.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

03.08.2005Co to s tou Lupou je? Nějak tomu nerozumím...

Nejdřív byla ta veselá scénka s "novinářem Hodboděm"...

A v dnešním článku Jiřího Macicha ml. o Blog.cz se objevila mj. věta „Hostované blogy nebude hyzdit žádná reklama, což je v době, kdy konkurenční Bloguje koketuje s povinnou textovou reklamou, výhoda.” Opět jsem sedl, opět jsem napsal autorovi, že Bloguje rozhodně nekoketuje s povinnou textovou reklamou a Jiří Macich mi odpověděl:

Zdravím

pokud se nepletu, tak v minulosti byla někde bloguje.cz zmínka, že možná bude reklama do budoucna možná povinná, což mi jako koketování s reklamou přišlo {smile}


Nelenil jsem a předmětnou citaci jsem našel.

Reklamu si do svých stránek vkládat můžete nebo nemusíte. Bloguje vás nijak nepenalizuje, pokud si ji nevložíte, ani vás nijak nezvýhodní, pokud si ji vložíte. Rozhodnutí zda vložit nebo nevložit je zcela na vás.

Pokud máte ve svém blogu vloženou reklamu z jiného systému (Billboard, Textlink a podobné), vložte si, prosím, i naši. Po skončení testovacího provozu bude v případě, že máte vloženou reklamu z jiného reklamního systému, vložení naší reklamy pravděpodobně povinné.


Napsat „pro někoho povinná” nebo „za jistých podmínek povinná” by asi bylo moc práce nebo by to neúměrně prodloužilo text. Nějaké mé řeči o tom, že takovéhle formulace mohou Bloguje poškodit jsou nejspíš každému putna. Nejspíš i moje řeči o tom, že se mi nelíbí překrucování mých výroků...

Ale krucipísek, co je to s těma autorama? Jeden napíše, že jsem „kdysi kdesi uvedl”, druhý „pokud se nepletu, tak byla někde zmínka...” Neuvedl a nebyla! Uvedl jsem něco jiného a zmínka zněla jinak...

A když se pak autor srovnání podivuje, že onen, tolik vyzdvihovaný, HTML editor má Bloguje taky (dokonce několik let...), protože ho zkrátka nenapadlo si jej v nastavení zapnout, to už je jen detail. {smile} (Aktualizace: Jiří Macich údaj opravil, děkuji mu za to. Poslední nepřesnost, která zbyla (viz komentáře), je dána nejednoznačným vyjádřením, kde Jiří Macich pochopil „HTML editor” jako výraz pro onu lištu s tagy a jako protiklad k „WYSIWYG editoru”.)

Jsem paranoidní? Nebo Lupa proti mně opravdu něco má? Nebo proti Bloguje? Nebo jen zaměstnává autory, hrající si na novináře a neschopné si svá tvrzení ověřit či podložit citací? Nebo bude podobný styl práce nadále v médiích normou?


Myslím, že ani nemá cenu psát šéfredaktorovi Lupy... Dosáhl bych tím něčeho? Pochybuji.


Aktualizace: Jiří Macich napsal v komentářích i po ICQ „Po zralé (byť přiznávám, že trochu pozdní) úvaze a Vaší přesvědčivé argumentaci jsem slůvko ”povinné" z oné věty nechal vyškrtnout. Předpokládám (dle Vašeho vyjádření výše), že teď je to již v pořádku." Ano, tím padly veškeré mé výhrady k jeho článku a děkuji mu za to.
To jinde jsou jinačí kofři!

Dobrý večer

Žádáme Vás o odstranění prezentace, která poškozuje dobré jméno firmy — http://antibanan.bloguje.cz/. Pokud nedojde k odstranění lživé a pomlouvačné prezentace, která funguje skrze Váš systém, budeme nuceni zahájit kroky vedoucí k odstranění právní cestou.

Tyto kroky zahájíme, pokud tato lživá nařčení nezmizí z Vašeho systému do 24 hodin.

