.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

25.05.2005Důvtipnější mezi vámi již zajisté z nadpisu poznali, kde že jsem to od pondělí byl a s jakými motoristy jsem se tam potkával... A nejen s motoristy...

Bohužel, jednoznačná identifikace Cestující Krávy je už minulostí, nyní je bude třeba rozeznávat podle jiných znaků. Doporučuji tyto: Klobouk, plato vajíček na zadním okně Škody 120, volně ložený výfuk, jízda prostředkem rovné silnice mimo obec rychlostí 70 km/h, předjíždění autobusů či kamionů na plné čáře do zatáčky a v neposlední řadě pozoruhodné rozjíždění na semaforech.

To rozjíždění stojí za podrobnější popis. Algoritmus je opravdu jednoduchý: Stojí-li takový automobil na červené jako první, tak spořádaně vyčkává, dokud nepadne zelená. Jakmile padne zelená, sešlápne řidič spojku, nalezne řadící páku, zařadí jedničku a rozjede se. Je-li takový automobil druhý nebo další, stojí, dokud se nedá do pohybu automobil před ním. Teprve pak jeho řidič sešlápne spojku, zařadí jedničku a rozjíždí se. Pozor! Pokud má takové auto přívěsný vozík, může vjet do křižovatky na červenou!

—-

Nejen Cestující Krávy mě od začátku týdne deptají. V pondělí to začalo instalací MS Office Open Licence. Otevřel jsem ono balení, koukal jsem a zjistil, že potřebuju Open Licence Volume Key, a že tohle má nějakou souvislost se stránkami Microsoftu. Vlezl jsem tedy na udanou adresu a tam bylo napsáno, že mám zavolat na nějaké telefonní číslo. Chvíli jsem ještě bloumal po všemožných odkazech, jestli by třeba nebylo možné aktivovat to po internetu... Nebylo by, a na monitoru na mne stále pokukovala výzva „Zadejte sériové číslo”.

Zavolal jsem tedy na udanou linku a nakonec se dostal k tomu, že chci klíč k Open Licenci. V telefonu mě hlas informoval, že si mám připravit Licenční Kód, Autorizační Kód k licenci a produktové číslo software. Ta první dvě čísla byla na licenci, to třetí bylo zjevně schováno mezi těmi cca osmi na etiketě. Nu co, říkám si, nějak se domluvíme.

"Dobryj děň, jsme radi, že jste zavoľali společnost Majkrosoft..." ozvalo se ve sluchátku se silným ruským přízvukem. „Naďiktujtě mi Vaše zakaznicke Personal Global Refreshment čislo...” (Nebo nějaký podobný blábol, já to vzápětí zapomněl.)

Povídám: „Co prosím?”

"No vaši zakaznicke Personal Global Refreshment čislo, je to krok trži, je to na obrazovce prži instalacji..."

"PROSÍM? Jaké číslo?"

"Vy tam němate to čislo napsaně? A jstě v kroku trži?"

"Ne, já instaluju Office, mám tady zadat sériové číslo a potřebuju ho od vás!"

"Aha, promiňtě. Jak vam mohu pomoci?"

Pak už to vše probíhalo v pořádku, já jsem obdržel číslo, to dokonce i fungovalo, takže jsem mohl vesele instalovat.

—-

Kolega mi pak vyprávěl historku s aktivací Windows XP ve firmě, která nejen že neměla připojení na internet, ale měla navíc jen jediný telefon s takovým tím kulatým číselníkem a pulsní volbou (to je ta co nepípá, ale cvaká). Kolega tedy vytočil číslo, tam se ozval nahraný hlas a vyzval ho k zadání sériového čísla Windows. Kolega chvíli dělal na hubu „Píp pýp píýíp” a nakonec se ozval živý pracovník. Hovor s ním byl taky na úrovni:

"Dobrý den, chtěl bych aktivovat Windows XP"

"Jistě. Zavolejte na tuto linku znovu a po výzvě namačkejte sériové číslo. Hezký den..."

