.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

05.05.2005Generál Failure jede skrz ves. Na hlavě má čepici, pod čepicí bukvici, sežere ho pes!

A vůbec je mi divno. Třeba takový dgx uvolnil Texy! a protože je líný odpovídat na maily typu „Texy! je nanic, protože jsem nepochopil, jak jej integrovat do WordPressu”, tak udělal i počeštěnou distribuci WP včetně toho Texy.

Obdivuju dgx, že na to má nervy, chuť a žaludek...

I já jsem býval takový. Psal jsem aplikace, dával je lidem zdarma, nadšeně jsem vítal jejich podněty, vylepšoval jsem a doplňoval... Ale pak se to nějak zvrtlo. Nevím přesně kdy to začalo, nedokážu vysledovat ten okamžik, možná to byl postupný proces, kdy mne každý další mail či komentář od idiotů nahlodával a nahlodával, až jsem byl definitivně nahlodán a následně dohlodán a dožrán. (Jsem přesvědčen, že se na tom velkým dílem podepsaly tyto stránky a především pak správcování Bloguje. Počet srážek s debilama přesáhl díky Bloguje celkem hravě kritickou hranici. Nečekal jsem to, to je pravda. Kdybych to čekal, tak bych se na podzim 2003 zachoval naprosto jinak.)

Nevím co mi vadilo víc, jestli vulgární maily od sociálních kriplů nebo „howadooří kritika” (na vysvětlenou — tímto termínem nazývám kritiku typu „že se na to nevykašleš, nemá to cenu, to co děláš je zbytečné, už to existuje, je to k ničemu...”) Nevadila mi kritika věcná, kritika funkce, tam jsem se dokázal vždy obhájit nebo uznat, že má kritik pravdu.

U nadávek jsem si zase říkal, že to nemám zapotřebí. Že mi nic nestojí za to, abych se s tím po večerech mořil a pak poslouchal nadávky nespokojenců opilých anonymitou...

A opravdu mi to za to nestojí.

Moje čtečka xRSS, o které jsem tu několikrát psal, už funguje. Funguje u jediného uživatele na dvou počítačích a tak to taky zůstane. Nechci ji dát k dispozici ani jako freeware, ani jako shareware, ani všem, ani někomu... (Ano, sežeru si ji!)

Webová služba, kterou chystám, bude v základní verzi zdarma, dodatkové funkce budou zpoplatněné a s největší pravděpodobností nebudu ani ten, kdo bude vybírat adminskou mailovou schránku. Ale aspoň nebudu mít ten blbý pocit že dávám něco zadarmo a odměnou mi jsou nadávky.

Dnes odpoledne zruším dva své weby, na které jsem neměl v poslední době čas. Jeden si přesunu na lokální disk a nechám si ho jako „poznámkový blok”, druhý pouze zaarchivuju a zruším. A chystané články pošlu tam, kde mi za ně zaplatí...

...

Stejně je taková webová stránka s komentářema nespravedlivá svým nesymetrickým rozložením „práv”. Kdejaký šašek mi sem napíše komentář plný invektiv, ohání se u toho „demokracií” a „právem na názor” (to kdybych to chtěl smazat) — a já „musím zůstat nad věcí”, „nesmím se snížit na jeho úroveň” a „měl bych zachovat dekorum”, i když bych nejradši odpověděl ty mi taky polib... — jenže to by se ozvalo dalších deset komentátorů s tím, že „jsem je teda fakticky zklamal”... Na to se přeci nedá nijak rozumně odpovědět — leda stejně... :-/


A teď jsem právě ve stavu, kdy bych byl ochoten vyzvat celý svět. Nejlépe slovy „Lecken Sie mir Arsch!”

Půjdu se uklidnit k Pixymu na web. Vzkazy typu „sebestředný Staníček” a „autor sám sebe staví do role jakéhosi guru” nebo dokonce „Ode dneška přestávám na tento web chodit” mne vždy taknějak potěší. Asi jako člověka s rýmou potěší, že sice rýma trvá, ale že má dost kapesníků. (Případný dotaz na význam tohoto přirovnání směřujte na Úřad pro dohled nad přirovnáními.)

Ještě že je zejtra pátek.


Zadal Arthur Dent, 05.05.2005 14:15:50, 28 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1375

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - Mormegil (web)
(05.05.2005 14:29:16)

Teda to přirovnání na konci mě zklamalo, to může napsat jenom sebestředný Dent, asi sem přestanu chodit! :o)

Musím říct, že se ti vůbec nedivím, občas mě taky podobné chování zaskočí. Jenže pocit z toho, že by ten čas, který jsem do něčeho vložil, by mohl mít význam i pro někoho jiného, zatím většinou vítězí. (Často ovšem také zvítězí prostá lenost – prostě nemám chuť ten nástroj uhladit do obecnější použitelnosti, takže se mi válí na disku.)

