.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

05.05.2003Mým koníčkem, jak pravidelní čtenáři jistě vědí, je čeština. Mám ji rád a vadí mi její prznění. Vadí mi anglicismy a manažerská novořeč. Chtěl jsem napsat jakýsi slovníček těchto výrazů, ale on už existuje.
Pavel Beneš, jehož stránky vám tímto doporučuji, vytvořil slovník webštiny a slovník reklamštiny, ve kterých naleznete všechny ty ekaunty, kryjejtyvdajrektory a další. Dokonce zde naleznete i výrazy, které byste ze sebe nedostali, ani kdyby vám jezdila válcovačka po palcích u nohou, například bejzovat foldry. (Schopnost říkat takové věci asi stoupá s platem...)
Takže na mně už je jen ten slovník manažerštiny {smile}
A na závěr výzva: Znáte nějaké „krásné manažerské” slovíčko na „vy-”, jako vykomunikovat, vyinstalovat, vynegociovat, vykliknout, vyšérovat...? Pošlete mi ho, prosím! Nemusí být čistě manažerské, takové vyvětvení nebo vybřežení je taky hezké... Já vám za to prozradím, co je to vymzdění.


Zadal Arthur Dent, 05.05.2003 14:39:16, 3 komentáře...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://www.maly.cz/tb.php/104

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

Parse error: parse error in /DISK2/WWW/blog.maly.cz/www/index.php on line 20 - EH

Jeden muj kolega - Evzen - velmi casto pouzival termin, ze je neco "vymrdany". To ale asi neni moc manazersky, co? Nutno podotknout, ze i Evzen dodelal vysokou skolu. {big grin}
    

Re: Parse error: parse error in /DISK2/WWW/blog.maly.cz/www/index.php on line 20 - Arthur Dent

Vysoka skola asi nehraje roli.
Zavazna otazka: Kdyz je neco vymrdany, je to spatny? Asi ano...

A ta hlaska Parse error: Kdy vybehla??? (Edo, ja hostuju taky na PIPNI, znas to urcite sam...)
    


Cesta z města - Tokugawa (web)

Pro dokonalý zážitek z programátorštiny doporučuji shlédnout zdařilý snímek Cesta z města. Nejdříve jsem se nad hrdinovou mluvou usmíval, velmi brzy jsem ho za to začal nenávidět. Nakonec jsem ho obdivoval za to, jak se ten šílený scénář naučil {smile}
    
HotLinks
Zpět na článek

Hodnocení: 5

bodbodbodbodbod
Čím víc psů tím líp. Pět psů je maximum.