.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

13.05.2005Tak jsem dnes byl v kině. Sám. Ale jinak sám, než byste si mohli myslet. Ne tak sám, že bych neměl doprovod. Jinak sám. V celém sále pro 55 lidí jsem byl v hledišti jen já. V centru Prahy, od půl jedné do čtvrt na tři odpoledne. Přesto promítali. Paráda!!! {smile}

Dávali fakt ujetý a drastický film Old Boy.

Jestli máte rádi naprosto šílené příběhy, ve kterých nechybí akce, ale které přesto mají logiku a nesou nějaké poselství, tak na to jděte. Jestli máte rádi poklidnou podívanou, tak jděte na něco jiného.

Celé dílo svým motivem pomsty dost připomíná film Kill Bill. Ale jen při povrchním pohledu.

Old Boy je totiž o dost drsnější. Celá zápletka je naprosto šílená a na závěr zjistíte, že k pomstě skutečně došlo. Ale úplně jinak, než by se dalo očekávat.

S filmem jsem byl nadmíru spokojen. A všem, komu nevadí scény jako „trhání mnoha zubů kladivem které je upravené na vytahování hřebíků” ho mohu jen doporučit. Násilí ovšem ve filmu není samoúčelné.

A pozor! Závěr je velmi, velmi krutý.

Víte, co mi nejde do hlavy? Quentin Tarantino prý tento film označil za tarantinovštější než jeho celá dosavadní tvorba (ono to zase tolik filmů nebylo {smile} ). Jaké je kritérium pro tatantinovský film? Nevím. Kill Billy jsem viděl, Pulp Fiction také, ale Old Boy byl prostě originál. Jsem zvědavý, co z toho udělají američané, až vypotí remake.


Zadal White Dog, 13.05.2005 17:41:13, 7 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1387

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - Solvina (web)
(13.05.2005 21:54:24)

Taky jsem slintal u toho konce - naprosto uzasny, necekany a pritom to do sebe vsechno zapadalo. P A R A D A!
    


Old boy - Brouzdal (web)
(14.05.2005 11:13:47)

Jo, to je fakt super film. A ten konec je třešnička na dortu. Kdo by čekal že to je jinak než se celý film zdálo...
    


 - Capslick (web)
(14.05.2005 12:22:36)

Tak jsem si prohlédnul fotogalerii k filmu a White Dogu, klobouk dolů, ty si prostě kýženou samotu zařídit umíš dokonale - fakt si nedokážu představit, že by se v půl jedné odpoledne, notabene v prosluněný pátek 13., na něco takového chodilo po desítkách, stovkách nebo dokonce dvojicích. {big grin}
    


 - Robert (web)
(15.05.2005 19:48:59)

Taky se na nej chystam.
To se divim, ze promitali. U nas promitaji az od 10-ti divaku...
    


Skoro mám chuť - Alka (web)
(16.05.2005 10:05:50)

    

Re: Skoro mám chuť - Alka (web)
(16.05.2005 10:09:56)

dokončit větu bez pádu do klávesnice - jít se na to podívat !! Před lety jsem viděl pěkný polský film na téma pomsta. Tajnému policistovi kdosi zabije ženu a on se v honbě za pomstou řídí informacemi svého kolegy, přítele....a pachatele té vraždy. Velmi poučné !!!
    


Old Boy - BROX (web)
(16.05.2005 10:29:24)

Viděl jsem tenhle film už před delší dobou (kamarád přivezl pirátské DVD z Asie {smile} a mám na něj trochu jiný názor. Příběh je výhodo-asijsky ujetý a krvavý (mě nejvíc dostalo stříhání jazyka), ale podle mě nedosahuje kvality dalších japonských či korejských filmů, kterých jsem v poslední době viděl spoustu (na Febiofestu, a taky v Aeru byla nedávno víkendová akce korejského filmu - převážně dávali Kim-Ki-Duka). Co mě na tomhle filmu ale naprosto dostalo byla skvělá kamera, interiéry a hlavně HUDBA! Co se týče příběhu tak je podle mě třeba srovnávat s obdobnou tvorbou z Japonska a Koreje a ne průmyslovými výrobky z USA a Evropy (Francie), které upadají stále hloub...
BROX
    
HotLinks
Zpět na článek

Hodnocení: 4

bodbodbodbod
Čím víc psů tím líp. Pět psů je maximum.