Ale kdyby ti náhodou nechtěl nikdo za ty články zaplatit a dostal bys náladu něco rozdávat zadarmo, tak je možné, že na Wikipedii je užijeme. {smile}
    


Tedy Arthure - letinka (web)
(05.05.2005 14:44:19)

ani nevíš, kolikrát už jsem si za těch pár měsíců vzpomněla na to, co jsi mi vyprávěl o zhasínání světel.
Některá slova jsou nejspíš příliš moudrá na to, aby se člověku sama od sebe nepřipomínala.

Vlastně tím chci jen říci, že jsi výjimečný človíček a že je mi velkou ctí vědět, že existuješ.

Nejspíš tě to nespasí, ale můj život jsi rozhodně o něco obohatil a jsem za to moc vděčná. {smile}
    


 - neO (web)
(05.05.2005 15:39:59)

Problem je, ze ten komu se to pripadne libi, tak nic nerekne - proc by to delal? Funguje mu to, tak nemusi nic zjistovat.. Kolikrat ti nekdo podekoval za takovy SW? A kolikrat te nekdo nekam poslal? Holt vetsinou jsou lini ti kteri by potesili..
    


Den blbec? - Alka (web)
(05.05.2005 16:01:05)

No Arthure!! To tak žárlíte na Pixyho, že jsem mu dnes poslal básničku (s překlepem) a Vám nic !? Tak vydržte, já na Vás při nějaké příležitosti také něco vymyslím {smile} !! A nepřemlouvejte mě, nemá to cenu !!
    

Re: Den blbec? - Arthur Dent (web)
(05.05.2005 16:03:22)

Básničku Pixymu? Alka? Dnes? Pod pseudonymem, ne?
    

Re: Den blbec? - Alka (web)
(05.05.2005 16:23:57)

No, zkuste si kliknout na adresu {smile}. Já nemohl použít svůj Nick, protože jsem částečně vykradl skutečného Viktora Dyka, to by bylo nefér, ne ? Ale prý už Goethe popřel původnost {smile} !
Ale mě mezitím napadlo něco jiného. Ten Váš stav, to je kocovina po debatě s Amwayákem. Já jsem jednou takhle debatoval s pojišťovákem, a pak se mi asi dva týdny chtělo zvracet. {smile}
    

Re: Den blbec? - Arthur Dent (web)
(05.05.2005 16:26:33)

Ech... Nefanděte Amwayákovi! {smile}

Kocovinu z debat s podobnými lidmi nemívám, tenhle stav je kocovina z mnohem osobnějších debat v minulosti, která pouze dnes vybublala na povrch.
    

Re: Den blbec? - Alka (web)
(05.05.2005 17:04:42)

Tak dobře, poslední pokus, osvěžte se: [www.pixy.cz/bloxxy/index.php?comments=1&story_id=1106839394]. Omlouvám se, jestli je to špatně zkopírováno, nikdy jsem to ještě nedělal. Vy jste 12,47, já 83. Příjemné čtení {smile} !!
    

Re: Den blbec? - Alka (web)
(05.05.2005 17:07:31)

HM, říkám, že to neumím, byl to ten Pixyho: Co s přebytkem....
    

Re: Den blbec? - Alka (web)
(05.05.2005 17:10:00)

Co teď? [www.pixy.cz/pixylophone/2005_01_archiv.html#1106839394] Omlouvám se.
    


Re: Den blbec? - Arthur Dent (web)
(05.05.2005 17:44:15)

Jak pravila naše profesorka matematiky: "Je to to samé, ale je to jiné!" {smile}

Příčiny a průvodní jevy stejné, závěry podobné...
    


Re: Den blbec? - Roj (web)
(05.05.2005 20:24:16)

Chapu to. Ta kocovina je z dnesniho nojveritelnyho vykonu proti kazachstanu.
Prijeli sem nekolik tisic lidi, aby videlo pekny hokej. Dali za listky treba petinu vyplaty. To, co na vlastni oci zhledli, by porazilo i nervoveho mamuta.
Je potreba se ztoho vyspat.
    


 - ambivalentní (web)
(05.05.2005 17:34:52)

Díky, chlape. Stoprocentně podepisuju.

Uživatelé internetu si bohužel občas (často) neuvědomují, že my autoři dobrovolných projektů NEJSME živý inventář, placený v rámci poplatků za připojení...
    


