.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

22.03.2005Člověk si říká, že o něčem napíše, najde spoustu témat, ale...

Chtěl jsem psát o tom, jak Petra Buzková prohlásila, že za nepříjemnosti u letošních přijímaček na střední školy nemůže mizerný zákon jejího ministerstva, ale štvavá kampaň ODS.

Chtěl jsem psát o nápadně podobném rukopisu akce „obviňte Mlynáře” a „zatkněte lobbisty”.

Chtěl jsem se ptát, kde socdem vezme peníze na zaplacení francouzské agentury, co bude ČSSD pomáhat prohrát volby...

Chtěl jsem psát o tom, že v Brně se chystá demonstrace proti Grossovi.

Chtěl jsem parafrázovat Miloše Zemana a napsat: „Dokážu si představit, jak takovýhle stupidní program, nazvaný Člověk na prvním místě, rozcupuju na kousíčky"

Chtěl jsem se pozastavit nad tím, jak vládní mluvčí Věra Dušková v Právu komentuje třicet billboardů s nápisem Stydím se za svého premiéra: „Tato billboardová akce narozdíl od těch v minulosti postrádá jakýkoli nápad.” (Škoda že neupřesnila, které minulé akce má na mysli — jestli tu „s námi bude líp” nebo tu „myslím to upřímně”.)

Chtěl jsem napsat i o tom, že budou-li předčasné volby stát 1,3 miliardy korun, tedy cca 130 ká čé na každého člověka, tak jsem pro! A klidně dám ze svého za sebe, za nějaké dítě a za nějakého socana, jen když tahle vláda neschopných a všeho schopných půjde do kopru!

Ale nebudu psát o ničem takovém. Poté, co jsem diskutoval s jednou katoličkou, jsem se rozhodl, že napíšu něco zcela jiného. Takové provolání o tom, co bych si přál v případě, že bych byl v situaci, v jaké je ta Američanka, o jejímž životě teď rozhodujou soudy a Kongres a do jejíhož přežívání či smrti pindají kdejací aktivisté...

Nakonec jsem to i napsal, ale odjel jsem za zákazníkem. A po cestě jsem si to rozmyslel. Dospěl jsem k názoru, že to nezveřejním. Je to asi příliš „intimní” záležitost a obávám se, že věta "Prosím, zdržte se komentářů k tomuto provolání" by se stala prázdnou frází a že by se našel někdo, kdo by to vyzkoušel. Však jsem byl už několikrát upozorněn, že „s tím musím počítat, když to zveřejňuju”. Ale nemusím... Nemusím!

No a aby to všechno mělo přeci jen nějaký závěr, tak napíšu zážitek z jízdy. Po cestě jsem poslouchal (opět) rádio a slyšel jsem jakési dopravní zpravodajství, ve kterém se ozvala rada nad zlato: „Na silnici XXX ve směru od YYY jsou dva pruhy svedeny do jednoho, tak s tím počítejte a včas přejeďte do pravého!” No to mě berou mory! Paní asi nikdy neslyšela o pravidlu zipu — a nejen ona!

Vždyť je to tak jednoduché — jedu v tom svém až tam, kde se to zužuje, a tam jedou střídavě auta z jednoho a druhého pruhu... Co je na tom k nepochopení? Proč se všichni jako hovada cpou do toho „průjezdného” pruhu už kilometr před zúžením? A proč se objevují kreténi, co člověka, který chce dodržet pravidlo zipu, „vyškolí” tím, že mu vjedou do cesty a nepustí ho dopředu... Dokonce mi známý vysvětloval, že „pravidlo zipu” je špatné, protože když jej chce dodržovat a dojede až k překážce, tak ho tam nikdo nepustí! (Tak se raději cpe do toho jednoho pruhu a předpokládám, že v duchu nadává všem, co jedou v tom volném až k překážce.)

Kdo jen mi před nedávnem popisoval historku z Bratislavy? Že jel, dostal se do dvou pomalu jedoucích pruhů (asi 10 km/h), očekával popojíždění, ale ne — obě kolony stále pomalu jely... a když dojel až do místa em, uviděl policajty, kterak střídavě ukazují na levý pruh a pravý pruh. A šlo to!

Tak — ať se vám daří, vždyť je jaro... Ať dojedete bez nehod, ať se šťastně vrátíte a vůbec — mějte se fajn!


