.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

29.05.2005Já vím. Je snadné odsoudit něco jako pavědecké šarlatánství určené ke strašení lidí a k vydělávání na lidské neznalosti. Je to snadné a já to teď udělám!

Ochranný energetický znak pro mikrovlnnou troubu je bratranec onoho známého a oblíbeného filtru zlé jaderné energie ze zásuvky. Tentokrát ovšem nejde o zlou neviditelnou radioaktivitu, co vás zabije ihned jak se k ní přiblížíte, ale o (zlé) neviditelné mikrovlnné záření, co ohřívá jídlo a dokáže zabít i zvíře, pokud jej do té mikrovlnky strčíte.

Princip je klasický: Je tu něco, co není lidu obecnému až-tak-jasné ("Jak ta mikrovlnka funguje?"). Stačí nadhodit několik pochybností o bezpečnosti a přesně dle principu „není šprochu...” začne lid obecný pochybovat. A od pochyb ke strachu je už jen krůček. Cituji:

Konzumace potravin zpracovávaných v mikrovlnné troubě může způsobit: zažívací obtíže; alergie a ekzémy; narušení procesu trávení — vznik žaludečních a dvanácterníkových vředů, poruchu funkce žlučníku; snížení imunity; dochází k rychlejšímu stárnutí organismu.

Ano, všechno tohle může způsobit konzumace jídel z mikrovlnky. Může to způsobit ovšem i třeba konzumace ovoce ve velkém množství. Dokonce vám většinu těch věcí může způsobit i minerálka. Nebo oběd ze závodní jídelny. Prošlé zavináče ze sámošky na rohu. Ale tady nejde o to, čím mohou být způsobeny zažívací obtíže, alergie a další hrůzy, tady jde o to, že jednou z těch možných příčin je i ta tajemná mikrovlnka! Proto je mikrovlnka nebezpečná!

Nepřirozený způsob zpracování potravin tímto zářením likviduje veškeré enzymy, aminokyseliny a některé vitamíny. Přijímáme tak neživou potravu zbavenou základních živin potřebných pro zdravý chod organismu.

Blábol. Třeba nám to nějaký chemik či biolog v komentářích vysvětlí. A dokud tak neučiní, tak vemte zavděk mým čestným prohlášením, že jídlo, kde by byly zlikvidovány veškeré aminokyseliny a enzymy, byste akorát tak spláchli do záchodu při pouhém pohledu na něj.

A teď přichází třetí bod — spása. Za pouhých 370 korun si můžete pořídit kulatou samolepku o průměru 2.5cm, nalepit si ji na dvířka mikrovlnky a věřit tomu, že od té chvíle jsou jídla, připravená v té mikrovlnce, přímo božskou manou bez jediné poškozené aminokyseliny a se šťastnými enzymy...

Ochranný energetický znak zabraňuje zničení těchto látek v potravinách. Harmonizuje celý energetický systém a tím zabraňuje trvalému poškození organismu.

A kdyby snad někoho napadlo ten energetický znak vytisknout na kopírce a přilepit si ho na mikrovlnku vteřinovým lepidlem, tak má smůlu, protože

Kopírováním ztrácí znak svou účinnost a původce zneužití si může energeticky ublížit.

Předpokládám, že člověku, co si ten znak zkopíruje a nalepí na mikrovlnku, se stane něco fakt strašného, jako že se mu třeba objeví geopatogenní zóna hned vedle toustovače nebo že se mu do slánky nakýbluje poltergeist.


Naštěstí máme paní Mekkiovou, která nabízí nejen tohle instantní zdraví, ale i další perly, pardon ochranné znaky, a to pro mobil, PC a televizi. Princip fungování všech těhle „ochranných znaků” (čti: Koleček samolepky s namalovaným ornamentem, které mají určitou moc, pokud tomu věříte) je naprosto stejný, stejný je i postup, kterým vás autoři přesvědčují, abyste si iluzi koupili. Jejich spojenci jsou: Strach z neznámého, nedostatek informací, tajemnem opředené „orientální nauky” a placebo efekt.