"Moment! Já nemám jak to číslo namačkat, já tu mám pouze telefon s pulsní volbou a otáčivým číselníkem, takže to číslo nenamačkám. Proto potřebuju mluvit s operátorem, tedy s vámi..."

"Aha. Takže vy jste ho tedy zkoušel vytočit..."

"Ne, já ho nezkoušel vytočit. Nebudu se pouštět do vysvětlování důvodů a nebudu vás zatěžovat výrazy jako je pulsní volba nebo DTMF, jen vám ho teď prostě nadiktuju a vy mi řeknete aktivační kód, ano?"

"Tak tedy diktujte..."

Kolega nadiktoval, obdržel kód a než zavěsil, tak se s ním dotyčný pracovník rozloučil slovy: „Děkujeme za zavolání. Budeme rádi, pokud příště zvážíte možnost vyťukat sériové číslo na číselníku vašeho telefonu.”

—-

Zákazník: „Já bych si, když dovolíte, na vás vzal kontakt. Vy jste, jestli se nepletu, pan Tvaroh, že?”

Já: „Ne, pletete se... Já jsem Dent.”

Zákazník: „Aha, tak to pardon. Pan Tvaroh je ten váš kolega...”

(Nemusím snad dodávat, že žádný z mých kolegů se nejmenuje byť jen vzdáleně podobně...)

—-

Já: „Potřebuju, aby na tom serveru běžel Apache 2, MySQL 4 a PHP4”

Zákazník: „Není problém, zařídíme...”

Telefonát po týdnu (tedy včera) od zákazníkova „IT pracovníka”: „No... já tu instaluju to jak jste říkal... Je mi to všechno jasné, to není problém to nainstalovat, už to mám všechno stažené, jen mi řekněte, co mám nainstalovat nejdřív, protože jsem to ještě nikdy neinstaloval...”

—-

A tohle jsem zažíval od pondělního rána. Dnes odpoledne se k tomu přidal mail z jisté telekomunikační firmy od „Ing. Prof. Dr. Managera DŮLEŽITÉHO, CSc.” (ty tituly jsem jen trošičku pozměnil), který si myslel, že admin Bloguje je vhodná osoba k řešení jejich (vnitrofiremních) problémů s nespokojeným a neloajálním zaměstnancem. Chvíli dělal BUBUBU a nakonec naše komunikace skončila tím, že mě informoval o tom, že „vše nahlásil příslušným orgánům” a já mu opáčil, že tak je to správné a tak to má být, ale jemu že IP adresu, ze které píše jejich nespokojený zaměstnanec, nesdělím. Chci vidět, jak bude policie řešit celý problém, až zjistí, že dotyčný přistupuje přes anonymní proxy kdesi v horoucích peklech, to pana Managera DŮLEŽITÉHO asi nenapadlo... Naopak — může být rád, že jejich zaměstnanci vědí, co je to anonymní proxy. {smile}

—-

Do toho ještě mail od managera z jistého českého portálu, který je od doby svého vzniku chronicky ve všem druhý až třetí... {smile} Skoro mě dojala jejich péče o osud Bloguje... Obzvlášť když si vzpomenu, jak jsem jim v nouzi před dvěma lety nabízel celé Bloguje k odkoupení a oni se ani nenamáhali odepsat. To už je život. Na páté koleji před časem projel vlak a oni jsou opět třetí... {smile}

—-

Divíte se někdo, že toho mám všeho dost?