 - Pixy (web)
(05.05.2005 17:45:48)

Tak teda děkuju, no... Ale vítej v klubu. jak to jednoho dokáže vzpružit, že? {big grin}

Ještě že mám ty svý barevný schémata, na který chodí většinou lidi z ciziny a tak si můžu vychutnávat jeden dva pochvalné maily denně (ach ANO, utvrdit se ve svém samožerství, pohnojit si ješitnost a vyleštit ego, pochopitelně)... Ale jinak je mi to naprosto jasný - taky jsem odpískal naprostou většinu svých free projektů (tak mě napadá, že jsem sám snad nikdy nedělal nic komerčního, vždycky jen zadarmo & zablbce, znáš to)...
    

Re: - Petr (web)
(06.05.2005 23:05:39)

ach, vy kluci nešťastný ...
    


mno.. - Ebo (web)
(05.05.2005 19:51:38)

mám taky občas pocit, že je lepší provedenou práci zničit, po sobě zamést stopy a sebe uklidit, ale to by tu nikdo těm "magorům a dementům a nespokojencům" neznepříjemňoval život.. A to nemůžu dopustit {wink}
    


To chce klid a nohy v teple, ono to prejde - Mike Rosoft (web)
(05.05.2005 22:18:29)

Asi 3 roky jsem venoval svuj volny cas tvorbe zabavy pro par set lidi, zadarmo, byl to muj konicek. S podobnejma blbeckama jsem se "setkaval" (via inet) denne. Priblizne jednou do roka jsem mel temer stejny pocity jako ma ted Arthur a seknul s tim ... vzdy mi to vydrzelo maximale 3 dny. Ono na druhou stranu kdyz jde do tuhyho najde se daleko vic lidi, kteri ti reknou ze ocenujou co delas a ze se jim to libi, to vzdycky cloveka nakopne zpatky "do zivota".
(Arthure dal to necti)
Tak sup sup, vsichni fofrem chvalit Arthura at ma zas klid a my muzem cist neco min depresivniho {smile}
    

Re: To chce klid a nohy v teple, ono to prejde - Arthur Dent (web)
(05.05.2005 22:29:15)

No, tohle mám už asi tři měsíce. Ale je pravda, že chodí pak ty maily, co chválí, co děkují... To potěší. Ale spory, ty vyčerpávají. Naprosto zbytečně. Možná hledám jen štít, co mě od téhle blbé zpětné vazby odstíní a pustí ke mně jen rozumnou kritiku: "Tohle by se mělo udělat líp..."
    


Jiné to nebude - Petr Souček (web)
(05.05.2005 22:47:16)

Asi jediná možnost je pokusit se připravit na to, že to tak prostě je, a říct si, že když mě nějaký omezenec naštve a znechutí, tak je to vlastně jeho vítězství. Ne vždy se to ale dá zvládnout.

Je pravda, jak píše Pixy, že v zahraničí je nějak větším zvykem chválit toho, kdo něco (dobrovolně) udělá, byť to není dokonalé. Je to významná vzpruha do další práce a vlatně jediná odměna, které se autorovi dostane.

Když jsem před pár lety objevil a popsal způsob jak obejít hranici 34 a 64 GB u Award BIOSu ( [www.ryston.cz/petr/bios/] ), tak byly reakce prakticky výhradně z ciziny.

Když jsem si pro sebe teď lokalizoval neoficiální service pack na Windows 98 SE a obecnou podporu UBS flashdisků, a dal ji včera k dispozici na [www.ryston.com/x/w98se/] - tak jsem si už dopředu řekl, že jakmile mě to naštve, okamžitě beze stop zmizí a doplnil jsem do kódu <meta name="robots" content="noindex,nofollow">

Také si už dávám mnohem větší pozor, pokud píšu nějakému neplacenému autorovi o chybách, aby ten mail vyzněl pozitivně. Zpětné reakce ukazují, že to pomáhá.

    


 - Frederik (web)
(06.05.2005 02:03:07)

Bloguje.cz je skvělé. Nevím, co víc dodat.
    


Ted aspon vidis - mike (web)
(06.05.2005 02:05:59)

jak se citi chudak amwajak (podle vzoru tramvajak), kdyz si precte clanek White Doga a tve komentare k nemu {smile}

A vubec, na Howadoora mi nesahej. Nejlepsi cesky blogger {smile} Teda, dokud jeste neco psal.
    