Na druhou stranu — až přijdu k někomu, kdo bude mít na mikrovlnce tenhle znak, tak budu hned vědět, kam si ho zařadit... (Ale to by si mohl napsat na dveře fixou „jsem důvěřivý ťulpas” a ušetřil by 370 korun.)


Zadal Arthur Dent, 29.05.2005 16:30:53, 56 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1400

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

jak to funguje - Jáchym Čepický (web)
(29.05.2005 16:57:04)

Ač nejsem postižen vyšším fyzikálním či chemickým vzděláním, dovolím si sdělit svůj názor na to, jak ta mikrovlnka vlastně funguje: Ta bedna vysílá prostě vlny té správné vlnové délky, takže molekuly vody v potravině bezesporu obsažené, jsou jimi rozkmitány. Teplo je, jak víme, pohyb molekul. Čím větší pohyb, tím větší teplo.

Klidně proto můžete dát do mikrovlnky potravinu v mikroteňáku, protože tento neobsahuje vodu.

Talíře, igelity a do určité míry i vzduch se prostě ohřívají od teplé vody - páry. Proto bývají talíře chladnější, než potravina -- pokud tam nejsou moc dlouho.

No, tak to aspoň chápu já, ale věřte lesníkovi ve fyzice...
    

Re: jak to funguje - Arthur Dent (web)
(29.05.2005 17:08:47)

A jak to asi vnímá "cílová skupina":

Potraviny se ohřívají od něčeho teplého. Od ohně nebo od plotýnky. Jenže v mikrovlnce nic teplého není. Ta mikrovlnka vysílá nějaký neviditelný záření (=paprsky smrti inženýra Garina) a to záření se dostává do toho jídla, tam to nějak ohřívá a když ho sním, tak ho sním i s tím zářením. A určitě to musí nějak to jídlo poškozovat, vzpomeňte na Černobyl, to nám taky říkali že se nic neděje a rostly po tom obrovský houby... A denně čteme o tom, jak je záření škodlivý, tak jak mám věřit tomu, že je tohle bezpečný, he?
    

Re: jak to funguje - Colgate (web)
(29.05.2005 18:59:30)

Fakt je mikrovlnka tak škodlivá? Kdo je Garin?
    

Re: jak to funguje - Arthur Dent (web)
(29.05.2005 19:10:23)

You're no fun anymore...
    

Re: jak to funguje - bačík (web)
(30.05.2005 17:00:59)

Paprsky smrti vynalezl Ing. Arne FARIN!
    

Re: jak to funguje - Arthur Dent (web)
(30.05.2005 17:13:45)

V knihách J.M. Trosky ano. Ale já měl na mysli knihu "Paprsky inženýra Garina", autor Alexej Tolstoj, v originále "Giperboloid inženěra Garina".

Viz [gw.knihovnakadan.cz/LANius/l.dll?kfl~91229]

("Paprsky inženýra Garina" jsou též česká industriální kapela - [www.noise.cz/prispevky/pig.htm]).
    

Re: jak to funguje - Sandokan (web)
(03.06.2005 10:07:52)

A Sovětské paprsky musí být přeci o móóóc paprskovatější ! {smile}
    


Re: jak to funguje - Michal (web)
(29.05.2005 19:57:29)

Krom správné vlnové délky se využívá hlavně toho, že v molekule vody jsou dva vodíci navěšeny na kyslíku jaksi asymetricky (v úhlu cca 105°), protože jsou odtlačeny dvěma páry volných (valenčních) elektronů kyslíku. Elektrony na jedné straně a vodíkové protony na druhé pak způsobují poměrně veliký tzv. elektrický dipólový moment molekuly, takže elektromagnetické pole s ní může docela dobře cloumat. Velké organické molekuly a většina anorganických mají dipólový moment malý nabo žádný a elmag pole v mikrovlnce je tak snadno nerozhýbe. Např. cukr se moc neohřeje, naopak sůl (NaCl) je polární a ohřeje se snadno. Mikrotenové sáčky a ostatní "uhlovodíkový" materiál je také vůči rozkmitání odolný.
    