Děkuji za spolupráci

Michal Kadera, banan hosting, J.Soupala 1597/5, 708 00 Ostrava, http://www.banan.cz


Odpověděl jsem:

Vážený pane,

dotyčný uživatel neporušil pravidla pro používání bloguje.cz a proto není z naší strany nejmenší důvod jeho blog ze systému odstraňovat. Cítíte-li se jeho počínáním poškozeni, bude lépe, pokud místo výhrůžek učiníte standardní právní kroky.

Hezký večer


a dozvěděl jsem se, že

Dobrý den

bereme na vědomí. Jen pro přesnost — jedná se o standartní postup, vždy v takovémto případě nejprve upozorníme poskytovatele a stejně postupují ostatní subjekty, pokud narazí na obdobný problém u našich webů. Neberte to tedy jako výhružku, o něco takového v žádném případě nešlo.

Michal Kadera, banan hosting, J.Soupala 1597/5, 708 00 Ostrava, http://www.banan.czTak se na to musí! Ultimátum a výhrůžka, co není výhrůžkou, ale standardním postupem... Jenže to chce žaludek... Minimálně žaludek spammera, že, pánové?


Zadal Arthur Dent, 03.08.2005 16:25:09, 60 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://blog.maly.cz/tb.php/1441

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

mno.. - Ebo (web)
(03.08.2005 16:44:35)

tak jsem se podíval na ten antibanan.. a tak něak jsem nepochopil vo co tam přesně gou ..he he.. vypadá to jako něaká osobní pomsta/vysmívání ..ale co.. proti gustu.. a když ho to baví {big grin}

A jdu si dát banan k jídlu {smile}
    

Re: mno.. - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 19:09:48)

Nejde o Antibanan... Jde o ten kouzelný mail: "Urychleně to odstraňte, jinak uvidíte. Máte na to 24 hodin."
    


:o))) - aTeo ;) (web)
(03.08.2005 17:14:31)

Lumpy z Lupy
I pána z Banána
Máme za hňupy
Trapný a tupý !!!
    

Re: :o))) - aTeo (web)
(03.08.2005 19:40:04)

Hehe, to byl metafor !!!
    

Re: :o))) - binarniladin (web)
(03.08.2005 19:46:11)

hele Horáček, odpovídáš sám sobě nebo jsem omylem někoho ignoraetoval a teď nevím koho a nevím jak ho znova zvidotelnit?
    

Zdarec Pažoute! - aTeo (web)
(03.08.2005 20:14:22)

No, má to i svoje výhody. Můžu si psát co chci a žádnej mě nepeskuje! Zkus to taky:
Ignorátor zapni směle,
zmizím navždy do pr.... {wink}
    

Re: Zdarec Pažoute! - binarniladin (web)
(03.08.2005 20:30:11)

Já nepotřebuju ignoraTeátor , já jsem očkaTeovanej {smile}
    

Jenom si dej bacha, - aTeo ;) (web)
(04.08.2005 00:29:25)

abys nechyt "Lupí mor". Vypadá to tady jak disputace ve Svaté kongregaci. Wellmi zábavné, nemyslíš?
    


 - dgx (web)
(03.08.2005 17:18:54)

Nikoliv standardní postup, ale "standartní postup", tedy poskytovatele kráčejí upozornit se standartou v ruce {smile}

A říkám si, co je to za firmu, když existenci posměvačných prezentací už považuje za standard a má pro něj vypracované nějaké postupy? {smile} Že by Microsoft?
    

Re: - thingwath (web)
(03.08.2005 18:06:56)

Bacha, aby ten standartní postup nebylo něco takového:

[www.imdb.com/gallery/ss/0215750/Ss/0215750/36-9.jpg?path=gallery&path_key=0215750]

Doufám, že mi to odkaz schroupe {wink}
    

Re: - Roj (web)
(03.08.2005 23:36:52)

Standartni postup je situace, kdy provozuju umeni ve stoje a postoupim. (standArt)
    


mor - Tomáš Hodboď (web)
(03.08.2005 17:48:54)

> Napsat "pro někoho povinná" nebo "za jistých podmínek povinná" by asi bylo moc práce nebo by to neúměrně prodloužilo text.