A ted vazne - mike (web)
(06.05.2005 02:24:59)

Jak uz psal nekdo vyse, spokojeni lidi se vetsinou neozvou. Napise nekdo, kdo narazi na problem a chce ho nejak vyresit. No a pak ti dementi. Ty je treba ignorovat, jakkoli je to tezke. A vubec si nemyslim, ze reakce typu "vyser si voko" je spatne, kdyz je k tomu duvod. Rozumni pochopi a ze teda fakticky zklames ty ostatni... opravdu je to dulezite?

Taky jsem dal nejaky sw volne ke stazeni; plugin do jisteho programatorskeho editoru coz nastesti eliminuje vetsinu kretenu. Za tu dobu, co byl volne, byly tisice downloadu a podekovani se dala spocitat na prstech obou rukou. Pak jsem spachal chybu, ktera se projevila v nezanedbatelnem poctu pripadu a jen jsem se divil, kolik lidi to pouziva {smile} Ted je to jiz v distribuci editoru, problemy nejsou a lidi se ozyvaji jen kdyz si nejake zpusobi sami. A je celkem bezne, ze pote, co jim napisu, jak to vyresit, se ani nenamahaji odpovedet. Melo by mi to vadit? Ani ne. Psal jsem to puvodne pro sebe a pouzivam to neustale, coz by samo o sobe stacilo. Navic jsem za to posleze dostal zaplaceno a vedomi, ze to spouste lidi ulehci praci, je uz navic. Chci rict, ze opravdu postatne je, aby byl clovek sam spokojen s tim, co udelal. No ale na to jsi vlastne prisel taky {smile}
    


Nemůže to být tak zlé... - orbil (web)
(06.05.2005 08:05:51)

Nezoufej, ale vždycky se připrav, že narazíš na blbce. Alespoň víš, co tě každý den čeká. Děkuji za vše, co jsi zatím "veřejně" udělal. A možná tě to potěší:
[comix.spaceport.cz/index.php?action=show&id=1685]
    


Pan Arthur Dent! - Lena (web)
(06.05.2005 11:21:01)

Chci jen rict, ze jste me velmi zklamal vasim clankem! Od dnesniho dne k vam prestavam chodit. Tolik sebestrednosti a guruovstvi jsem dlouho nevidela a to pouzivam Internet jiz 8 let! Mel byste se stydet za to reakcni svinstvo!

{big grin} {big grin} Pojd pojd ... sniz se na moji uroven {smile}
Vuuubec si nezkousej delat problemy s takovejma chudackejma chejvama, na kazdou svini se vari voda.
To jsem te pozvedla, co?!
{big grin}
    

Re: Pan Arthur Dent! - Arthur Dent (web)
(06.05.2005 13:32:46)

Ty mě dycky! Ještě mi prozraď co řek Hjorge, když ztratil pistoli za nádražím, a nirvána bude dokonalá! {smile}
    

Re: Pan Arthur Dent! - e.t. (web)
(08.05.2005 09:03:27)

Bušil jsem do úlu násadou od lampy...

kdyby nic jinyho tak tahle tvoje(vase) me pozvedla a obohatila vic nez vsechny dily nasi vasi televize! Takze kdybys(te) prestal i psat mrzelo by me to...

ale tusim o co jde, nabizet free utility ma (podle meho soudu - "coze? vzdyt ja zadny soud nemam{smile}")cenu pokud se to nejakym zpusobem rentuje - treba moznosti ziskani novych zakazniku - prijmy z reklamy nebo tak... jinak je to riskantni zalezitost pac malokdo pochvali a ichtylu se najde hodne...

ale mam vyzvu:
trapi me otazka totiz:

existuje vec co je pridelana na vnejsim okne skoro u vsech dvojitych oken - je to takova zarazka aby se to vnitrni okno proste nerozbilo kdyz to na sebe narazi - je tam totiz ta zaviraci klicka co by mohla roztristit sklo u okna vnitrniho... pokud to neni jasny - je to takova ta vec dole na okne{smile} proste zarazka...

ale:
muze mi nekdo rict jak se tahle vec cesky jmenuje? proste to slovo? nebo to nema nazev?

p.s. kdyz to vyresi sam arthur do 24 hodin slibuju ze udelam tolik drepu kolik zvladnu a to cislo verejne oznamim{big grin}
    


 - Lokutus (web)
(07.05.2005 22:03:55)

Přes rok urputně očekávám tu slíbenou RSS čtečku (RSS Point jsem zahodil již po dvou týdnech) a nakonec se dozvím, že utřu sopel. To je fakt smutný.
    

Re: - dgx (web)
(08.05.2005 20:16:44)

Neváhej o svém rozhořčení informovat po internetu. Protože Arthur toho věrným čtenářům a čekatelům dost dluží!

{smile}
    
HotLinks
Zpět na článek