Re: jak to funguje - Arthur Dent (web)
(29.05.2005 20:00:11)

Jinými slovy - když vrznu do mikrovlnky suchou sůl (NaCL), tak se taky zahřeje? Ehm... Jaké netušené možnosti experimentování se tu otvírají... {smile}
    

Re: jak to funguje - jerry.hadr (web)
(29.05.2005 22:46:41)

někde jsem měl stránku, kde se zabývali výboji mezi dvěma kousky kuličky hroznového vína. rozříznete kuličku až skoro k protější slupce, vzniklý komplex "sdružených polokoulí" vložíte do mikrovlnky, oroštujete na maximum a kocháte se výboji mezi polokoulemi. Nezkoušel jsem, ale mohlo by to fungovat...

Jo a spolužákovi jeho zlá mikrovlnka zabila křečka. Nevydejchal 400W na 3 minuty, chudáček... Takže na té škodlivosti něco bude.{wink}
    

Re: jak to funguje - marvin (web)
(29.05.2005 23:05:58)

Historie vynálezu mikrovlnné trouby je zde: [hisec.astro.cz/vynalez/vynalezy-mikrovlnka.htm]
Stránky věnující se experimentům zde: [members.tripod.com/hochwald/microwave/]
    


Re: jak to funguje - Alka (web)
(30.05.2005 09:35:59)

Prokristapána, jerry.hadře, nedělá ten Váš spolužák teď do politiky? Když už to natrénoval na křečkovi ?
Nezná ještě nějaké jiné druhy "eutanazie" ? Fuj !
    


Re: jak to funguje - Sandokan (web)
(03.06.2005 10:15:27)

Krásné optické efekty vyluzuje v mikrovlnce cédéčko. Ideální je nějaké zkažené při vypalování, protože po "ohňostroji" již samozřejmě nejde číst (při výboji se odtavuje pokovená vrstva).

Zajímavé jsou také hrnečky a talíře se zlatým olemováním po babičce...

Vrcholem vystoupení může být vejce ve skořápce. Nápověda pro experimentátory: trouba se od rozprsklého vajíčka strašně špatně čistí...
    


 - Trillian (web)
(29.05.2005 17:06:03)

tak jsem se těšila na pěkné obrázky a ono to jedno je zprzněný symbol planety, druhé okleštěná kotva a třetí upgradovaný znak dolaru...
za ty peníze by to mohlo být alespoň hezké... to si možná ještě rozmyslím koupi...

nevíte kde so prodávají návody co dělat při pohřbení zaživa?
    

Re: - marvin (web)
(29.05.2005 19:12:33)

Trill, při pohřbívání zaživa je vhodné použít pancéřovou rakev s uzamykáním ovládaným zevnitř, protože jinak tě po pár letech začnou obtěžovat místní vesničané třímajíce v rukách dubové kůly {smile}
    

Re: - Arthur Dent (web)
(29.05.2005 19:20:32)

Kvalita vzdělání vesničanů upadá... K čemu mají, proboha, DUBOVÉ kůly?

Dřív každej vesničan věděl, že na upíra musí s osikovým kůlem, stříbrnou kulkou nebo s česnekem. Dnes si takový ruralista vezme dubový kůl, mává s ním, žena se ke hřbitovu, a tam se diví, že je mu k ničemu, že upír vzdoruje a po nedostatku vzdělání tak u venkovana nastává letální nedostatek krve...{wink}
    

Re: - marvin (web)
(29.05.2005 19:54:02)

Eh ... asi už to tak bude {smile}
"Pak kladivo do ruky jedné, osikový kůl do ruky druhé jměte a srdce této zrůdy bezbožné kůlem oním probijte."
    