A já nevidím jediný důvod, proč by někdo měl psát podle toho, jak se Pánovi Bloguje líbí. Novinář, jak vy s oblibou říkáte, má psát objektivně a nezávisle a nenechat se ovlivňovat takovýmito lobby. Podle zveřejněné citace není na slovu koketovat vůbec nic špatného. Naprosto vystihuje to, co jste napsal. By mě zajímalo, co budete dělat, až o vás někdo napíše naprosto lživé a s pravdou nesouvisející informace.

Nazývat takovéto nuance morem, ... jak myslíte.
    

Re: mor - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 18:15:07)

Pište si co chcete jak chcete, ale buďte té lásky, a když už si berete výroky "pána Bloguje" do úst (pardon, do klávesnice), tak aspoň citujte přesně... Například můj výrok, kterého se teď dopustím: "Tomáš Hodboď mi připadá tupý" rozhodně není totéž jako "Dent řekl, že Tomáš Hodboď není ostrý"... Pamatujte na to, až mě zase budete někde "citovat"!

Pokud nejste s to pochopit rozdíl mezi takovými dvěma výroky a nazvete ho "nuancemi", hádáte se a libovolné přeformulování (které třeba změní smysl) údajné citace, u které nejste schopen ani dohledat pramen, nazvete "novinářskou nezávislostí", tak jste u mne diletant a musíte holt počítat s tím, že vám v tom omočím čumák, ať se vám to líbí nebo ne. Našemu psovi to pomohlo a už nám to v bytě nedělá...

Mimochodem, novinářem jste se nazval Vy, mě to jen pobavilo, tak to používám... O tom, kdo je to novinář a jak pracuje vás, doufám, poučí jiní... Ode mne byste to asi neunesl a předpokládám, že byste křičel cosi o nezávislosti a právu psát si co chcete, seč by vám plíce stačily.
    

Re: mor - kouk (web)
(03.08.2005 18:52:12)

Někteří novináři jsou nezávislí prakticky na všem, třeba i na Pravidlech českého pravopisu {smile}.
    


Re: mor - mat (web)
(04.08.2005 18:06:14)

nezávislý novinář tomáši nejste, vy nejste vůbec novinář, to, že napíšete sem tam něco pro lupu (nebo do nějakých jiných internetových médií, nevím, nesleduju vaši publicistickou dráhu) z vás Martina Komárka nebo Radka Johna opravdu nedělá - novináře by z vás udělalo trochu pokory, méně nabubřelosti a velkých ramen a trochu životní moudrosti, která přichází se vzděláním a věkem - tohle všechno vám ale chybí...
    

Re: mor - dgx (web)
(05.08.2005 14:09:29)

Radek John a pokora? Jeho projevy nabubřelosti třeba při předávání cen (T)ÝTÝ jsou legendární...
    


Novináři odborníci - Martin - Techblog (web)
(03.08.2005 17:52:37)

Je to primárně chyba Lupy, že nechá psát takové autory. Má-li server ambice být serverem pro odborníky, ne pro zcela běžné uživatele, neměl by nechat běžné uživatele psát své články. Výplody lidí neznajících pozadí a nechápajích souvislosti se hodí spíš na zive.cz. Odborné články aby na Lupě člověk hledal lupou.
    

Re: Novináři odborníci - Tomáš Hodboď (web)
(03.08.2005 19:37:18)

Kdo jsou to "takoví autoři" a kým myslíte "běžné uživatele"? A tím "Výplody lidí neznajících pozadí a nechápajích souvislosti" teď myslíte koho? Mě a Jirku?
    

Re: Novináři odborníci - Martin - Techblog (web)
(03.08.2005 21:29:40)

Ano, ale samozřejmě nejen vás dva. Možná se mýlím. Můžete mi to vyvrátit? Vím o tom, že se Jirka Macich ani za odborníka nepovažuje. Nikoho, kromě redakce Lupy, jsem neosočoval. Rád se však nechám udivit Vašimi odbornými znalostmi.
    

