.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

01.09.2003Stále mi chodí mailem zaručeně pravdivé příhody, které se rozhodně staly komusi známému. Občas se mě takovou příhodou snaží ohromit nějaký kamarád. Historky jsou samozřejmě vymyšlené, ale aspoň pobaví. Upozornění — příspěvek obsahuje neslušné slovo {smile}
Již dříve jsem se na těchto stránkách věnoval fenoménu zaručeně pravdivých příhod. Jsou to příhody, které vypadají velmi věrohodně, ale zřejmě se nikdy nestaly. Znají je lidé z Moravy, Prahy, Ostravy, Brna, Horní-Dolní, občas i ze zahraničí, a většinou byl svědkem těchto příhod „známý jejich kamaráda”. Jedno se jim musí nechat — pobaví. Podle mě vznikají často jako rozvinutí nějakého vtipu, jak bych rád demonstroval na následujícím příkladu.
Dnes mi přišla zpráva následujícího znění:
Řeknu Vám něco, co Vás možná pobaví. Stalo se to (skutečně) na pobočce kolínské Komerční banky, a předevčírem nám to vykládal jeden chlapík. Došly do směnárny 2 cikánky a chtěly vyměnit 1000 lir. Normálně se to nedělá, protože je to moc málo, ale aby byl klid a aby se jich zbavili, tak jim to vyměnili — a dali jim za to asi 17 korun. Načež se cikánky začaly rozčilovat, že jsou tam všichni rasisti, že je obrali a že to takhle nenechaj a že na ně zavolaj policajty (policie je hned naproti přes ulici). Takže se ta jedna sebrala, šla pro policajta a mezi tím se personál banky snažil vysvětlit té druhé, že je neobrali, že ten kurz je vážně takový a že italská lira má takovou hodnotu. Prý to i pochopila, takže když ta druhá přišla (následovaná policajtem), začala na ni křičet dřív než se kdokoli zmohl na slovo: „Ty krávo! Ty pičo jedna blbá, tys mu ho vyhulila za 17 korun.”
Na tomto typickém příkladu jsou vidět atributy „zaručeně pravých příhod”:
1) ujišťování o pravdivosti
2) naprostá konkretizace času a místa (Kolín, předevčírem)
3) poměrně věrohodný děj
4) existuje vtip, na jehož základě „zaručeně pravdivá” příhoda vznikla
Ale stejně jsem se při čtení zasmál.
A ten vtip: Přijde mladá dáma do banky s tím, že by chtěla rozměnit tisícikorunu. Pokladní bankovku vezme, podívá se na ni a řekne: „je mi líto, ale ta tisícikoruna je falešná”. A mladá dáma na to reaguje výkřikem „pomoc, zavolejte policii, byla jsem znásilněna”.


Zadal White Dog, 01.09.2003 18:33:16, 3 komentáře...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/395

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

toto sa naozaj stalo ;-) - rony

Pani si prisla vymenit nejake tie cudzie peniaze a chalan v pokladni si akosi pomylil nuly a vydal ako keby dostal sumu 10x vacsiu.
Pani to zobrala a ani nemrkla.

Chalanovi to doslo az ked bola vonku. Nenasiel ju. Ona sa nevratila. On to musel splacat.
    

Re: toto sa naozaj stalo ;-) - saybye (web)

Ten pribeh je Zaloenej na uplne jinem vtipu. (ktery jsem mimochodem slysel nekdy na Zakladni skole, tj. cca někdy kolem r. 1990)

Prijde Zenska do banky a chce vymenit 1000lir. Dostane tech 17 kacek, tak se roZciluje atd. KdyZ je ji vysvetleno, jak se veci maji, tak Zahlasi: "A to mi chcete rict, Ze jsem jako sukala celou noc Za 17 korun????!!!"
    

Re: toto sa naozaj stalo ;-) - rony

manzelia su vo financnej krize, tak chlap posle zenu "slapat". na druhy den rano sa ona dovali a polozi na stol 505 korun

on sa na to kukne a pyta sa:

to ktory chudak ti dal petikacku?

a ona podivene:

akoze kto? predsa vsetci.
    
HotLinks
Zpět na článek