem lehce modifikoval a je teď krásně aktuální.
    


 - pankreas (web)
(22.03.2005 15:25:58)

Ty hlasky jsou moc sofistikovany - je treba pridat trochu tzv. nasiraci empatie, v jejimz svetle se ukazeme jako ty nejkrasnejsi bytosti pod sluncem. Model: "Zkuste se nad sebou zamyslet... Je mi vas lito."
    


A komu tím prospějete? - Letinka (web)
(22.03.2005 17:04:19)

    

Re: A komu tím prospějete? - Swoop (web)
(24.03.2005 21:32:24)

Druhé straně..
    


 - Kráťa (web)
(22.03.2005 19:31:50)

Občas se věci tak semelou ... Ani jsem tu hru hrát nechtěl. Nějak se rozehrála sama ...

Bohužel, podle Vašich kritérií dnes nedokážu správně zhodnotit, jak jsem v ní obstál. Pokud dobře počítám, tak jsem nahrál 0 bodů, ale získal jsem prémii 20% (z té nuly). A pak jsem se diskvalifikoval ...

Asi je ta hra ubohá. Ale díky její existenci mohl být napsán Váš článek, u kterého jsem se dobře zasmál !
    


 - Ťapinka (web)
(22.03.2005 19:52:22)

Ty jsi byl na Ženě-in? :o))
    


Prudič - šikula (web)
(22.03.2005 21:07:31)

je vidět, kdo prudí na většině diskusních for - Dent se priznal. Je to ubohe
    


 - thingwath (web)
(22.03.2005 23:37:15)

Arthur Dnet (Překlep Na-schválný (tm)) je ubožák, který nemá na práci nic než chrlit své prostoduché myšlenky ve slohově a pravopisně mizerném zápisu, což doplňuje vzájemným poplácáváním se po rameni s komentujícími. Celé je to tady peleš hlupáku, kteří nemaje co na práci, se věnují takto pochybným aktivitám.

A jsou hry, které fakt nehraju, takže je vám doufám jasné, že jediné co myslím vážně je to, že nejsem potěšen vznikem takového návodu, z něhož nemůže vzejít nic dobrého {sad}
    


ET TU, ARTHUR? - filipika kořeňa z Oltecu - anquetil (web)
(23.03.2005 06:05:08)

Už i ty máš něco proti PINK,
že svůj hážeš tu na ni blink?
Viděl jsi už v TV její bříško?
Ona být pinklem, tak má dýško!
Nechci tu vyhrožovat ti smrtí,
což nevíš, jak biskupem vrtí?
Je tabu říct, že je až špekatá,
tak smyslně je okatá a ceckatá!
Nebudeš věřit svým očím ni uším,
zpola vidět i pahorek Venušin!
Tu vampnu má jenom z pití piva,
slyšel jsem, že dokonce i zpívá!

    


Správný termín - Jan Vaněk jr. (web)
(24.03.2005 17:29:36)

Dovolím si jen zájemce o pokročilejší studium fenoménu poučit, že je dávno popsán a analyzován jako "trolling" - viz např. [en.wikipedia.org/wiki/Internet_troll]
    


hele Martine - flare (web)
(25.03.2005 08:17:55)

tobe pripada ze je na netu malo diskuzi typu "idnes", "novinky" takove to fekalni peklo.... fakt bych necekal ze clovek kterej se v zivote vzdy snazil konfliktum VYHNOUT je ted bude iniciovat :-/
    

Re: hele Martine - Arthur Dent (web)
(25.03.2005 08:46:20)

Ech, nevím jestlis nepochopil Ty mou ironii nebo já tvoji. A pokuds to vzal vážně, tak je mi to líto, že jsem to tak blbě napsal...
    

Re: hele Martine - Letinka (web)
(25.03.2005 10:58:31)

Podle mého názoru jsi to napsal perfektně Arthure. {big grin}
    


Re: hele Martine - Libb (web)
(27.06.2005 13:33:40)

Tys to opravdu nevzal jako ironii? {smile}
    


Tohle miluju ... - 1049an
(27.03.2005 15:25:20)

... a občas se vloupám mezi ortodoxní linuxomilitanty. Tam jsem si ověřil, že vznik válek kvůli náboženství není zas až tak nemožný. Ne že bych byl zásadně proti Linuxu. Ale musím se smát ubožákům, kteří jej neberou jako pracovní nástroj ale kteří si z něj pod vlivem nějakého osobního komplexu udělali modlu a jsou schopni - zatím naštěstí pouze slovně - člověka zlikvidovat, proklít, zatratit, zdeptat ...
    

Re: Tohle miluju ... - Arthur Dent (web)
(27.03.2005 15:45:30)

Netřeba je vyhledávat, oni přicházejí sami. Stačí zveřejnit článek na téma "Mně Linux na pracovním počítači nevyhovuje" - a do pár hodin se člověk dozví, že Linux je naprosto skvělý, že ho používají největší machři, že Windows (pardon, Widle) můžou mít jen lamy a že kdyby si autor nainstaloval Mandrake / Fedoru / Debian / Someanotherdistribution a zkusil na ní aspoň týden dělat, tak už se k Windows nikdy nevrátí... Zkrátka taková "misijní činnost". {smile}

Maximální perla ducha je "Kdybys měl možnost dělat na distribuci XYZFGH, tam je WWHTRA verze 16b a programy PFWJA a HEVVTyz62, tak tohle nikdy nenapíšeš! A XXYNE je plnohodnotná náhrada QQZNE z Woken!" Ovšem na argument, že jsem to zkusil a nevyhovovalo mi to, jsou hluší... {smile}
    

Re: Tohle miluju ... - Radim (web)
(27.03.2005 22:28:10)

Neříkej, že máš Windows! :o)))))
    

Re: Tohle miluju ... - Arthur Dent (web)
(27.03.2005 22:35:20)

[blog.maly.cz/index.php?item=1234]
    


hms ... - E.T. (web)
(02.04.2005 22:37:58)

všechny příspěvky jsou krásné a skvělé takže píšu svůj ošklivý a ubohý:
zkusim jednu misi
podam report
{big grin}
    


Ach jo - pindick (web)
(27.06.2005 15:56:17)

nikdo z vás tu vůbec neumí diskutovat. Zatím sem všichni napsali jen snůšku blábolů. Najděte si jiný blog!


(to byl výkop {smile}
    
HotLinks
Zpět na článek