Re: Novináři odborníci - Jiří Macich ml. (web)
(04.08.2005 01:18:25)

Osobně se považuji za lamu v deluxe vydání {wink} Když je o mé články ze strany redakcí zájem, tak proč bych je nenapsal. Neobléhám žádné budovy dokud mi nevydají článek, toho jsem dalek (ejhle rým {wink})
    


 - Jiří Macich ml. (web)
(03.08.2005 18:11:24)

Když už bez svolení druhé strany zveřejňujete soukromou korespondenci, nechápu, proč jen ty části, které se Vám hodí. Pokud si chcete hrát na nebožáka utlačovaného Lupou, tak je to Vaše věc, ale přesto:

1. Jasně jsem vám napsal, že citaci jsem si nemohl dohledat, protože Bloguje bylo nedostupné. Proto jsem použil větu, jakou jsem použil, tedy "universální" {smile}

2. Nechápu, proč se teď v názacích do mě navážíte, když dopoledne jste mi pochleboval a děkoval za zajímavý článek.

3. Chybný údaj v tabulce ohledně WYSIWYG byl obratem opraven.
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 18:23:57)

Dobrá, přesto:

1. Bloguje má výpadky, vím o tom. Pokud bylo nedostupné a vy jste potřeboval nějaký výrok, mohl jste se třeba zeptat. Nebo snad měl výpadek i mail a Google Cache?

2. Pochleboval? Vy vole! {smile} Já vás prostě a jednoduše pochválil za zajímavý článek a upozornil na nepřesnost... To, do čeho se "v náznacích navážím" (ve skutečnosti to docela otevřeně kritizuju) padlo až ve vašem mailu...

3. Děkuji za opravu.

A teď k tomu proč jsem to zveřejnil: Protože se mi nelíbí, že autoři Lupy poslední dobou čím dál častěji pracují s "údajnými citacemi", které "kdysi kdesi kdosi řekl". Všiml jsem si toho u sebe ve dvou případech. Nevím zda takhle pracujete i s jinými prameny a citacemi, pokud ano, tak potěš pánbu. Proto o tom píšu...
    

Re: - Roj (web)
(03.08.2005 18:48:08)

Czechtek dava Bloguje pekne zabrat, co? {wink}
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 18:49:13)

Tyvole! {big grin})

Naštěstí je přesun na nový stroj a rychlejší linku otázkou několika málo dní!
    

Re: - Jiří Macich ml. (web)
(03.08.2005 19:15:46)

Nepodceňoval bych sílu technařů. Abyste pak nezjistil, že to stěhování bylo k ničemu {big grin}))
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 19:33:03)

Nebojte... Pak o tom můžete zase napsat na Lupu. Jen se zeptám - bude to "za problémy Bloguje technaři nemohli" nebo "Bloguje mělo i s technaři problémy"?
    

Re: - rony (web)
(03.08.2005 20:00:57)

ked bloguje prezulo naval japoncov na gadgets.bloguje.cz, tak rastafarianov znesie tiez {smile}
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 20:03:56)

Přežilo i nápor s peticí. Jenže lidí je moc, čím dál víc a server nestíhá...
    

Re: - dgx (web)
(03.08.2005 20:27:52)

Vidím ten obří titulek v bulváru: "NEBEZPEČNÝ PSYCHOPAT BUDE VRAŽDIT" s podtitulem "Arthur Dent říká: Lidí je moc!"
    

Re: - Roj (web)
(03.08.2005 23:40:54)

Za problemy Bloguje muze jednoznacne POLICIE!!!!
    


Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 18:31:01)

Údaj jste opravil, ale nepřesně. Editor není implicitně vypnutý, jak uvádíte. To, jestli bude vypnutý nebo zapnutý se určuje při registraci a tam je přednastaveno "Chcete používat HTML editor? - ANO".

Takže je implicitně zapnutý.

Ale to je už jen detail, nechte to tak být, aby zase neměl někdo dojem, že Pán Bloguje chce určovat, co má Lupa psát. {smile}

PS: To celkem pěkně ilustruje to, o čem píšu, nemyslíte?
    

Re: - Jiří Macich ml. (web)
(03.08.2005 20:15:44)

Ale on je skutečně implicitně vypnutý, protože při registraci je zaškrtnuto používání HTML editoru. To nepovažujete za implicitní stav?
    


Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 18:48:34)

Jo a ještě jedno PS k té "soukromé korespondenci": Nepsal Martin Malý Jiřímu Macichovi mladšímu, psal admin Bloguje redaktorovi Lupy. Na takové korespondenci nevidím nic soukromého. V korespondenci nepadlo ani obchodní tajemství ani nic podobného, ani nikdo z nás nenapsal "Prosím, důvěrné!"

Když už mě osočujete z toho, že vynechávám části, které se mi nehodí, tak tedy ocituji vše:

"pokud se nepletu, tak v minulosti byla někde bloguje.cz zmínka, že možná
bude reklama do budoucna možná povinná, což mi jako koketování s reklamou
přišlo {smile} Podíval bych se, jestli bych to tam ještě někde nenašel, ale teď
Bloguje hlásí jen

Warning: Too many connections" + chybové hlášení

Z tohoto mailu tedy vyplývá nikoli to, že "jste si nemohl dohledat citaci", ale že jste si ji nemohl dohledat při psaní toho mailu. Proč jste si ji nedohledal při psaní článku je mi stále záhadou... Navíc jsem vám tu citaci v odpovědi poslal, na to jste nijak nezareagoval.

A ještě k tomu použití mailů... To jsem takhle viděl server, který otisknul část mailu, sice se zeptal zda může, ale dal tomu kontext takový, že dotyčný citovaný pak vypadal jako pitomec... Nepamatujete si na to taky? Já bych si to dohledal, ale teď zrovínka se mi to hledat nechce...{wink}
    

Re: - Jiří Macich ml. (web)
(03.08.2005 19:13:17)

1. To jste si to krásně zdůvodnil {wink} Pak ale nechápu, proč jste to nenapsal do diskuze pod článkem a psal jste mi to na mail.

2. Ne, hledal jsem to už při psaní článku a pak i při odpovídání na e-mail.

3. Poslal jste mi to v tom prázdném e-mailu s nějakou přílohou s prapodivným názvem? Lituji, takové z bezpečnostních důvodů mažu {wink}

4. Nemyslím si, že bych se dopustil nepřesnosti. Pokud někomu (ne každému) budete nutit za určitých okolností reklamu, nevidím na "koketování s reklamou" nic nepřesného. Jiné by to samozřejmě bylo, kdybych psal o povinné reklamě a nedodal, že bude povinná jen pro někoho, ale to jsem přece nepsal.
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 19:30:50)

Dobrá, tak tedy sémanticky:

"Koketerie" je v tomto kontextu, myslím, jednoznačně chápáno jako "zahrávání si s", "uvažování o", "naznačování možnosti" apod.

"Koketování s reklamou" je něco jiného než "koketování s povinnou reklamou". Vy jste napsal to druhé (tedy psal jste o povinné reklamě, ne že ne).

Na prvním výroku samosebou nic nepřesného není. Druhý má jiný význam, u něho se "koketování" váže k "povinnosti" a výrok se tedy čte jako "koketují s povinností vkládat reklamu" - což takto napsáno NENÍ pravda, protože mezi "povinností" a "povinností pro někoho" je celkem velký rozdíl.

Vemte si to takhle: Paroubek někde prohlásí, že "pravděpodobně prosadí zmrazení platů vedoucích úředníků" a vy to opíšete větou "Paroubek koketuje se zmrazením úřednických platů".
    

Re: - Roj (web)
(03.08.2005 23:49:42)

Musim se do toho konecne vlozit {smile}
Koketovat znamena NAZNACIT BUDOUCI MOZNOST.
A delaji to zensky, kdyz naznaci chlapovi, ze jako by mozna... a pak ty mrchy treba stejne nedaj. Ale taky nekdy daj {smile}

Nekteri mladi spisovatele to slovo pouzivaji v prenesenem vyznamu, z cehoz vznikaji zmatky.

Na LUPE bylo pouzito zcela nespravne, protoze Artur, pokud si tady z nas nedela srandu, NIKDY nenaznacil, ze by v BUDOUCNU hodlal zavest povinnou reklamu.