Zadal Arthur Dent, 25.05.2005 21:41:09, 29 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1399

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

tak tohle je bezkonkurencni: - nAS (web)
(25.05.2005 21:51:27)

"Děkujeme za zavolání. Budeme rádi, pokud příště zvážíte možnost vyťukat sériové číslo na číselníku vašeho telefonu." {big grin})
    

Re: tak tohle je bezkonkurencni: - Vpísmovzalý operátor (web)
(26.05.2005 15:36:53)

Tak příště natvrdo: Kupte si pořádnýho founa, ne od Flinstouna, nebo se vraťte k dinosaurům !! {smile}
    


 - Egi (web)
(25.05.2005 22:40:49)

Moh jsi z managera cvicne nejdriv vyrazit nejaky prachy a pak mu rict tu IP proxy. Aspon by si pamatoval, ze se nema srat do adminu, zvlast, kdyz nemaj naladu :o))
    


A to teprve - allora (web)
(25.05.2005 22:41:26)

...končí středa, koukám, že do neděle se máš ještě nač těšit {wink}
    


 - JitkaCL (web)
(25.05.2005 22:46:06)

Na mne taky delal jeden manager bububu kvuli IP. Kdyz nepochodil, tak jsem se dozvedela, ze pry na servru podporuji trestnou cinnost - neb tam uvadim navod na vkladani obrazku{smile} Poradila jsem mu, ze pokud je pro nej existence HTML natolik nova a nebezpecna, tak by radeji nemel podnikat na netu{smile}

Co mne posledni dobou stve, to je oprsklost ruznych dealeru softu. A take odborna uroven ruznych "odbornych servisnich techniku", kteri prijedou s CDeckem nainstalovat firemni soft a jejich znalosti konci kliknutim na ikonku Setup... Posledni dobou se mnozi, jak houby po desti.
    

Re: - Arthur Dent (web)
(25.05.2005 22:57:08)

No, já prvního takového setupistu zažil už před lety: [blog.maly.cz/index.php?item=190]
    

Pohádka o klikařovi - eLKa (web)
(26.05.2005 11:11:17)

Sto setupistů nenahradí jednoho klikaře, viz

[elka.cz/edenik/item/pohadka-o-klikarovi.html]

{big grin} Teď už se tomu směju...
    

Re: Pohádka o klikařovi - Alka (web)
(30.05.2005 12:20:16)

Moc pěkná pohádka. Taková...ze života. {smile} Doporučuji dětem před spaním. Ach jo.
    


Re: - e.t. (web)
(26.05.2005 06:35:29)

no me je vlastne trochu lito ze nemam tu drzost zalozit si IT firmu, neb k nejakymu softu umim i trochu vis nez kliknout na setup - next next yes next finish... hotovo dvacet 2kkc asi by me to zivilo lepe...
    


Re: - NNico (web)
(26.05.2005 14:39:54)

Hihihi, servisní technici. Mám čerstvou zkušenost - do jedné účetní firmy sídlící v budově s WI-FI přípojem dorazil jednatel "ISP" jakýsi Bc.Bla Bla a jal se oživovat dámám účetním internet. Machroval a machroval až to skončilo telefonátem na můj mobil, kde jsem musel dotyčnému "ISP" pracně vysvětlovat, že ta ikona Rezaté Lišky kolem zeměkoule je ten internet, který hledá - Dámy měly ode mne nainstalovaného Firefoxe a z plochy vykopnutou ikonu IE (verze 6). Dotyčný jednatel "ISP" hledal "Modrý éčko" a proto přeinstaloval IE6 verzí 5 z origo CD WIN98SE, aby měl internet tak, jak to chce on. Myslel jsem, že padnu do vrtule. A to si ještě řekl o nehoráznou částku za instalaci internetu - tak bylo psáno ve fraktůře - "Instalace internetu" {big grin}
    


Re: - rony (web)
(26.05.2005 17:27:48)

taki nam predali soft za niekolko milionov (nie tisic kopii ale 1 soft) {smile}

obchodna cinnost na urovni (proste "vsechno to vi, moooc umi, to budee, joo vyreseno").

nakoniec som sa dozvedel, ze nasa firma je z hladiska ICH prestize malo vyznamna (az tak nevyznamna, ze sme sa dostali "iba" do jednej ich tlacovej spravy, v ktora namatkou cela spominala nasu firmu a vyrazny uspech ich sw).

nehovoriac o tom, ze ich "instalater" nakoniec nemal daleko od toho "setup a dost".

ako tradicne som vo vyberovom konani bol za ine riesenie {wink}
    


Jo.. - Ebo (web)
(26.05.2005 00:23:35)

A to si zkuste servery 2003 od mrchosoftu.. najednou po létech si vzpoměli na něakou pi.....u ..a vyžadují "silné heslo" = minimálně něaké písmenka pak číslo a aspoň něakej speciální znak = třeba: vol3$ .. nevím jak teď budu 40ti uživatelům vysvětlovat, proč s přechodem na new server musí měnit hesla :-\ ..mno ještě prolezu něaké manuály a nápovědy, jestli se to nedá někde přenastavit.. heh ..
    

