.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

13.10.2004Začínám řešit, kdy a kam na dovolenou. Kam je vlastně skoro rozhodnuté, zbývá jen správné načasování. Vlastně i to už je rozhodnuté.

Většina lidí si bere dovolenou v létě. A míří k moři. Na tom chápu jedinou věc. A všechno ostatní mi není jasné.

Takže: pokud chci v létě rekreovat, nepotřebuji se dostat do Chorvatska, Itálie, Španělska... Jednak je tam sezónní nával turistů, vše je dražší, ale hlavně — koupat se v létě mohu u nás. A nepotřebuji si kvůli tomu brát dovolenou.

I u nás je spousta krásných míst, kam se podívat, a není potřeba brát si kvůli tomu volno. Kdo má auto, dostane se všude za pár hodin. Máme pěkné památky, lesy, hory (i když nízké).

Jediné vysvětlení skutečnosti, proč si lidé berou dovolenou v létě je, že plno z nich má děti. A ty mají prázdniny v létě, takže se této skutečnosti podřizuje i režim rodičů.

To mě ale trápit nemusí. Já tyhle problémy nemám.

A proto vyrazím v zimě. A samozřejmě do teplých krajin. Protože tropická vedra mám rád. Takže žádné středomoří, ale jižní Asie. A nejraději už před vánoci, abych se vyhnul shonu před koncem roku.

Jen nevím, jestli stihnu všechny náležitosti — očkování, včasná rezervace letenek a případné další neočekávané problémy.

I kdybych nestihl z jakéhokoliv důvodu odjet (odletět) před vánočními svátky, poletím nejpozději v únoru. Protože od března by mě na jihu mohlo překvapit období dešťů.

U mě naštěstí není problém se sbalit a ze dne na den vyrazit kamkoliv. A nikomu nic nevysvětlovat, jen se postarat o psa, což je to nejmenší. Tím myslím, že mám pesu Lucinu vždy dát někam, kde si jí bude líbit a kde ten měsíc v pohodě přežije.

Příliš dlouhou dobu jsem si neuvědomoval své výhody před lidmi, kteří mají hromadu povinností a závazků. Výhody je třeba využívat, jinak jsou k ničemu. Takže hurá na jih!


Zadal White Dog, 13.10.2004 12:54:15, 12 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://www.maly.cz/tb.php/1139

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

:-) - Ebo (web)
(13.10.2004 12:59:49)

Já to mám jednoduchý ... všechno stejně až na psa a to, že na tu dovolenou v zimě nemám, a tak jsem prostě "sám doma (že by 6? {smile}" {big grin}
    

Re: :-) - White Dog (web)
(13.10.2004 13:04:53)

Tady spousta lidí žeje v nějakém bludu, že dovolená v jižní Asii je kdovíjak drahá. Ale uznávám, že budu muset začít šetřit, letenka je tak za 20000 (zpáteční), samotný pobyt by neměl stát více než 15000 (cca. 1000,- Kč / den). Což není málo, ale jednou za rok to dám, abych si odpočinul a podíval se za hranice všedních dnů. Bydlení a program budu řešit až na místě, poletím tam bez cestovky, abych se nemusel přizpůsobovat programu, který vymýšlel někdo jiný a bude mi fajn.
    

Re: :-) - Arthur Dent (web)
(13.10.2004 14:17:25)

Nevím v jakým bludu "tady" žije spousta lidí, ale ty žiješ nejspíš v bludu, že zájezd s cestovkou je něco jako školní výlet na ZŠ. Ale asi nemá smysl tě přesvědčovat o opaku, že? Ty jsi přesvědčen o tom, že cestovka tě "omezuje", že se musíš "přizpůsobit programu" a že něco takového je tebe nedůstojné a "nefajn".

Já nevím s jakými cestovkami jsi kdy cestoval, ale dle mých zkušeností z posledních let bylo jediné omezení datum příletu a datum odletu. Vše ostatní je, když na to přijde, věcí dohody. Čímž tě probůh nechci přesvědčovat, abys jel s cestovkou, toho jsem dalek.
    