Takze receno lupáckým zargonem: "Dent nekoketuje s reklamou"
Tento vyrok ma pravdivostni hodnotu 1. Ostatni vyroky obsahujici slovo "koketovat" maji pravdivostni hodnotu 0.
    


Re: - Pachollini (web)
(03.08.2005 19:34:00)

> 4. Nemyslím si, že bych se dopustil nepřesnosti. Pokud někomu (ne každému) budete nutit za určitých okolností reklamu, nevidím na "koketování s reklamou" nic nepřesného.

Dovolil bych si oponovat. Z čistě formálně logického hlediska je to asi v pořádku, ale formální logika je na přirozený jazyk krátká.
Koketovat s myšlenkou dát Frantovi přes držku je něco jiného než zamýšlet se nad nad tím, co se udělám, pokud mě Franta cestou domů praští klackem.
Jenomže tady už asi nemá cenu argumentovat, protože argumentovat se dá jenom tam, kde chce druhá strana rozumět a tady ten pocit nemám, protože mně osobně ten rozdíl přijde tak zjevný, že si nedokážu představit věcné důvody, které by ho mohly smazat.
Přeji pěkný večer všem kolemjdoucím.
    


Re: - binarniladin (web)
(03.08.2005 19:38:40)

Jestli on celý problém není v tom, že článek byl psaný pro technické medium, kde se očekává jistá, relativně vyskoká dávka přesnosti, nikoliv poněkud vágní pojmy jako "koketuje" . Já osobně bych si na blogu či v debatě slovo "koketuje" klidně střihnul a neviděl v tom nic proti něčemu. Leč v technickém magazínu by možná neškodilo vyložit co přesně takové koketování s reklamou obnáší. Nikoliv proto, že to chce pan Bloguje, ale nýbrž proto aby čtenář netápal. Pokud si ovšem článek neklad za cíl informovat ale pouze si se čtenářem tak trochu zalaškovat, je koketování se slovy neurčitého významu celkem na místě {smile}
    


pro Jirku a Arthura - dgx (web)
(03.08.2005 19:31:40)

Když jsem si dnes článek na Lupě četl, také jsem se zarazil u odstavečku týkajícího se reklamy. Ale proč...

Arthure, obrat "koketuje s povinnou textovou reklamou" je dle mého výstižný a naprosto v pořádku. Říká mi, že zatím reklama povinná není, ale může jednou být. Problém vidím jinde.

Jirko, chceš snad říct, že Blog.cz s povinnou reklamou nekoketuje? Pokud M.I. prohlásí, že reklama nebude jen do konce roku a pak se uvidí, tak prostě koketuje taky.

Nicméně odstaveček vyznívá v neprospěch Bloguje.cz (ač není důvod).
    

Re: pro Jirku a Arthura - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 19:40:05)

"Říká mi, že zatím reklama povinná není, ale může jednou být." - já to taky tak pochopil, problém je ale to, že něco takového nikde nepadlo, nikdy jsem se tak nevyjádřil a výrok o povinnosti reklamy zní poněkud jinak... Tedy to, že "reklama na Bloguje může být jednou povinná" je čistě spekulace Jiřího Macicha. A pokud píše článek, kde se snaží o objektivní srovnání, tak mi vadí, že jako znevýhodňující faktor uvádí něco, co si sám vydedukoval. Takhle bych mohl tvrdit, že voliči ODS jsou vrazi, protože Topolánek hodlá rozpoutat válku (a vydedukovat si to z jeho výroku o noci dlouhých nožů).
    

Re: pro Jirku a Arthura - Jiří Macich ml. (web)
(03.08.2005 20:13:25)

Po zralé (byť přiznávám, že trochu pozdní) úvaze a Vaší přesvědčivé argumentaci jsem slůvko "povinné" z oné věty nechal vyškrtnout. Předpokládám (dle Vašeho vyjádření výše), že teď je to již v pořádku.
    


Re: pro Jirku a Arthura - Jiří Macich ml. (web)
(03.08.2005 19:53:26)

Nechci to říct a také jsem napsal, že jde o údaj platný do konce roku.
    


