.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

13.07.2005je šikovná utilita (pro Windows), která pomůže s maily.

Přišel kolega s požadavkem na program, který by někde běžel na pozadí a který by ve chvíli, kdy přijde mail, udělal nějakou činnost — přehrál zvuk či spustil program.

Chviličku jsem pátral a našel jsem program PopTray. Je to malá utilita, schovaná v taskbaru, a dělá to, co od ní požaduje ten kolega, a mnohem více.

Po nainstalování nastavíte údaje o svém účtu (POP3 server / jméno / heslo), nastavíte interval kontroly a nastavíte si, co se má stát. Třeba já mám nastaveno přehrání zprávy.

Jenže tím možnosti PopTraye nekončí: Můžete si nastavit účtů víc. Můžete si nastavit i jednoduché filtry na zpracování došlých zpráv (typu „Pokud odesilatel je XXX” nebo „Pokud předmět obsahuje YYY”) a co se s nimi má stát (výborná je kombinace Smazat + Neupozorňovat). Máte k dispozici seznam došlých mailů, můžete si některé označit jako nevyžádané, jiné jako „nemazat!” a můžete je rovnou na serveru smazat, aniž byste si je tahali do PC. Můžete si nechat i zobrazit náhled zprávy a posoudit, jestli smazat nebo ne. Můžete si jedním kliknutím nechat otevřít mailového klienta.

Jak říkám — užitečná aplikace. Navíc je zdarma. A česky!

Tedy ještě jednou: PopTray.


Zadal Arthur Dent, 13.07.2005 12:49:54, 27 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1426

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

magic mail monitor - Woodstock (web)
(13.07.2005 14:48:01)

[mmm3.sourceforge.net/] - taky free sice není česky, ale funkčnost stejná jako se popisuje v článku. a navíc, všechny myily umí zobrazit v jednom okénku... stojí za vyzkoušení a vypadá přitom mnohem jednodušeji. navíc umí i odesílat maily.
    


 - Petr Weida (web)
(13.07.2005 15:19:43)

Ale pokud používám spam filtr (Spambayes) až v počítači, tak by mi program hlásil bohužel každých deset minut spam ne?
    

Re: - Arthur Dent (web)
(13.07.2005 15:26:11)

Ne, to není klasický Bayes spam filtr, tam jsou jen jednoduchá pravidla. To je spíš utilitka pro mne, když si nechci v práci na notebooku stahovat neustále poštu např. pro admina na Bloguje, ale chci vědět, zda nepřišlo něco, co je nutné operativně řešit. A při té příležitosti si nastavím, aby se např. maily s předmětem "WINNING NOTIFICATION" okamžitě a bez hlášení mazaly. Takže se ani ke spamfiltru na PC nedostanou.
    


hm - thingwath (web)
(13.07.2005 16:35:08)

Jako by nestačil Gkrellm...
    

Re: hm - Arthur Dent (web)
(13.07.2005 19:21:23)

"Gkrellm" je co? Přepis zvuku, který vydává starý kuřák při odchrchlání?
    

Re: hm - thingwath (web)
(14.07.2005 10:41:55)

Hm, oni vám na večer vypínají Google? {smile}

www.gkrellm.net

Je tam i verze pro Windows (ale pro Windows existuje ještě nějaká napodobenina co se jmenuje tuším wkrellm).
    

Re: hm - Arthur Dent (web)
(14.07.2005 11:03:18)

Ale jo, já si to i našel, ale ten název mě opravdu zaujal svou zvukomalebností. Moc jsem to nestudoval, ale - nepíšou někde, jak na něj přišli? {smile}
    

Re: hm - thingwath (web)
(16.07.2005 00:57:05)

Je to z nějakého sci-fi filmu, kde se nějakým budíkům říkalo krelly, nebo tak. Nevím, jenom jsem to někde zaslech {smile} No a G asi kvuli GTK+.
    


Re: hm - Erix (web)
(14.07.2005 11:29:34)

To zni jako z vogonske poezie
    


hmm - Ebo (web)
(13.07.2005 19:10:16)

a něaká utilitka co by udržovala windowsy při životě by nebyla ? {smile}
    

Re: hmm - Arthur Dent (web)
(13.07.2005 20:32:19)

O takové, která by je udržela při životě, nevím, zato vím o spoustě takových, co jim pomůžou do hrobu... {smile}
    

Re: hmm - Ebo (web)
(13.07.2005 23:10:10)

jo jo.. ty znám .. občas je instaluju šéfovi, aby se mu hezky pracovalo.. {big grin}
    

Re: hmm - Erix (web)
(14.07.2005 11:26:50)

Asi jste honde "produktivni" firma... {wink}
    

Re: hmm - Arthur Dent (web)
(14.07.2005 12:23:42)

Předpokládám, že mu šéf na oplátku čas od času poslouží stejně funkčním nařízením, oběžníkem či rozhodnutím... {smile}
    

Re: hmm - Ebo (web)
(14.07.2005 19:37:33)

přesně tak.. {smile} ..
    


Vy fakt neznate mozillu? - Roj (web)
(14.07.2005 09:28:36)

Decka, co blbnete?
Mozilla tohle dela uz asi 4 roky, nereaguje na spam, je cesky, je zadarmo, nepada, umi treba milion uctu, vsechno se tam da nastavit.
Cim vlastne mejlujete?
    

Re: Vy fakt neznate mozillu? - Arthur Dent (web)
(14.07.2005 09:37:02)

Roji, fakt ti mám dojem, že máš nějaký problém při pochopení psaného textu. Nebo já se vyjadřuju tak nesrozumitelně.

Anebo máš jinou Mozillu než já - nevšiml jsem si, že by v té mé byla někde funkce "stáhnout jen hlavičky a podle nich udělat nějakou činnost". To má TheBat!

Opravdu jsi nepochopil, že nepopisuju mailového klienta, ale jednoúčelovou miniaturní utilitu, která kontroluje schránku (tedy něco, co dělalo - a snad i dělá - ICQ) a umožňuje při příchodu mailu zareagovat na hlavičku bez toho, aby se celý mail tahal do PC? Nebo si jen nemyslíš, že to někomu může být užitečné? Nebos tuhle funkci našel v balíčku Mozilly? (A podělíš se tedy o svůj poznatek se mnou?)
    

Re: Vy fakt neznate mozillu? - Roj (web)
(14.07.2005 16:50:05)

"..požadavkem na program, který by někde běžel na pozadí a který by ve chvíli, kdy přijde mail, udělal nějakou činnost — přehrál zvuk či spustil program. "

Tak tohle presne mozilla dela. Cinkne a zjevi dole okenecko, ktere za chvili zmizi.
Nikdes nepsal, ze by to melo stahovat jen hlavicky, ale tipuju, ze pri vyuzivani IMAP to dela presne tohle.

BTW jak muze jakykoliv program rozeznavat spam JEN podle hlavicek?
    

Re: Vy fakt neznate mozillu? - Arthur Dent (web)
(14.07.2005 18:17:40)

1. Mozilla při příchodu mailu spustí jiný program?

2. Nepíšu, že "by to mělo jen stahovat hlavičky", ale dělá to. S POP3.

3. Kdes objevil, že píšu o tom, že "rozeznává spam" podle hlaviček? Ale dobrá: Blacklist, Whitelist, filtr na určitá slova z předmětu + tiché zahození mailů, které byly označeny SpamCop-em, běžícím u mého providera (a dostaly tak na začátek předmětu ono "SPAM") snad podle hlaviček zvládnout lze a určitou ochranu před spamem to představuje, ne?
    

Re: Vy fakt neznate mozillu? - Roj (web)
(14.07.2005 22:53:21)

Opravdu jsem to nepochopil. Kolega chtel neco, co zahraje, kdyz dostane mejl. Nevim, k cemu by to melo spoustet jiny program.
To, cos popsal, ze dela poptray, dela mozilla presne taky, kdyz nemas spusteneho klienta, tak te upozorni a myslim, ze si ten mejl ani nestahne. Pokud mas klienta spusteneho (coz ja mam v drtive vetsine pripadu), pri stazeni ho analysuje a pokud je to spam, neupozornuje. Fakt nevim, co ten poptray ma lepe vyresene, nez mozilla a psals o tom.

Ale podle zkusenosti vetsiny uzivatelu (+ m)e je rozpoznani spamu mozillackym baesem nejlepsi. Me osobne taky provider vyhodnocuje (za penize), ale obcas se splete. Nastesti to mozilla zkoriguje, takze v inboxu se mi objevi "ham" se slovem SPAM v subjektu a naopak v mozillackem kosi TEMER neomylne skonci skutecny spam bez oznaceni SPAM v subjektu.
Neni to zazracne chovani mozilly, kterou nekriticky zeru, je to tim, ze primo v klientovi se ten Baes nejinteraktivneji "uci".
Ale to jsme dost off-topic {smile}
    

Re: Vy fakt neznate mozillu? - Arthur Dent (web)
(14.07.2005 23:31:54)

Achjo, Roji... "Kolega chtel neco, co zahraje, kdyz dostane mejl. Nevim, k cemu by to melo spoustet jiny program." vs. "Přišel kolega s požadavkem na program, který by někde běžel na pozadí a který by ve chvíli, kdy přijde mail, udělal nějakou činnost — přehrál zvuk či spustil program." Stačí, že ten kolega ví, proč chce spouštět jiný program, nemyslíš?

"kdyz nemas spusteneho klienta, tak te upozorni a myslim, ze si ten mejl ani nestahne." KDO mě upozorní, když není spuštěný mailklient? Mozilla WebBrowser?

"Pokud mas klienta spusteneho (coz ja mam v drtive vetsine pripadu), pri stazeni ho analysuje a pokud je to spam, neupozornuje."

Ale tohle po tom programu nikdo nechtěl a po pravdě je to úplně jedno.

---

Roji, nějak nejsi ve formě. Spory s tebou jsou většinou na úrovni, ale tohle...? Když to shrnu:

1. Kolega hledá program, který při příchodu mailu udělá nějakou speciální činnost, nejlépe spustí program, přinejhorším stačí přehrát zvuk. Pokud chceš vědět "proč?", tak věz, že máme u zákazníka IP kameru s motion detektorem, která z nějakého blíže nespecifikovaného důvodu (po kterém nepátrej, není důležitý) posílá zprávy o poplachu mailem. No a kolega potřebuje něco, co při příchodu mailu nejlépe spustí určitý obslužný program, nebo co alespoň zařve natolik, že to probere obsluhu... Tohle přesně dělá PopTray.

2. Když jsem PopTray zkoušel, objevil jsem, že má i spoustu dalších užitečných funkcí, které jsem uvedl.

Nejde tedy o to, jestli Mozilla umí vše co potřebuješ (neumí...) nebo zda má Bayes filtr, Roji. Našel jsem malou utilitu, osvědčila se mi a upozornil jsem na ni. A tvůj komentář je opravdu hodně mimo. Nevím co ses snažil dokázat. (Že neznám Mozillu? Že neznám své požadavky?) Roji, tohle bylo hodně slabé a nedosahuje to ani zdaleka standardní úrovně tvých polemik...{wink}
    

Re: Vy fakt neznate mozillu? - Roj (web)
(15.07.2005 00:15:31)

Predevsim jsem vubec zadnou polemiku nechtel. Ta je uplne jinde {smile} Jen me zajimalo, proc nevyuzijete s kolegou Mozillacky mejl a cim vlastne mejlujete.

Kdybys napsal rovnou to, co je pod tou carou, usetrili bychom oba kilobajty zbytecneho textu. Ale pro me spojka "či" znamena alternativu, pro tebe asi konjunkci, taxorry.

BTW to upororneni bez aktivniho klienta asi dela opravdu ten browser Mozilla Suite, jinaxi to neumim vysvetlit. Ale je to fajn {smile}
    

Re: Vy fakt neznate mozillu? - Arthur Dent (web)
(15.07.2005 00:22:45)

Věř nebo ne, ale mám Mozilla Suite (konkrétně 1.7 na Win) a téhle funkce jsem si nevšimnul. Schválně mailklienta vypnu a něco si z webmailu pošlu... Zítra napíšu, jestli se mi nějaký okýnko či ikonka objevila.

Jo a kolega má rovněž Mozilla Suite...

Druhý Thunderbirda.

Třetí Outlooka.

Ale fakt používat Mozillu na ten úkol, který potřeboval by byl onen kanón na brabce.
    

Re: Vy fakt neznate mozillu? - Roj (web)
(15.07.2005 00:37:00)

Neco ti poseptam: Suite je stejne daleko lepsi nez FireFox {big grin}
    

Re: Vy fakt neznate mozillu? - Arthur Dent (web)
(15.07.2005 00:51:30)

Něco ti pošeptám na oplátku: "Taky si to myslím, a proto nějak nechápu ten povyk kolem FireFoxu" {smile}
    


Díky - Mamlas (web)
(14.07.2005 14:35:20)

Zrovna dneska jsem byl na podobný prográmek dotázán. No vida - nemusím nic hledat. Ještě jednou díky.
    


Něco podobného pro Outlook Express - Fabiak (web)
(15.07.2005 12:28:58)

ikdyž jen v menší podobě a ne tak obsáhlé [www.r2.com.au/software.php?page=2&show=hideoe&PHPSESSID=79af93f1506fbbee43638e08c3c1103e]
    
HotLinks
Zpět na článek