.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

20.06.2005To mě opravdu překvapuje, jak se lidi bojí přiznat k různým aktivitám. Třeba ke sledování SuperStar.

V prvé bych chtěl vyvrátit jeden omyl.

Televizi sleduji tak hodinu týdně. V průměru. Prostě raději trávím volný čas jinak (jinak nemusí nutně znamenat chlastáním, fetováním, loupením a jinými vylomeninami).

Ze všech vysílání SuperStar, co kdy u nás byly k vidění, jsem viděl dohromady maximálně deset minut. Prostě mě to nezajímá.

Přesto si nemyslím nic špatného o sledovačích TV a fandech pěveckých soutěží. Je to jejich věc a nikdo mě nijak neomezuje tím, že má v těchto aktivitách jiné preference než já.

Ale k věci.

Asi před měsícem mi kolega v práci říkal, že někde na webu Blesku bude chat s nějakým Jankovičem. Že jakýsi Jankovič existuje jsem zaznamenal z novin, ale tato informace se mi nejevila nijak důležitou.

"Jo Jankovič. Aha. Nojo, tak má onlajn rozhovor v Blesku."
"Fakt má! Musim se ho na něco zeptat, třeba proč řikal ´šambády´" vysvětloval kolega.
"Aha."
"Jak aha, to bylo přece skvělý, né, jak zpíval to ´šambády´!"
"No já to neviděl, já SuperStar nesleduju."
"No já taky ne, taky to nesleduju, vůůbec!" vysvětluje kolega a dodává spousty dalších podrobností a perliček z té soutěže.

Nedávno v neděli šlo finále té soutěže. To vím proto, že jsem zrovna šel na pivo a v restauraci byla puštěná televize. A kamarád Beduín hned:
"Stejně je to letos slabota, ta Superstár. Voni si měli dát pauzu a nedávat to hned za sebou, teď je to vo hodně slabší než před rokem. Nemyslíš?"
"No já nevim. Já tu soutěž nesleduju. Nevím, jaká byla úroveň před rokem a nevím, jak tam zpívají letos."
Co jiného říci, než pravdu.
"No já taky ne, vůůbec!"
Jak bývá u vůůbec nesledovačů zvykem, dodává spoustu podrobností ohledně soutěže.

A já tomu přestávám rozumnět. Je jasné, že jak pracovní kolega, tak Beduín soutěž sledují. Ale nechtějí to přiznat.

Přitom se prozradí sami.

Copak to je nějaká hanba, dívat se na SuperStar? To si mí známí myslí, že když mi normálně řeknou něco jako „já tu soutěž sleduju, je to zábavné, líbí se mi to a občas tam i někdo krásně zpívá”, že se u mě totálně shodí? Proč?

Se SuperStar to patrně nesouvisí. Zjistil jsem, že podobné „No já taky ne, vůůbec!” funguje všude možně.
"Já vůůbec nekoukám na ten seriál! Nelíbí se mi herecké obsazení a dabing je také zoufalý." „Já vůůbec neposlouchám tohodle zpěváka! Jeho písničky jsou takové moc sladké, nemá to energii, je to jen pro holčičky.” „Já vůůbec nečtu toho spisovatele! Ty jeho postavy jsou nevěrohodné a používá moc dlouhá souvětí.”

O co přímější je názor Historikův: „SuperStar mě nijak zvlášť nebaví, ale sleduji občas ten pořad, protože se jedná o celospolečenský fenomén, ať se nám to líbí nebo ne. A pokud chce člověk zůstat v obraze a zachovat si obecný rozhled, měl by se občas zajímat i o záležitosti, které jinak ignoruje.”

A jak rád slyším upřímné „já nic od tohoto spisovatele nikdy nečetl, nezajímá mě a nemám na to čas”, místo „ten spisovatel se mi vůbec nelíbí, nic jsem od něho nečetl a ani číst nebudu, ty jeho knihy jsou hrozné.”

Že není lidem té energie věnované mlžení, blafování a říkání různých vůbecnééé líto.