 - rony (web)
(03.08.2005 20:16:11)

Jirko, povazujem sa za testera systemu bloguje.cz od jeho pociatkov. To na uvod, aby bolo jasne, ze nemusim vsetko vidiet objektivne.

Nezavislost novinara neznamena, ze musi plodit clanky vyhradne svojpomocou a najlepsie bez vplyvov okolia akymi by preboha mohol byt kontakt na prevadzkovatela sluzby o ktorej pisem. Dokonca je primerane zname, ze ja osobne sa bloguje.cz venujem a som schopny podat informaciu alebo nasmerovat (usudzujem to z toho, ze casto ma ludia kontaktuju prave kvoli bloguje.cz). Netajim sa tym ani na Spravodaji {wink} cize je tento fakt zachytitelny {wink} Takze priestor tu je.


Dokonca si myslim, ze cely problem "reklamy" na bloguje.cz nie je TAK citlivy ako sa zda byt v tabulke porovnani systemov (obsahuje par riadkov pre porovnanie troch systemov, z ktorych jeden je mierne povedane na inej kvalitativnej urovni, jeden je prakticky legenda a dalsi este neznamy).

Spat k reklame: pamatam si dobre, ako Arthur Dent takisto aj mna zahrnul ako "povedzme nadnesene" konzultanta, pricom mam pocit, ze moj nazor a moje otazky boli vzate do uvahy. Minimalne som bol ubezpeceni o zachovani slobodnej volby a reklama bola ponata na principe dobrovolnosti. Fakt, ze na bloguje.cz panuju jasne vlastnicke vztahy ma dve roviny platnosti: viete, kto za to moze a viete kto vam co moze {wink}

Ano, novoprichadzajuce analogicke systemy sa vzdy snazia natahovat po zabehnutych vzoroch. Tak vznika situacia "pretlaku" a "vakua". A niektori vyvojari sa radi pohybuju v pretlaku a ini zasa vo vakuu. A ked sa tlak vo vakuu vyrovna, tak sa tam snazia dofuknut ti, ktorym pretlak roztrhal branicu {smile}

Jirko, ja viem, ze sa snazis vyuzit svoj zivot smerovanim k odbornej publicistike. Ta je vsak mierne odlisna od politickej ci spolocenskej prave v tom, ze sa zaklada na faktoch. Clovek, ktory dokaze ovladat elektronicke media (v zmysle prehladavat, triedit, analyzovat) by ich mal aj vyuzivat. A to plati teda nielen v schopnosti "googlovania" ale aj komunikacie.

Tak ako som ta Jirko pochvalil pred casom za iny clanok na Interval.cz, tu na Lupe musim poznamenat, ze bol sity narychlo a aj keby nebolo tychto drobnych detailov, exkluzivitu clanku narusa uplna absencia obrazoveho materialu, ktory by podciarkol jeho vyznam. To som napisal aj v komentari pod clankom.
    

Re: - Jiří Macich ml. (web)
(03.08.2005 20:48:25)

On byl opravdu psán hodně narychlo. Ale s Arthurem jsem si to již vyříkali po ICQ a sporná/vadná část textu byla opravena.
    

Re: - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 21:02:06)

Potvrzuji a jsem rád, že se Jiří k celému sporu postavil takto vstřícně, za což mu ještě jednou děkuji.
    


Lupí mor - Vasil (web)
(03.08.2005 20:27:40)

Musím zareagovat na nadpis:
Lupa je podle vzoru Žena, takže tam nemá být Lupí mor, ale Lupin mor (jako Ženin mor). Je to přivlastnění moru - čí je to mor? Lupy. Tzn Lupin mor.
    

Re: Lupí mor - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 20:49:02)

Mno, obávám se, že by to ani tak nešlo a jediná správná formulace je "mor Lupy". Podobně jako není "lupí držátko" ani "lupino držátko", ale jen "držátko lupy" {smile}

A ten nadpis je stejnou licencí, jakou je třeba to, když o své feně píšu jako o "pese" (ten pes, ta pesa) a její pelíšek označím slovy "pesí pelíšek"...{wink}
    

Re: Lupí mor - Kráťa (web)
(03.08.2005 21:37:42)

No, jazykozpytec nejsem, ale "Lupin mor" mi připadá stejně správný jako "Dentův web".
Jsem přesvědčen, že je to česky správně. Nediskutuji o "licenci".
    

