.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

09.12.2004jen někteří mají ty dílky dál od sebe!

K tomu se nedá nic napsat, pouze uvést kontext a odkázat:

iDnes zveřejnil článek o cikánech. V komentářích se velmi záhy objevily reakce lidí, kterým kdy toto etnikum šláplo na kuří oko. Reakce svědčící o náhledu populace na „menšinu, jejíž majorita má specifický vztah k práci” či na „kulturní odlišnosti”.

Před chvílí se objevil dodatek redakce:

Vážení čtenáři, zrušili jsme diskusi pod tímto článkem. Příspěvky schvalující likvidaci romské populace nacisty redakce předala policii.
Michal Hanák, vedoucí serveru zpravy.idnes.cz


V podstatě každý článek o Cikánech na iDnes končí takto — zrušením diskuse... Proč?

Svou odpověď si každý zformulujte sám a nechte si ji pro sebe... Nebo ji někdo předá policii!

Souvislost: Ahasweb


Zadal Arthur Dent, 09.12.2004 12:27:43, 13 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://www.maly.cz/tb.php/1230

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

Předání policii - White Dog (web)
(09.12.2004 12:42:22)

To by mě fakt zajímalo, co s tím policie bude dělat. Nedovedu si představit, že by objevili pisatele komentářů.
Spíš jde o to, že si vedení serveru zpravy.idnes.cz myje ruce.
    

Re: Předání policii - Egi (web)
(09.12.2004 13:18:03)

Mno, nedavno tady na nasem ourade jednomu nasemu milovanymu "regionalnimu politikovi" nekdo mailem vyhrozoval fyzickou likvidaci, tusim z nejake schranky na Seznamu nebo na Volnym. Z dial-up pripojeni.

K materialum predavanym fizlum jsem mu vytiskl hlavicky toho mailu a barevnou fixkou podtrhal dulezity pasaze, jako IP a casy.

Vypatrali to az k telefonni lince, rodinnej domek. Majitelka linky ovsem vyuzila sveho prava nevypovidat :o))
    

Re: Předání policii - JMH
(09.12.2004 13:24:37)

Tak to jsou policajti pěkní lemplové. V tom okamžiku to mělo pokračovat prohlídkou bytu, zabavením počítače, prošťáráním logů a registrů...
    

Re: Předání policii - Egi (web)
(09.12.2004 13:31:23)

Ano, policajti jsou lemplove. Ty to jenom konstatujes nebo se nad tim pozastavujes? :o))

Kdyz mi treba mluvci policie sahodlouze zduvodnoval, proc nedokazou najit (sefove) odcizenej mobil, kterej je dva roky stale v provozu, to jsem se nasmal jak uz dlouho ne :o))
    

Re: Předání policii - JMH
(09.12.2004 13:41:39)

To je zajímavé, písemné zdůvodnění pro web nemáš?
    

Re: Předání policii - Egi (web)
(09.12.2004 14:55:54)

From: Mojmír Popp [mailto:pisbm@mvcr.cz]
Sent: Wednesday, January 22, 2003 2:52 PM
To: Eger Michal (Domaci)
Subject: Re: Dotaz - kradez MT

Vážený pane,
omlouvám se za opožděnou odpověď z důvodu poruchy na služebním internetu. K Vašemu dotazu uvádím následující :

máte pravdu v tom, že správce mobilní sítě je schopen lokalizovat přibližné místo výskytu mobilního telefonu. Uvádím úmyslně přibližne, protože i kdyby byl správce sítě ochoten uvedený úkon pro policii provést, tak na lokalizovaném prostoru se může v ten moment nacházet několik osob a policie nemá oprávnění u všech provést osobní prohlídku. Jistě budete argumentovat s tím, že telefon se dá prozvonit a podobně. Máte pravdu, ale musíme ještě vzít v úvahu, že nový majitel koupil uvedený přístroj jistě v "dobré víře" jak uvádí zákon a v tom případě jedině soud může určit komu bude přístroj přiřčen. Je to velice složitá situace. Pokud však je známo, kde byl přístroj pachatelem prodán a novým majitelem zakoupen jsou i jiné metody, jak zloděje odhalit. Nesdělil jste, zda krádež mobilu byla oznámena na policii a zda informace které jste uvedl byly případně vyšetřujícímu policistovi sděleny.