Zadal Arthur Dent, 22.03.2005 15:15:19, 9 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1328

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

taky pěkné jaro přeji všem - ofr (web)
(22.03.2005 15:29:24)

a doufám, že je na dlouhou poslední s těma levicovýma k.....a ve vládě
P.S. myslel jsem samozřejmě s "kamarádama" {wink}
    


 - Huhla (web)
(22.03.2005 15:52:55)

Tak to někdy napiš. A je škoda, že máš pocit, že nechceš některé věci komentovat...

Pokud jde o zip, tak představa policajta, jak stojí a ukazuje střídavě na auta, mě pobavila. Ale je fakt, že s tím něco aspoň dělají.

Nevím, proč nejde, aby se někde tři kilometry před zácpu např. na silnici na Mladou Boleslav (jak opravují most) napsal velký billboard: "DODRŽUJTE PRAVIDLO ZIPU!" s návodným obrázkem....
    


Pravidlo zipu - jam (web)
(22.03.2005 16:11:29)

Já jsem to asi nepochopil - v čem je zádrhel, když začnu dobrovolně aplikovat pravidlo zipu kilometr před zúžením? Podle toho pravidla se mám zařadit mezi tohle modré a tamto zelené auto - proč to neudělat hned, dokud dotyční nejedou nárazník na nárazníku?
    

Re: Pravidlo zipu - Arthur Dent (web)
(22.03.2005 16:27:32)

Zádrhel je třeba v tom, že ve snaze vmáčknout se mezi dvě auta ve vedlejším pruhu (jak známo - v kolonách se nepouští!) brzdím všechny za sebou a posouvám tu kolonu o kilometr dál.
    

Re: Pravidlo zipu - tomasso (web)
(22.03.2005 17:26:55)

Neda se rict, ze zip by vytvarel vetsi plynulost, predstavme si bod zuzeni z dvou pruhu do jednoho a dojde nam, ze v idealnim pripade pojedou auta stejne rychle jako kdyby byly uz predtim jen v jednom pruhu, vsechno se prece ridi podle toho zuzeneho mista a rychlosti aut v nem.
Pro zip mluvi hlavne to, ze clovek by mohl myslet nejen na sebe, ale taky na ostatni, v tomto pripade ty za nim. Kdyz se predstavim, ze se behem peti minut k bodu zuzeni priblizi 100 aut, tak pri pouzovani zipu je dalnice blokovana v delce 50 aut, pokud se vsichni zipu neznali "chytraci" nacpou do prujezdneho pruhu, tak zacpavaji usek dvakrat delsi, tj prave celych 100 aut.
To je podle me duvod aplikovat zip.
    

Re: Pravidlo zipu - Arthur Dent (web)
(22.03.2005 17:43:48)

Ano... Celý důvod proč aplikovat zip spočívá v touze rozložit nepříjemnost rovnoměrně na všechny. Jenže to je právě to, k čemu spousta lidí ještě nedorostla...
    

Re: Pravidlo zipu - Roj (web)
(24.03.2005 02:01:01)

Pravidlo zipu zcela jednoznacne zvysuje plynulost dopravy. Zadna kolona pri nem temer nevznika, kdyby ho u nas vsichni dodrzovali...
Jiste reseni vidim v tom, oddelit od sebe hermeticky oba pruhy pul kilometru pred mistem zuzeni. Treba tam narvat kuzely. To by snad pomohlo, ale nesmel by tam jet Pixy {smile}
    


 - Pixy (web)
(22.03.2005 21:55:48)

Zip dodržuju a vždy jedno auto zleva před sebe pustím. Ale jsem raději vpravo. Nevím proč ostatní, ale já se kdykoli v levém pruhu cítím špatně a seč to jde, se zase vracím doprava. Snad je to už-skoro-fóbií z prasořidičů lepících se na zadní nárazník a blikajících zběsile "koukejuhnoutkřupanejedehogofogo", snad zažité zkušenosti s nemožností dostat se zpět do pruhu před křižovatkou, kde potřebuju odbočit... Nevím.

Jsem si ale jist, že kdyby pravidlo zipu skutečně fungovalo a všichni ho dodržovali, jedu v tom levém pruhu klidně až k tomu spojení. Přesto (resp. právě proto) v levém pruhu seč můžu nejedu.
    


 - aTeo ;) (web)
(22.03.2005 23:44:12)

Chtěl jsem sem dát tenhle odkaz: [ateo.cz/frame/phpgal/pict//2.328.jpg]
Pak jsem si to ale rozmyslel - nemá to nejspíš smysl...
Sakra, kdo zmáčknul ten ENTER ?!?!?!
    
HotLinks
Zpět na článek