Re: :-) - White Dog (web)
(13.10.2004 14:20:59)

Ale ano, na tohle téma jsme se přece bavili a já ti dávám za pravdu. Ale u mě je třeba i omezení odjezdu dost podstatné. A hlavně: cestovce platíš peníze navíc.
    

Re: :-) - Arthur Dent (web)
(13.10.2004 14:22:33)

Ty peníze platíš za to, že se nemusíš starat co budeš jíst, kde budeš spát, kde si obstaráš vízum a jak se tam dostaneš. Tyhle starosti má za tebe někdo jiný. To mi připadá jako fér obchod...
    

Re: :-) - White Dog (web)
(13.10.2004 14:29:03)

Ale ano, souhlas. Ale já si chci sám vybrat, kde budu spát, vízum si také opatřím, dostanu se tam taky sám. Pokud chce být někdo bez starostí, ať si připlatí. Já si to obstarám sám, protože mám pocit, že jsem pánem situace. Abych to nějak nedramatizoval, tak bych si dovolil toto shrnutí: cestování s cestovkou a cestování bez cestovky jsou dva rozdílné produkty, určené různým cílovým skupinám. Oboje má své výhody a možná i nevýhody.
    


Re: :-) - allora (web)
(13.10.2004 14:25:53)

Hehe, tak to mi uniká, jak se chceš vyhnout "omezení odjezdu" při cestě letadlem {wink}
A co se peněz navíc týče...cena za ubytování při sólo pobytu může být mnohdy naopak řádsky vyšší, cestovky mají nezanedbatelné slevy.
    

Re: :-) - White Dog (web)
(13.10.2004 15:52:11)

Na internetu je možné najít spoustu možných odletů od celého hejna leteckých společností.
A cestovky mají kromě nezanedbatelných slev též nezanedbatelné provize.
    


Abych nezapomněl - White Dog (web)
(13.10.2004 15:18:11)

To, jestli jet s cestovkou nebo ne jsem řešil tak, že jsem všechno konzultoval s člověkem, který tam už několikrát byl. Jeho doporučení: pro mě JEDNONAČNĚ bez cestovky. Zajistit si jídlo a ubytování na místě je podle něho ta nejjednodušší věc na světě a pokud někdo umí smlouvat (a v tom si celkem věřím {smile} ) tak se dostane na poloviční ceny.
Pokud někdo hledá komfort, zaplatí si cestovku. Já to chápu a rozhodně šmahem neodsuzuji cestování s cestovními kancelářemi.
Pro Arthura: ten člověk, se kterým jsem to konzultoval, je náš společný bývalý spolužák J. Z., jak asi uznáš, tak se jedná o člověka spíše důvěryhodného.
    


A ještě jeden komentář - White Dog (web)
(13.10.2004 15:50:36)

Již dříve jsem se bavil s více lidmi na téma "cestovní kancelář" vs. "na vlastní pěst". Zajímavé je, že v tom bývají lidé vyhranění, málokdo uvažuje tak, že za některých okolností může být výhodná cestovka a za jiných okolností nezávislost.
No a jak jsem se bavil s těmi známými, a bylo jich více, z různých sociálních skupin a různých profesí, všichni však byli svobodní a bezdětní, ve věku 21 - 39 let (to píšu jako poznámku pro sociology nebo jiné výzkumníky), tak cestovky vyhrály zhruba v poměru 60:40. Důvod: neznalost reálií dané oblasti, neznalost jazyka (angličtiny), pohodlí...
    


 - allora (web)
(13.10.2004 13:19:28)

No, ono ve třicetistupňovém vedru obíhat české památky teda není nic extra. A protože voda "rozkvete" zeleniskem a teplá je jak močka, má to moře přeci jen něco do sebe {wink}
    


 - ghostdog (web)
(13.10.2004 14:34:47)

Ja jsem zazila zajezd s CK jednou v zivote a ve srovnani s individualni turistikou to opravdu jako skolni zajezd pusobilo...

Kam do J Asie jedes?

BTW v patek odlitam na pul roku do JV asie{smile}
    
HotLinks
Zpět na článek