.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

03.12.2004Na Lupě dbes vyšel článek o skupování odkazů. Jedná se o onu záležitost s mailovou nabídkou na umístění reklamy na nějaká online casina...

Mail nabízí 2400 Kč za to, že si na web umístíte textovou reklamu na online casino. Podle článku se jedná pouze o vylepšení pozice na Google.

Koukám ovšem, že pan Michal Kadera (podle Lupy „koordinátor akce”) neponechává věci náhodě. Svědčí o tom víc než 30 komentářů k nejrůznějším článkům s monotónním obsahem — reklamou na online kasina... Komentáře chodí z nejrůznějších adres patřících různým proxyserverům, jsou přidávány k „dávno mrtvým” článkům, dokonce i k neexistujícím...

A chodí zjevně nejen na tenhle web.

Máte někdo podobnou zkušenost?

Mimochodem, pan Michal Kadera píše v diskusi na Jakpsatweb doslova:

Zadneho „spamovaciho robota” nepouzivame. Vse je prace nekolika nadsencu — proto se obcas, v ojedinelych pripadech, stane, ze email adresatovi prijde znovu. (...) Nase emaily bych rovnez nenazyval SPAMem, a to z nekolika duvodu:

- ke kontaktu pouzivame pouze emaily uvedene na nalezene strance a urcene ke komunikaci ohledne teto stranky a nabidka umisteni reklamy do toho spada, nejde tedy podle meho nazoru o nevyzadanou postu, (...)


Pane Kadero, jen dva dotazy:

1. Vkládání komentářů je také práce nadšenců?

2. Myslíte si, že mailová adresa, označená viditelným textem V žádném případě si nepřejeme na tyto adresy dostávat reklamní maily, tak to prosím respektujte! je vhodná pro rozesílání podobných nabídek?


PS: Osobně jsem zareagoval zablokováním jejich frází v komentářích.


Zadal Arthur Dent, 03.12.2004 9:43:43, 3 komentáře...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://www.maly.cz/tb.php/1223

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - Filip Rožánek (web)
(03.12.2004 10:29:49)

Osobně jsem reagoval úplně stejně.
    


 - Rob (web)
(03.12.2004 12:34:43)

U mě se tohle objevuje v komentářích s železnou pravidelností. Jednoznačně musí jít o robota, ale nějaký lidský zásah v pozadí bych tipoval, protože když jsem provizorně nasadil filtr na celou doménu .com (s českým vysvětlením, proč tomu tak je), začaly se objevovat přímé linky na konkrétní .htm soubory.
Takový "nadšenec" se mi dostat do rukou! Asi bych mu po celém těle nechal vytetovat moje url {big grin}
    


Je to robot! - Vesničan (web)
(03.12.2004 13:03:50)

Setkávám se s tím totiž i na diskusi "za heslem".
    
HotLinks
Zpět na článek