Re: Jo.. - deklik (web)
(26.05.2005 07:34:54)

V Group Policy, Account/Password Policy/
Password must meet complexity requirements na Disabled
    

Re: Jo.. - IP:193.165.211.34 (web)
(26.05.2005 11:58:06)

jůů.. nemusím to pročítat.. díky {smile}
    


to nic neni - e.t. (web)
(26.05.2005 06:30:35)

... nic se nestalo a nemuzes za to - me jednou rozhodilo jak jsem v praci pospichal a musel rychle neco musel dodelat abych stihnul tramku hodil sem si narychlo nedopitou petku s vodou do batuzku uspal comp a vyrazil ze dveri, jenze hned u vratnice mi z batuzku crcela ta voda - neb sem v tom spechu zapomel petku zavrit vickem:-/ a nemel sem cas na to to resit neb sem fakt pospichal takze sem pak sedel v tramvaji mirne mokrej s mokrym batuzkem a mel sem zizen a este fungl-novej tistenej dennik ostravaka uplne na kasi - no aspon ziskal specifickou patinu... a kdo je na vine? no ja a to me vytacelo{smile}

p.s. jen na vysvetlenou podobnej ritual s petkou delam kazdej den uz leta letouci a tohle se stalo poprve - takze uplnej mental nejsem{big grin}
    


Instalace - Jáchym Čepický (web)
(26.05.2005 09:04:37)

No to je přece jasný, jak se ty programy instalují na server:
apt-get install php4 apache2 mysql
o správném pořadí už rozhodne systém {smile}
    

Re: Instalace - Arthur Dent (web)
(26.05.2005 11:51:23)

Eheheheeee... On ten zákazník z nějakého důvodu, asi z nostalgie, používá Win NT 4... a mimo jiné ten jejich IT povídal: "Co myslíte, neměl bych tam dát servicepack 6?"
    


Aktivace WinXP - Kudlanka (web)
(26.05.2005 09:12:59)

Po druhé instalaci WinXP během jednoho týdne jsem musel volat na MS, protože aktivační kód již nešel použít. WinXP mi zobrazily nějaké 16 místné číslo, které jsem měl nadiktovat. Opsal jsem si ho, vypnul počítač a šel do práce. Paní z MS mi nadiktovala jiné 16 místné číslo a říkala, že bude nutné při každé instalaci Windows volat na linku kvůli aktivaci - za což jsem jí i MS slušně poděkoval s tím, že si ty Wokna příště asi ukradnu. Přišel jsem domů zapnul počítač a Windowsy se samy aktivovaly přes internet aniž bych cokoliv zadával...
    


K rozjíždění - - Alka (web)
(26.05.2005 15:50:21)

zážitek z dovolené. Koloseum, snad tří či čtyřproudá silnice, mimo přechod za křižovatkou. Zrovna padla zelená a kolona se rozjížděla jak nákladní vlak, vagónky pěkně pospolu. Průvodce, Říman, zvedl ruku a vstoupil do vozovky. Čekal jsem skřípění brzd, svist smyků, bortění plechů, sypání skel, výkřiky, nadávky, šíííílené troubenííííííí.
Nic. Vláček zabrzdil, naše turisttlupa přešla vozovku, a zase se to celé pěkně rozjelo. U nás by se ten průvodce nedožil vysokého věku....
    


Bloguje - Colgate (web)
(26.05.2005 17:07:10)

Tobě patří bloguje.cz? Panečku...
    