Zadal White Dog, 20.06.2005 15:16:21, 26 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1409

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - rony (web)
(20.06.2005 15:30:12)

tvoj prispevok som vôbec nečítal!
    

Re: - blf (web)
(20.06.2005 19:54:33)

ja jo, a souhlas {smile}
    


nejen superstar - noname (web)
(20.06.2005 15:53:35)

oni se lidů takto "stydí" už za sledování televize, a hlavně - nova si vydobyla pověst kanálu pro póvl, pro někoho s IQ pod 90 atd. (prostě proto, že nad ní všechny známé osobnosti ohrnují v bulváru nos, paradoxně stejně tak nad bulvárem v televizi a tak i bulvár je pro póvl). Tudíž ten kdo přizná sledování médií pro póvl se vlastně přiznává k tomu, že není dostatečně inteligentně na výši, aby sledoval ČT2 a nebo aby místo toho hrál golf.
Osobně SuperStar sleduji, ale podstatně méně než jsem ji sledoval loni. Jinak totiž v ČR nemá šanci člověk zaslechnout písničky na živo, každý teď zpívá na playback. Navíc je to občas zábava a je to i dobré téma v rozhovorech, politika už nikoho nezajímá (to až zase před volbami)
    


Říká se tomu - Alka (web)
(20.06.2005 16:09:05)

environmentální etika. Nevadí nám něco dělat, ale vadí, když to někdo ví.
Ale k podstatě věci - Superstar. Já to taky vůbec nesleduji, uznejte sami, když žehlíte prádlo sobě, manželce a dětem, a oni vás do toho poučují, jak přesně to máte žehlit, obracet, vlhčit, temperovat, pařit, abyste to neoleštili nebo nedekolorovali, můžete ještě něco pořádně sledovat jako manželka, která si přitom lakuje nehty ? Jasně, že bych si raději pustil nějaký vzdělávací, naučný, sportovní, vědecký, historický, prostě nějaký zajímavý program, nebo alespoň hysterku, která v tu dobu obvykle za doprovodu šmyccového parteta někde naříká tak zoufale, jako kdyby jí umřel manžel a ona si uvědomila, že od zítřka musí žehlit sama, ale copak můžete přepnout, když jste v jedné místnosti, protože jinde než v kuchyni se žehlit nedá ? Nemohu sledovat, a nemohu nesledovat. Už tomu začínáte rozumět ??
A nežehlit ? Blázníte ? Jít spát o hladu ? Když žehlím, smím si uříznout alespoň krajíček chleba a uvařit polívku z pytlíku, tím máme odbyty i ty noční záležitosti, pak pověsím další vyprané prádlo, dojdu vyvenčit psa, a mám volno !!
Ale stejně vám řeknu, s tím domácím násilí by se mělo něco dělat !!
Mám na to dost přímý názor ??
Jo a nevadí mi, že to všechno dělám, ale hlavně, aby se to někdo nedozvěděl !!!
    


Tak já fakt vůůbec ne - Thaweg (web)
(20.06.2005 18:13:44)

Mně ten pořad moc nezajímal, podíval jsem se na pár minut té minulé série,ale nikomu to neberu. Mám zas jiné úchylky{wink} KING BANÍK!
    

Re: Tak já fakt vůůbec ne - Thaweg (web)
(20.06.2005 18:14:43)

oprava: mě
    


Jasně, že nesleduju - Bedřich (web)
(20.06.2005 18:38:46)

Můžeme parafrázovat Freudův výrok o jedné činnosti mnohem příjemnější než je sledování TV: "Kdo tvrdí, že vůbec nesleduje Superstar, ten ji sleduje dodnes."
    


 - Ťapinka (web)
(20.06.2005 20:06:16)

No nevím, letos jsem Superstar občas sledovala, loni vůůůbec nééé (ale fakt), přesto jsem znala spoustu podrobností (aniž bych viděla snad i jenom těch deset minut). Informace se na nás valí ze všech stran, a tak je prostě přijímám. Ano, mohla bych se zatvrdit (Superstar mě nezajímá, větu, ve které se vyskytne slovo Superstar neslyším), ale já zastávám názor, že je lepší vědět, než nevědět, ať už je to cokoliv.
    