Re: - Arthur Dent (web)
(29.05.2005 20:03:53)

No a teď zbývá dořešit jen dvě věci:

1. Jaký má mít ten kůl rozměry? Jaká je na to norma?

2. Dostanou zemědělci v nových zemích EU na osikové kůly dotace?
    


Re: - ambivalentní (web)
(30.05.2005 00:10:30)

Venkované česneku v hojné míře pojedli a pro jistotu si kolem krků též věnce česnekové zavěsili. Zvláště ženy si celé paličky pozastrkovávaly, kam jen bylo možno. Celá ves páchla česnekem horrendum, soudili tedy kmáni, že jsou v bezpečí, že jim vampýr újmy neučiní. Převeliký byl jejich údiv, když vampír o půlnoci přiletěl a zhola se nepolekal, naopak náramně do smíchu se dal, zuby skřípal a šprýmoval: "Dobře, že jste se okořenili. Hned se do vás pustím a naložené maso je mi více po chuti. Tak se ještě vzájemně osolte a nezapomeňte na hořčici."

Sylvester Bugiardo - Liber Tenebrarum,
aneb Kniha událostí hrůzostrašných,
leč pravdivých, naukou nikdy neexplikovaných
    


Re: - Tokugawa (web)
(30.05.2005 09:43:10)

Che. Odjaktěživa jedině OSIKA!
    

Re: - Tokugawa (web)
(30.05.2005 09:44:26)

Aha, Arthur už to napsal...
    


Takové blbosti - Milan Kryl (web)
(29.05.2005 17:43:53)

Ale vymyslet to. Co člověk neudělá kvůli tomu, aby si nemusel poctivou prací vydělávat. Místo toho si vymyslí podobné blbosti a prodává je po 300-400 Kč. Nakreslení bude trvat maximálně 10 min. To jsou zisky {smile}
    

Re: Takové blbosti - Keff (web)
(29.05.2005 18:21:02)

Kdyby od tebe nekdo kupoval samolepky za petikilo, taky bys je prodaval, ne? {big grin} To je holt zakon nabidky a poptavky v praxi, a taky prakticka ukazka toho k cemu je dobre vzdelani, to vse na dobirku za 370 kc {smile}.
    


Re: Takové blbosti - Tokugawa (web)
(30.05.2005 09:45:18)

Hloupá není ta osoba, která prodává. Alébrž ti, kteří kupují. Dobře jim tak.
    


Konečně jsem se našel! - binarniladin (web)
(29.05.2005 18:21:25)

Už delší dobu si říkám, jestli bych si neměl najít nějkou novou práci! A mám pocit, že prodej samolepek "jsem důvěřivý ťulpas" by mohlo být to pravé. Arthure, myslíš že ti nebudu muset platit za inspiracik když řeknu, že mi tenhle článek přišel mailem?{wink}
    

Re: Konečně jsem se našel! - Arthur Dent (web)
(29.05.2005 19:32:07)

Nebudeš muset platit, když řekneš, že ti všechny články, které vydáváš, posílá neznámý dobrodinec v noci tajně mailem... {smile}
    


Re: Konečně jsem se našel! - Martin (web)
(30.05.2005 07:16:29)

Postup je naprosto spatny.....
Navrhuji podat si patent na tyto zarizeni a pak stahnout prachy od tech vyrobcu.
Proc se s tim malovat , rozesilat to atd....... ??
    


aaaa, uz je to tu - rony (web)
(29.05.2005 19:20:14)

Tak nám už dali do predaja ten vizuálny detektor blbosti?
    


he he .. - Ebo (web)
(29.05.2005 19:47:09)

safra takhle se vydělává na blbosti druhých {big grin} .. Nescete někdo koupit samolepku, která ochrání váš počítač proti virům ? {big grin} jen za 50Kč {wink}
    

Re: he he .. - JMH
(30.05.2005 11:22:13)

Samolepka proti virům není nic nového. Znám jednoho, co ji má. Stála ho tři tisíce. Chrání ho před nějakými nespecifikovanými silami, které ho mají za úkol prostřednictvím jeho počítače zabít. A to by byla nenahraditelná škoda, neby bychom si nemohli přečíst jeho články na [www.osud.cz]
    


