.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

07.05.2005Tahle postava mne v posledním dílu Pána prstenů fascinovala. Člověk, který nepoužíval své jméno, nevyslovoval své mínění a to co vyslovil, byl názor Saurona. Vlastně to byl takový Sauronův tiskový mluvčí...

Vždycky jsem si myslel, že tiskový mluvčí v okamžiku nástupu do funkce zapomíná na svůj názor a vše, co od té chvíle v rámci svého zaměstnání pronese, je názor organizace, kterou zastupuje. Že svou osobu nechává za dveřmi své kanceláře a ve sdělovacích prostředcích není „panem X.Y.”, ale „panem televizí” či „paní Pojišťovnou”. Zkrátka že důsledně odděluje svou osobu a soukromí od své funkce.

Když vystoupil Ladislav Špaček a řekl: „Prezident o tom soudí to či ono”, věřil jsem, že ta slova nejsou Špačkův názor na prezidentovo mínění, ale že je to opravdu to, co si myslí prezident. Pan Špaček uměl potlačit svou osobnost — asi proto, že opravdu osobností je!

Nehodlám se nijak vyjadřovat k úžasnému rozhovoru s Veronikou Skořepovou, nehodlám polemizovat s jejím zvolením tiskovou mluvčí vlády (ostatně jaký pán, takový krám), ale co mě dokáže nakrknout je tohle. Cituji doslova ze stránky Vlády ČR:

Prohlášení mluvčí vlády ČR Veroniky Skořepové

Vzhledem k množícím se spekulacím médií o pravdivosti údajů v mém profesním životopise, jsem se rozhodla vydat následující prohlášení:

V průběhu dnešního dne jsem zjistila, že mnoho novinářů má nesprávné informace o mých profesních zkušenostech. Tyto nesprávné informace zřejmě vyplývají z materiálu, který byl nejspíš někým pochopen jako můj životopis. Z prohlášení Úřadu vlády ČR jasně vyplývá, že tento materiál byl brán jako pracovní podklad. Můj oficiální životopis je umístěn na webových stránkách.

V případě jakýchkoliv dotazů jsem připravena okamžitě reagovat a doložit jednotlivá fakta.

Veronika SKOŘEPOVÁ, mluvčí vlády České republiky


Občan se mými ústy ptá: Kdy se na stránkách krajského úřadu dočtu v „úředních zprávách” o tom, jak se vyvíjí spor mezi jejich webmasterem a starou Blažkovou ohledně vytírání společné chodby?

A pro „slečnu ředitelku tiskového odboru” tu mám jeden vzkaz: Milá Ústa Paroubkova, stránky vlády slouží k tomu, abyste na nich informovala o práci vlády. Buďte tak laskava, zařiďte se podle toho a vaše osobní spory si řešte jinde!


Aktualizace: Slečna Skořepová požádala o uvolnění z funkce. A důvod? Nic jiného než „mediální kampaň proti její osobě” mající za cíl „zdiskreditovat premiéra i vládu”. {smile}


Zadal Arthur Dent, 07.05.2005 1:14:14, 9 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1379

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - David (web)
(07.05.2005 10:20:22)

No co, chce mít taky svůj weblog {big grin}
    


mno.. - Ebo (web)
(07.05.2005 10:48:06)

napsala "na webových stránkách" ,ale nenapsala kde.. takže .. hledej šmudlo! {big grin} .. Může to mít klidně někde v Africe na něakém webovém serveru.. Třeba i na vlastním blogu .. takže .. kdo ví ? .. {smile} vůbec to nemusí být na stránkách vlády.. {wink}
    

Re: mno.. - dawyd (web)
(10.05.2005 08:51:22)

Nejroztomilejší na tom je ta myšlenka - opravdu je to hrozný výmysl, vím, že se to v životopise nedělá, ale tohle není životopis, tohle je "pracovní podklad" a tam si přece vymýšlet můžu {smile}.
    


Vo tedle pipce je rec? - Egi (web)
(07.05.2005 13:58:39)

[lidovky.centrum.cz/domov/clanek.phtml?id=352638]
:o))
    


super! :-) - Roj (web)
(07.05.2005 15:42:05)

Su ted nejakou dobu mimo vlast a vcera jsem se na jeden den vratil a precet si takovy mladofrontni platek, kde o ni byla asi ctyrstrana. Letmo jsem to pRojel a jedine, co jsem si z toho odnesl, bylo poznani: Paneboze to je KRAAAAAAAAAVA!
Ale zase jsem byl rad, ze pomuze vlade udelat jeste vetsi ostudu a jeste vic trapasu a zabavy. Bohuzel uz to same pochopil i Paroubek(!) a vyhodil ji. Skoda.....
    

Re: super! :-) - Alka (web)
(09.05.2005 17:19:59)

Roji, neboj ! Sranda bude furt ! Jaký pán, takový tiskový mluvčí ! {smile}
    


vláda - mates (web)
(07.05.2005 17:23:14)

si vybrala prolhanou a hloupou mluvčí. Jak příznačné
    


Rozhovor - Freya (web)
(08.05.2005 11:19:52)

To interview je skutečně perlička {smile} Ale ještě překvapivější je, že někdo neschopný konečně odešel od válu. Nevídané!
    

Re: Rozhovor - anjin-san (web)
(09.05.2005 12:08:30)

jen aby to nebyl predcasny optimismus. jak je znam, najdou za ni nekoho jeste "kvalifikovanejsiho".
    
HotLinks
Zpět na článek