Re: - braggart (web)
(20.06.2005 21:17:28)

Samozrejme vim, kdo je Ss protoze se tomu proste neda uniknout. Pokud nekupujete noviny a nedivate se na TV, stejne to nekdo proflakne na vasich oblibenych strankach mladeho chemika, o zlych spoluzacich a kolezich v praci ani nemluvim...

Proc je ale LEPSI vedet, kdo je Ss, nez nevedet? Ono je totiz uplne jedno, jestli je Ss Petr nebo Pavel. A informace, ktere jsou uplne jedno je snad lepsi nevedet{wink}
    

vojta - wake
(20.06.2005 21:21:04)

ten kluk zpiva vyrazne nadprumerne dobre. jestli ta hnusna komercni bulvarni saskarna ma za vysledek profesionalni sanci pro takto disponovaneho mladika, pak ji veskera hnusne komercni bulvarita budiz odpustena.
    

Re: vojta - wake (web)
(20.06.2005 21:23:06)

myslim vlastika, samozrejme...{wink}
    

Re: vojta - Alka (web)
(21.06.2005 08:39:46)

Studente Wakeu ! Tomu mladíkovi je 28 let. Ale jinak je to snad nejlepší a nejpodstatnější komentář na toto téma, co jsem četl. Jde k jádru věci. I hnusné, slizké a odporné komerční kulturní ohavnosti mohou produkovat pozitiva, zisk, prospívat, neškodit !
    

Re: vojta - Bedřich (web)
(21.06.2005 09:46:03)

Je pak třeba jen vždycky zvážit, zda ty slizké ohavnosti převážně škodí, nebo jsou převážně neškodné. {smile}
    

Re: vojta - Alka (web)
(21.06.2005 11:40:01)

Všichni škodíme tak nějak převážně neškodně {smile}
    


Re: vojta - wake (web)
(21.06.2005 12:59:42)

znam kluky, kterejm je pres sedesat.
    


 - Lumír (web)
(21.06.2005 09:50:50)

Já taky vůůůbec nesleduji Superstár. Taky se k ní nemůžu vyjadřovat, protože jsem vůbec žádnou neviděl. Ale dívám se na všechny pořady Petra Novotného a Ivana Mládka. I když o nich všichni říkají, že jsou uplně blbí (jak autoři tak pořady). Vždycky jsou v nich nějaké nápady které mě pobaví. A teď jsem někde zaslechl, že je Nova zruší, a místo toho bude nějaká reality show s tím... jak se jmenuje ten vygumovanej puberťák, co rozbíji ferrari? A to zase vůůůbec nebudu sledovat.
    


 - Lokutus (web)
(21.06.2005 10:44:46)

Kdysi jsem sám zpíval v Kühnově dětském sboru a rozhlasovém dětském sboru a přestože po "zmutování" už ten hlas není co býval (ještěže už se dnes dětské pěvecké talenty nekastrují), tak mě zpěv samosebou stále zajímá. A proto jsem se zajímal i o tu SS. Problém však nastal již vloni, kdy jsem zkouknul první díly, zasmál jsem se těm nesoudným troubům, kteří v pěvecké soutěži neměli co dělat a nastalo vyřazování první stovky. Začalo to být nudné a pak ještě nudnější a tak jsem to sledovat přestal. Vrátil jsem se k tomu až u pátého finálového kola. Letos to bylo podobné, jen jsem přeskočil všechna úvodní a vyřazovací kola. Z finálových kol jsem viděl asi třetinu a stačilo mi to k tomu, abych si udělal názor.

A teď co mám říkat. Znám pěvecké kvality většiny finalistů, slyšel jsem je zpívat a ale přesto jsem tu soutěž zdaleka nesledoval.