Re: Bloguje - Arthur Dent (web)
(26.05.2005 17:14:02)

Ty jsi tu zas, Járo?
    

Re: Bloguje - Colgate (web)
(27.05.2005 19:28:11)

A sype to bloguje?
    

Re: Bloguje - Arthur Dent (web)
(27.05.2005 20:01:57)

A co ty? Sypeš?
    


Re: Bloguje - dgx (web)
(27.05.2005 12:15:20)

jak to říkala ta holčička? "...někdo má bloguje.cz, někdo leukémii..." {smile}
    


 - rony (web)
(26.05.2005 17:23:25)

Arthur: to posledne by mi na cely den mimoriadne vylepsilo naladu, ze by vyslo druhe slnko a zapadalo by hlboko po polnoci! {wink}
    


 - Honza (web)
(27.05.2005 17:11:16)

Pěknej článek a zážitky, dost jsem se pobavil. Přeju více dalších
    


nedivím se a rozumím - ufi (web)
(28.05.2005 00:37:05)

někdy mám v IT taky všeho plný zuby. naposledy mě dorazili minulý týden, z jednoho detašovaného pracoviště kde maj VPN, tak volali, že maj problém s internetem, na dálku jsem viděl že je vůbec nevidím a na můj dotaz, jestli na modemu svítí VŮBEC NĚJAKÁ kontrolka, JAKÁKOLIV, tak že prý nesvítí ŽÁDNÁ kontrolka. na dálku jsme zkontrolovali elektriku, že to maj doopravdy v zásuvce a předal to dál, aby tam zajel technik od telekomu, že asi shořel modem, ale že nejsem na místě, abych to posoudil a jestli jsou tam ochotni zajet, že jsou blíž o sto kiláků. než tam technik vyjel, tak ještě volali, jestli opravdu modem je v elektrice, prý že ty modemy nehořej, že jsou kvalitní a nechal sem se ukecat, že to ještě jednou na dálku zkontroluju. tož znova zavolám a opět stejný hlášky, že na modemu nesvítí ŽÁDNÁ kontrolka a že prej tu elektriku teda ještě zkontrolujou a kabely znova zamačknou. a pak proběhl následující rozhovor:
já: nerozsvítily se teď náhodou na modemu nějaký kontrolky?
oni: ne, nic se nerozsvítilo, jenom svítí pořád ty dvě zelený kontrolky po stranách.
já: COOOOOO? oni svítěj zelený kontrolky? ale vždyť mi pořád říkáte že na modemu NIC nesvítí.
oni: no ano, ty oranžový pořád nesvítí, vůbec neblikaj, jenom tam svítěj ty zelený.
grrrrrrrrrrrrr
tak nevím, ale aby mi vzdělanej člověk s vš popisoval modem se dvěma svítícíma kontrolkama jako modem kde NIC nesvítí (myslel jsem do tý doby naivně, že zelená svítící kontrolka se počítá), to už není snad normální. takže zase jsem vypadal před telecomem jako blbec já. naštěstí tam byla aspon vyhořelá zásuvka, takže to jejich otravování nebylo zbytečný

nemá se líp zahradník? na zalejvání se používá pořád voda a když si jde koupit novej rýč, tak mu nikdo necpe, jestli chce rýč 2003 s novejma funkcema a nikdo ho nebuzeruje jak že to reje, páč nikdo nechce riskovat, že by mu to musel předvádět a zašpinil se.
    

Re: nedivím se a rozumím - JersyWoo (web)
(04.06.2005 01:20:35)

Chlapy, takhle jsem se dlouho nezasmál. A já myslel, že jenom moji zákazníci jsou zabždění.
    


Re: nedivím se a rozumím - pistols (web)
(18.06.2005 13:31:08)

hadali jste se nekdy s clovekem ktery vas presvetcoval ze jeho diskety vzdycky jeli.. a ze prestali protoze tam ma nainstalovany win XP ?
    
HotLinks
Zpět na článek