S pozdravem
kpt. Zdeněk Lubas


Komplet cele okolnosti mas zde:
[egicz.cz/denik/200301/denik.htm]
(zapisek z 22.01.2003, nejsou tam jeste v tu dobu tvale odkazy)

Jak to dopadlo zjistis jednoduse, kdyz zavolas na cislo 603 721 204 a popovidas si s drzitelem. Sefova to stale neni. Ale hlavne, kdyz to koupil v dobre vire :o))
    

Re: Předání policii - Dana (web)
(09.12.2004 19:04:01)

Mně takhle jednou ukradli mobil a nechali v něm simkartu. Od té doby zlodějovi prostřednictvím t-zones chodím na kredit a posílám smsky na jeho účet. Mám pocit, že už se mi škoda dávno zaplatila... {smile}
    


To máš tak: - Vesničan (web)
(09.12.2004 13:16:58)

Nejprve otevřou kontroverzní téma a pak se diví. A způsob, jímž je článek napsán? Inu, řekněme, že je úsměvný.
P.S.: Nechtěl bych být tím policejním expertem, který se bude prohrabávat všemi těmi Lojzíky Kouřovody a Antoníny Pumprdlíky z Horní, či Dolní Potěštebe, registrovanými na i.dnes. A práce s IP adresami už mě také nebaví tolik, jako před několika málo lety!
    

Re: To máš tak: - Arthur Dent (web)
(09.12.2004 13:18:37)

Jojo, to je furt nějaký proxy, nějaký vytáčený spojení z anonymního mobilu... {smile}
    

Re: To máš tak: - Vesničan (web)
(09.12.2004 13:44:59)

... a anonymizéry... No, myslím, že do těchto diskusí přispívají právě úředníci ze státních orgánů a organizací a studenti, trávící čas na počítačových učebnách. Jestli někdo z nich mrkne sem, dozví se teď ode mne, že by měl jít vymazat cookies a dočasné soubory v prohlížeči. Jejich obnovováním se nikdo nebude zabývat. A také ještě historii prohlížeče.


Sleduj ten fofr!
    

Re: To máš tak: - Ebo (web)
(09.12.2004 17:30:05)

Hmm a já ti na to pustím EasyRecovery Professional od Ontracku a obnovím ti i ty smazané pornofilmy ze včera {big grin}

Pokud si jen tak ze srandy po tom vymazání nezkopíruješ tam a zpět tolik megabajtů, kolik máš volné místo na disku..či nepoužiješ něco co zapíše něaké bludy do tohoto prostoru {smile}
    

Re: To máš tak: - Vesničan (web)
(10.12.2004 10:31:47)

Já říkám, že se tou obnovou nikdo nebude zabývat. A kdyby se týkalo mne a mého mazání, já bych si to přepsal třikrát pomocí Eraseru.
    


 - Marian Kechlibar (web)
(14.12.2004 13:42:13)

Omezování svobody slova je trendem v celé EU, a bohužel stále přitvrzuje.
Podle belgických zákonodárců je jakýkoliv rasistický slovní projev závažným trestným činem. Na základě tohoto zákona byla např. rozpuštěna strana Vlámský blok, která protestuje proti imigraci, a která měla ve Vlámsku 25-40% voličské podpory (ihned byla ovšem založena strana nová).
Velká Británie se snaží schválit zákon, kdy napadání nějakého náboženství bude trestným činem. Původně měl být zaměřen především ům hlásajícím nenávist v mešitách, ale zdá se, že cílem se stanou hlavně politici a novináři, kteří naopak kritizují islám. Na rozdíl od imámů totiž mluví anglicky, takže jim je rozumět i mimo arabskou komunitu.
Na základě evropského zatykače mohou být i čeští občané vydáváni do Belgie, pokud poruší belgický zákon o xenofobii a rasismu - stačí něco napsat na český internet a je z vás zločinec.
Celá tato síť přituhujících zákonů je ustrašenou reakcí evropských socialistů na to, že imigrační problém, nezaměstnanost etc. naprosto nezvládli a ve volbách začínají bodovat extremistické či protievropské strany (Německo: jak neonacisti, tak komunisti; Belgie: Vlámský blok; Francie: Le Pen; Itálie: Liga severu; Nizozemí: kdekterý politik už se angažuje proti imigraci; Velká Británie: UK Independence Party; Rakousko: Svobodní). Těžko říct, zda jim tyto zákony budou k udržení moci a statu quo stačit. Zatím ano, ale stačí jediný pořádký ekonomický otřes, a všechno může být jinak. Hitlerovi se ve 20.letech taky výmarští politici smáli jako šaškovi.
    
HotLinks
Zpět na článek