P.S. Letos jsem byl navíc silně znechucený porotou. Tak neobjektivní hodnocení z jejich strany jsem skutečně nečekal. Dalo by se chápat, že z Gáby Al Dháby byla mužská heterosexuální část porotců (tedy 2) na větvi, ale tohle byla pěvecká soutěž a ne konkurz na fotky do playboye. To je trochu OT, ale říci jsem to musel. Ta holka mi rvala uši.
    


Když už jsme v počítačové branži... - Ráďa
(21.06.2005 11:45:34)

..tam ještě víc funguje "Já vůbec nehraju hry, nemám na to čas, je to ztráta času". A pak se s dotyčným bavíš o tom, jak si kupuje nejmodernější grafárnu, protože mu ten Doom 3 jede hrozně trhaně {smile}
    

Re: Když už jsme v počítačové branži... - Arthur Dent (web)
(21.06.2005 11:50:53)

Jak známo: "Všichni jsme v mládí hráli počítačové hry. A kdo říká že ne, ten onanuje!"

Jediný problém je najít takovou hru, která by člověka i v dospělosti zaujala natolik, že by její hraní považoval za příjemnější relaxaci než (například) koukání na televizi. Mému naturelu vyhovují tyto exempláře:

Civilizace 3
Command And Conquer - Generals
Comanche 4
Delta Forces

(poslední dvě zejména ve chvílích silného vytočení)
    

Re: Když už jsme v počítačové branži... - lední brtník (web)
(21.06.2005 21:29:57)

ten brtník je divnej:
čumí na bednu hafo hodin týdně - hlavně druhý den po chlastu, má kabelovku (nejdřív kvůli nově, dnes proto aby ji nemusel vidět), nezná superstar, nečte blesk, nehraje hry (protože jim ani nechce rozumět).
není to tím že nedělaj žádné pořady /noviny /hry pro medvědy?
    


Re: Když už jsme v počítačové branži... - Keff (web)
(23.06.2005 01:03:09)

To tedy je problem, je mi dvacet a uz s kamaradama vzpominame na ty super pecky naseho mladi kterym se ty dnesni hry nevyrovnaji {smile}.
Koupil jsem si notebook aby mi na nem sel plynule doom 3 - a hraju na nem uz ponekolikate starcrafta a jedi knighta {big grin}
    


Re: Když už jsme v počítačové branži... - Libb (web)
(27.06.2005 13:44:48)

Civilisa jen II, trojka je už překomplikovaná... a Starcraft. Občas nějaké ty střílečky, ale to jen na vyřádění se a pak zase něco jiného...
    


komentáře - ofr (web)
(21.06.2005 12:58:03)

všimli jste si, že vůůbec nikdo tady nepíše komentáře?
    


Dobre vam tak. - Egi (web)
(22.06.2005 00:11:35)

Z nudy jsem omylem videl pulku reprizy jedne epizody, procez tri posledni finalisty od videni a slyseni znam. Z provedeni a z poroty je mi na zvraceni, stejne tak z toho humbuku okolo, kdy na mne vselijaky SuperStary a jini votlemeni ichtylove jukaji z kazdyho rohu a caru papiru. Jedina snad zatim jistota - z Chipu, PC Worldu ani Computeru na mne jeste zadnej nevybafl. Nebo uz jsem si to zvykl tak dusledne ignorovat?
    


nahodou ja to priznam - e.t. (web)
(22.06.2005 11:52:15)

Superstar jsem letos az na jednu vyjimku nesledoval, dokonce jsem o tom napsal mini sarkasticky spot - ale musim priznat - vcera jsem vydrzel cucet na celej porad HOSPODA - na nove - a dokonce me to i bavilo{smile} Bohuzel to ale asi nechalo neco neblahyho na my psychice protoze jsem vzapeti nadelal trosku zasek v socialni elektronicky komunikaci:-/
    


 - Keff (web)
(23.06.2005 00:58:07)

To jsou ty typy lidi 'ale ja jsem v tom prvomajovem pruvodu vuuubec nebyl... ale reknu ti, ten Gottwald neni tak velkej jak v televizi'..
    
HotLinks
Zpět na článek