.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

03.05.2005V tomto příspěvku se rozhodně nemíním navážet do spolku, který si říká Amway. Kdo očekává senzační odhalení jejich špinavých obchodních triků, budete zklamán. Kdo očekává chválu, nedočká se ji. Tady jde o filtr. Na vodu.

Amwayistu znám už 11 let. Pochopitelně že mě přemlouval, abych se k nim přidal a podobně. Občas jsem si od něho něco koupil — šampon nebo čisticí prostředek na nádobí, ale už tyto věci nekupuji od Amwaye, protože vytrpět během každého nákupu přednášku na téma „Dej se k nám a nebudeš litovat” není nic pro mně. I když jejich výrobky jsou kvalitou extratřída a v přepočtu na cenu a výdrž by se (mi) některé vyplatily. A ten sajrajt na nádobí pořád nechce dojít.

O to ale nejde. Zdá se, že dnes už je to jinak.

Nedávno jsem s Amwayistou jel vlakem. On už ví, že mě nezlomí, ale pořád to trošku zkouší a mně to nevadí.

"Teď máme novej filtr na vodu. Bomba."
"Jojo, filtr na vodu je skvělá věc, ale mně je k ničemu" odpovídám.
"Pche, to si jen myslíš. Ten filtr se ti moc vyplatí."
"Já piju balenou vodu, Aquilu a Tomu a podobně. K čemu filtr?"
"Filtr proto, že voda z vodovodu která je přes ten filtr přefiltrovaná je daleko lepší, než ňáká Aquila! Podivej." Strčí mi do ruky barevné prospekty. Na letácích jsou dobrozdání lékařů z vědeckých institucí, o kterých jsem nikdy neslyšel. A obrázek panáka který pije přelahodnou a megazdravou filtrovanou vodu.

"Kolik ta sranda stojí?"
"To je vono! Jen 28000!"
Ještě že sedím. Jinak bych asi upadl.
"Známej má čajovnu, má tam skvělej filtr a ten ho nestál ani pět tisíc" zkouším argumentovat.
"To jo. Ale JAKEJ filtr. Pche... Díval jsi se na ten leták? Vidíš, jak je ten filtr zkonstruovanej. A je tam zdroj ÚVÉ záření, to v nějakym filtříku za pět tisíc není."

Nejsem znalcem filtrů, obrázek je zajímavý, ale mně nic neříká.

Amwayista pokračuje v ofenzívě:
"Za rok se ti to zaplatí. Budeš mít kvalitní vodu za korunu litr."
"Ale to bych musel vytočit z kohoutku asi 28000 litrů vody, abych měl pak litr za korunu."
"Tch... u čtyřčlenný rodiny se to vyplatí! Není to jen na pití, ale i na vaření. A třeba já si po obědě vždycky dával pívo. Teď už ne. Ta voda z filtru je lepší!"

Ještě že nejsem čtyřčlenný... Ale i tak: čtyři lidé, aby byl litr za korunu, to je spotřeba 7000 litrů na jednoho za rok. Děleno počtem dní je to devatenáct litrů vody na osobu denně. Předpokládám, že koupat se ve filtrované vodě nemá valný efekt, filtrovaná voda se má konzumovat, možná čistě teoreticky použít na praní kvůli vodnímu kameni. 19 litrů na jednoho je pořád strašně moc.

"Za rok si jen koupíš kártridž a budeš šetřit. V tom je ten trik. Nepočítej jednorázovou cenu filtru. To je první nutná investice. Ale pak už budeš jen šetřit a jednou za rok koupíš kártridž."
"Cože? Jakou kártridž? A za kolik?"
"Ta vložka — kártridž, ta je jen za 7000."
"No to snad nemyslíte vážně!?"
"Myslim. To je to, co se ti vyplatí. Nekupuješ novej filtr, už jen kárdridž."

Počítám, 6680 (cena výměnné vložky) / 4 (počet členů typické domácnosti) /365 (počet dní v roce) = 4,57 litru na osobu a den. Jenže v mém případě bych musel vypít té vody denně 18 litrů, nebo ji prodávat sousedům, abych měl za korunu litr.

"Je to skvělý, prodává se to samo. Měl by sis to rozmyslet a dát se k nám. Na tomhle bys vydělal. Na filtru je marže skoro sedm tisíc. To měsíčně prodáš čtyři a máš vyděláno!"

Chtěl jsem se ho ještě zeptat, proč jezdí vlakem, když má díky filtrům a dalším komoditám jistě astronomické příjmy, ale dojeli jsme na místo vystupování.

Už jen jedna otázka, která mě trápí. Pokud je ten filtr tak mega a ultra kvalitní a za tak výhodnou cenu, jak to, že ho ještě každý nemá? Osobně o nikom s tímto filtrem nevím. Slyšel jsem o něm poprvé až od Amwayisty.

Škoda, že s sebou zrovna nevezl šampon. Ten bych koupil. Ale filtr? To je to poslední, co bych potřeboval. I když... za 28000... no nekupte to!


Zadal White Dog, 03.05.2005 19:24:57, ...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1373

Zpět na článek

HotLinks

!Přidávání příspěvků ukončeno
Novější příspěvky:

Starší příspěvky: