.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

23.09.2005Musím se přiznat k jedné z mnoha svých nedokonalostí. Mám trochu větší hmotnost, než se kterou bych byl zcela a naprosto bezvýhradně spokojen. Jenže znáte to, pořád si říkám, že to tolik nevadí a podobně. Jenže když už jsem dokázal přestat kouřit, to by v tom byl čert, abych těch pár kilo neshodil. Horší než nikotinový absťák to být nemůže. Obzvlášť, když jsem se dostal do dosahu jistého předmětu, který ke zhubnutí motivuje neuvěřitelným způsobem.

Mně vlastně moje poněkud větší bříško vadí pouze tehdy, když šlapu na kole do táhlejšího kopce. Jinak ne. Do všeho oblečení co mám se vejdu, osmdesát kilometrů na jeden zátah na bicyklu ujedu také, tak co.

Jenže pokud bych sundal tak 10 kilo, je možné, že by to prospělo mým zádovým problémům, které mě sužují již rok a půl, a na které nezabírá nic, včetně naší slavné lékařské péče.

Motivace se zjevila nečekaně, a je drtivě účinná.

Nedávno jsem se přestěhoval. V mém novém bydlišti je vedle vany zrcadlo. Takové veliké. Navíc mám ve zvyku každé ráno se osprchovat.

Pohled do zrcadla nemám rád sám o sobě. A když se navíc vidím, jak vylézám z vany, tak to je vrchol hrůzy.

Pokud sami se sebou nejste zcela spokojeni, co se vzhledu týče, a máte dojem, že by s tím šlo něco dělat, pořiďte si zrcadlo. Účinek bude mimořádný.

Samozřejmě mě také napadlo zrcadlo zakrýt nebo sundat. Jenže pak mě to přešlo. To byste nevěřili, kolik peněz jsem v poslední době ušetřil za jídlo.

Na závěr místo pointy jazykolam o jednom zviřátku, na které si každé ráno vzpomenu:

Neoochechulí li se ochechule
chlupatý ochechulák uchlácholí chocholatá ochechulata
.


Zadal White Dog, 23.09.2005 21:53:19, 10 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1475

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

Složité... - Arthur Dent (web)
(23.09.2005 22:41:59)

Mám jednodušší radu: Nesprchuj se! {smile}
    


Jina motivace - Sigilium (web)
(23.09.2005 23:25:55)

Vim presne o cem mluvis, motivace je dulezita. Celkem dlouhou dobu jsem se nemohl kvuli svemu pupku a pozdeji celkove oplacanosti videt na fotkach. To ale pro me nebyla dostatecna motivace, abych neco zmenil.
Potom mi doktorka nekolikrat pri pravidelne prohlidce a predepisovani leku na tlak zopakovala, ze kdybych zhubnul, zrejme bych nemusel brat tak silne prasky a ze by to srdci celkove dost pomohlo.
Zkusil jsem to a zhubnul jsem cvicne pet kilo a tlak se opravdu zlepsil. Overil jsem si, ze to funguje a to me namotivovalo k prijeti opatreni.
Od te doby jsem zhubnul pres 20 kilo. Pracuju na tom soustavne uz pres rok. Jeste pet kilo a budu se sebou celkem spokojeny. Ale bohuzel ty kila jdou dolu cim dal hur {sad}

Prilis rychle zhubnuti muze vest ke zdravotnim problemum, hlavne to neprehnat. Zatim me to nepotkalo, ale rozhodne si pri tom hubnuti davam pozor, abych netrpel hlady neb abych pri sportu, ktery jsem si naordinoval, nahodou prilis neztezoval sve klouby ...

Jsem rado, ze i celebrity vaseho kalibru {wink} trpi podobnymi neduhy jako ja.

{smile} Sigi
    


mno.. - Ebo (web)
(24.09.2005 00:40:58)

Vím, že radí se snadno, ale řeknu jak to řeším já. Každý den, dokud to jde (jsou přijatelné teploty) jezdím do a z práce celkem 20Km za den na kole. Mám jako správce sítě taky "sedavou" práci, ale díky tomuto minimu pohybu mám 2 klia pod váhu a na břichu centimetr tuku.. Přitom jím zdá se mi celkem normálně (málo ,ale pořád).. pravda občas neposnídám, ale to jen ve spěchu a k obědu vždy teplé jídlo (polévka a standardní Česká kuchyně) večeři mám většinou jogurt s rohlíkem a nebo sýr se šunkou a rajčata, či lososa poř. i něco teplého k jídlu.
Je pravda, že strava má velký vliv, ale bez pohybu se ten vliv násobí snad až geometrickou řadou.. V zimě se musím držet na uzdě, jinak mám na jaře o 2 - 3 kila víc.. {smile}
Tak ..snad se ti zadaří ..
    


jak na hubnuti - pankreas (web)
(24.09.2005 11:17:00)

Zhubnout se da snadno. Staci odpalit dve krabicky cigaret denne.
    


Fotka - ež5bab (web)
(24.09.2005 20:47:58)

Stačí nejíst zbytečnosti. Jez ovoce, suchý chleba a podobně. A hlavně se hýbej!
    


 - dgx (web)
(25.09.2005 13:22:16)

> V mém novém bydlišti je vedle vany zrcadlo.

Ano, umístit si vedle "vany" zrcadlo a důkladně si ji prohlédnout je nejlepší předpoklad k tomu, že se rozhodneme s vanou něco udělat, třeba ji shodit.

Jenže bál bych se, aby to nedopadlo tak, že bych se s vanou časem smířil a přestal s ní jakkoliv bojovat {sad}
    


Máte kila navíc? - Mamlas (web)
(26.09.2005 09:36:47)

Tak mi je pošlete! To jsem jediný kdo chce přibrat?
    

Re: Máte kila navíc? - NNico (web)
(26.09.2005 15:45:37)

Určitě ne, já chci taky. Neustále mi ty kila někdo nabízí, ale nějak se nedaří transfer. A to mám sedavé zaměstnání, pravidelně teplý oběd, snídaně loupáčky a kafíko, no prostě správce sítě k pohledání. Ale kila ne a ne přijít{smile} Někteří jedinci trousí k mojí postavě něco o reklamě na hlad atd., ale neporadí jak přibrat (mám 192cm/73kg){big grin}
    


Díky za inspiraci, - Alka (web)
(26.09.2005 09:58:28)

už jsem se rozhodl. Shodím sedmdesát kilo, a to naráz. Nejspíš z Petřínské rozhledny. Kolik za to můžu dostat, s takovou polehčující okolností (tchýně) ?!
    

Re: Díky za inspiraci, - Sandokan (web)
(27.09.2005 12:25:38)

Dej vědet, budeme shazovat kila společně !
    
HotLinks
Zpět na článek