Já nejsem technicky vzdělaná - Pražačka (web)
(29.05.2005 19:47:52)

a proto prosím někoho znalého o vysvětlení postupu fotografování aury. (Viz snímky u "škodlivosti" mobilu.) Chtěla bych se také naučit fotit takovéto věci, abych mohla vytvořit samolepky na ochranu škodlivého vlivu třeba automatické pračky, digitálního foťáku či něčeho podobně hojně rozšířeného. ;o)
    

Re: Já nejsem technicky vzdělaná - Arthur Dent (web)
(29.05.2005 19:49:09)

Mohl bych prodávat samolepky proti uhranutí...
    

Re: Já nejsem technicky vzdělaná - Pražačka (web)
(29.05.2005 20:04:54)

Počkej, to nesmíš plést do jedné hromady hrušky a broskve. Proti uhranutí jsou odjakživa amulety a ne samolepky (dokonce jsou i podstatně levnější - pouhých 140,- Kč + 65,- Kč doručné). [www.amulety.cz/index.php?nid=750&lid=CZ&oid=34931]
    

Re: Já nejsem technicky vzdělaná - Arthur Dent (web)
(29.05.2005 20:16:54)

Tssss... Amulet je zastaralý... Taková samolepka proti uhranutí je jednak pevněji spojena s tím předmětem, který chrání, takže bude chránit třeba i auto. A pokud si člověk tou samolepkou přelepí reprák a displej u mobilu, tak ho nikdo neuhrane ani telefonem! A to se vyplatí!
    

Re: Já nejsem technicky vzdělaná - SuE (web)
(29.05.2005 20:26:35)

no jo ale co proti woodoo? taková samolepka se propichne snadno {sad}
    

Re: Já nejsem technicky vzdělaná - Arthur Dent (web)
(29.05.2005 20:38:56)

Proti woodoo? Naši mesmerizovanou vodu! Nyní za výhodnou cenu: 160 Kč za 1 dcl.
    

Re: Já nejsem technicky vzdělaná - e.t. (web)
(30.05.2005 01:31:13)

ok tak ja nabizim samolepku "ochranim proti vsemu zlemu" a bude mit litinovy podklad takze ani snadno propichnout nepujde. cena dle dohody a mnozstvi odberu - muzu nechat udelat kalkulaci ovsem oproti zalohove fakture{big grin}
    

Re: Já nejsem technicky vzdělaná - Phil Zoo (web)
(30.05.2005 13:55:57)

Zbytečné dohady. Zmíněná samolepka není nic jiného než plošný amulet, uzpůsobený k snadnému lepení na ochraňované předměty. Z toho plyne, že pro ochranu osob je nevhodná, jelikož samolepky na těle nadrží. Zde je nutné použít klasický amulet, zavěšený na šňůrce kolem krku.
    

Re: Já nejsem technicky vzdělaná - Trillian (web)
(01.06.2005 10:16:45)

případně ochranný symbol aplikovat tetováním... samozřejmě musí být místo na těle nejprve rituálně očištěno!
    


Re: Já nejsem technicky vzdělaná - Pražačka (web)
(29.05.2005 21:27:38)

Teď jsi mě přivedl na velmi zajímavou myšlenku: "Proč se snažit najít své nepřátele a uhranout je, když stačí najít jejich auto..."
;o)
    


Re: Já nejsem technicky vzdělaná - Tokugawa (web)
(30.05.2005 09:48:14)

Jděte mi do Prčic se samolepkama! Jediné, co opravdu funguje, jsou AMULETY! Neplést s amoletou.
    

Re: Já nejsem technicky vzdělaná - Tokugawa (web)
(30.05.2005 09:49:28)

Ach jo. Já už nebudu komentovat. Všichni tu už řekli to, co chci já a já to vždycky zjistím ex post. Nemáte na to někdo nějakou samolepku?
    