Re: Lupí mor - Arthur Dent (web)
(03.08.2005 21:45:31)

Ano, ale... {smile}

Zkusme to analogicky. Mám tu zvětšovací sklo, též lupu. Ta lupa má rukojeť, držátko, prostě ten vehement, za který ji držím. Je to "lupina rukojeť", "lupí rukojeť" nebo jen a vždy "rukojeť lupy"? A proč?
    

Re: Lupí mor - Roj (web)
(03.08.2005 23:34:26)

Vosino hnizdo, vosin pas.
Vosa je taky zena.
Ach ten cestin, ten kdyby se dal nejak algoritmisovat {smile}
    

Re: Lupí mor - Lokutus (web)
(04.08.2005 20:32:32)

Vosina v pr...
    


Re: Lupí mor - Kráťa (web)
(04.08.2005 00:01:12)

Protože ta "Lupa", které přivlastňujeme přídavným jménem přivlastňovacím "Lupin" není předmětem. Udělali jsme z ní živoucí entitu schopnou něco vlastnit. Přitom to tak vlastně není. Nebo je ? Námi původně diskutovaná Lupa není jménem podstatným, ale jménem vlastním.
Přiblížil jsem se alespoň částečně ? Ja uže pisál, čto ja nikakój jazykozpitěc ... Spoustu věcí píši pouze podle toho, že to tak cítím.

A když už tedy cítím, dovolím si jedno OT: Všichni tady píšete (naprosto správně) otazník nebo vykřičník bezprostředně za poslední písmeno věty. Stejně jako tečku. Já ne. Já jsem si totiž zvykl na vzhled textů psaných na psacím stroji, kde díky konstantní rozteči znaků byl vykřičník o nějakou tu desetinku milimetru od posledního písmene odsazen. Zvykl jsem si na to a líbilo se mi. Kromě toho mi připadá, že dnešní softwary se snaží ten vykřičník "narvat" co nejblíže tomu písmenu a připadá mi, že nerespektují cosi, čemu se za mých mladých let říkávalo "rozpal".
No, to jen tak na okraj, než mi to někdo dá se...níst.
    

Re: Lupí mor - Arthur Dent (web)
(04.08.2005 00:30:16)

To je dobré vysvětlení, taknějak to cítím, ale nevysvětlím... {smile} Mimochodem, až dodnes jsem žil v přesvědčení, že Lupin je hlavně Arsen... {smile}
    

Re: Lupí mor - Kráťa (web)
(04.08.2005 01:33:54)

Rád bych vysvětlil, kdybych tomu rozuměl. Když vidíte, že si nevím rady, buďte tak laskav a přineste svělo mě, tonoucímu v temnotě neznalosti !
    

Re: Lupí mor - Arthur Dent (web)
(04.08.2005 10:40:41)

Aha... A mně právě vaše vysvětlení stačilo... {smile}
    


Re: Lupí mor - allora (web)
(04.08.2005 10:36:21)

Jejda, to je dodnes můj nejoblíbenější zločinec {smile}
    


Banan.cz - Sam (web)
(04.08.2005 10:33:56)

No jak koukam na ten souboj antibananu s bananem je mi z toho zle. Asi přejdu na jiný hosting. Jsem u bananu a příliš spokojený nejsem.
Nemáte nějaký typ kam jít?
    

Re: Banan.cz - Glenn (web)
(04.08.2005 11:46:30)

Teda že se vůbec ptáte. Přece bloguje.cz!
    


Re: Banan.cz - rony (web)
(04.08.2005 13:11:17)

kamkolvek {wink}
    


Re: Banan.cz - Hakuna (web)
(22.08.2005 14:50:41)

Hostuju na Coolhosting.cz a jsem velmi spokojen. Koukni na jejich nabidku.
    
HotLinks
Zpět na článek