Jste velice mírný. - Pagi64 (web)
(29.05.2005 22:06:07)

"...důvěřivý ťulpas"

Já bych nejspíš použil docela jiné výrazivo.
    


 - rony (web)
(29.05.2005 22:16:03)

tak a uz viem, co znamena ten obrazok na konci stranky:

[www.bloguje.cz/links/ico.gif]

{wink}

podobnost cisto nahodna {wink}
    


narušen - paranoiq (web)
(30.05.2005 08:32:41)

myslím, že mne právě energeticky narušilo pozadí oné stránky s inzerátem. neprodává dotyčná paní také ochranné nálepky proti nevkusu :?
    


Není to nic nového. - Alka (web)
(30.05.2005 12:16:27)

Mám koupenou samolepku, která mě chrání před dálniční policií, kartičku na ochranu před revizory, složenku, jejíž zaplacení mě ochrání před pouty, soudy, vězením v ČT a jistě i nějaké další ochrany.
Co mě přitom ještě dokáže překvapit ? No třeba když mi zloděj ukradl tašku s doklady a potřeboval jsem novou průkazku na pražskou MHD. Na Bojišti. Příznačné !? "Prosímvás potřeboval bych vystavit PRůKAZKU" "Vyplňte si žádost o vystavení JíZDENKY!" Počkejte, to je nedorozumění, JíZDENKU mám, potřebuji jen PRůKAZKU" "Tak si vyplňte žádost o vystavení jízdenky" "Vy mi nevěříte, co, jízdenku mám, podívejte, tady, ha?!" "Tak si vyplňte žádost o vystavení jízdenky" "Ale já přeci jízdenku mám, nemáte prokristapána žádost o vystavení průkazky, potřebuji jen průkazku, víte?!" "Tak si vyplňte žádost o vystavení JíZDENKY!"
A přátelé, věřte, tento příběh je pravdivý.
    

Re: Není to nic nového. - Lumír (web)
(30.05.2005 12:34:46)

Řešení je jednoduché a bylo uvedeno mimo jiné i v seriálu M.A.S.H. při objednávání sterilizátoru. Vezme se prostě formulář 435B a místo "lehký kulomet" se vyplní "zahradní gril". To je vše.
    

Re: Není to nic nového. - Alka (web)
(30.05.2005 14:38:32)

Nojo, já zase zapomněl, že jsme ve válce....{smile}
    


Re: Není to nic nového. - pankreas (web)
(01.06.2005 17:26:36)

Vtip je v tom, ze ona "prukazka" se ve skutecnosti jmenuje "jizdenka".
    

Re: Není to nic nového. - Alka (web)
(14.06.2005 15:45:59)

A safra, to mě nanapadlo. A jízdenka se jmenuje.....Průkazka ?!
    


Škodlivý NaCl! - vosa (web)
(30.05.2005 19:19:38)

Před pár lety jsem narazil na podobnou srandu... a teď jsem zjistil, že tam pořád je...
[nacl.hippy.cz/home.php]
    

Re: Škodlivý NaCl! - Arthur Dent (web)
(30.05.2005 19:53:51)

To je jako s dihydrogen monoxidem... [blog.maly.cz/index.php?item=1053]
    

Re: Škodlivý NaCl! - vosa (web)
(03.06.2005 17:38:59)

Jo!... to je ještě lepší...
    


Škodlivý NaCl! - vosa (web)
(30.05.2005 19:20:25)

Před pár lety jsem narazil na podobnou srandu... a teď jsem zjistil, že tam pořád je...
[nacl.hippy.cz/home.php]
    

Re: Škodlivý NaCl! - vosa (web)
(30.05.2005 19:23:24)

Do pytle, omlouvám se, ujel mi reload.
    


 - wiki (web)
(31.05.2005 11:51:50)

tak a to si este predstavte co vymysli az zjisti ze internet se da sirit pres mikrovlny - WI-FI

no bude narez :D
    
HotLinks
Zpět na článek