.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

23.05.2003Ne, opravdu mi není referendum o vstupu do EU ukradené, i když by mi být mohlo a stejně tak i všem dalším. A víte proč?

Politologové předpokládají, že ani neplatnost hlasování by nezabránila Slovensku vstoupit do unie — přístupovou smlouvu by prostě schválil jen parlament a prezident. (zdroj: TV zpravodajství, iDnes a další) Tato věta přesně potvrzuje (nejen) můj dojem — do EU vstoupíme, protože námi zvolení politici tak rozhodli a referendum je jen šidítko pro masy. Nepředpokládám, že by byl v Čechách postoj k referendu ze strany politiků podstatně jiný než na Slovensku.

Ale přesto k němu půjdu a vyjádřím svůj názor...

Já se domnívám, že česká politická reprezentace věci okolo vstupu EU do ČR (záměrný překlep) totálně zvrzala. Namísto předložení jasného „seznamu pro a proti” nám stále opakuje: „Budou i jisté nevýhody, ale výhody přeci převažují, například volný pohyb pracovních sil, velký trh atd.”

To nás mají politici opravdu za takové debily a myslí si, že nejsme schopni posoudit pro a proti sami a podle toho se rozhodnout? To si opravdu myslí, že nejlepším argumentem pro vstup je reklamní kampaň s předžvýkanou optimistickou odpovědí ANO, prezentovanou „populárními osobnostmi”? To se opravdu tak bojí předložit i zápornou stránku věci k posouzení lidem?

Ano, Jirko, i „nevolit” je svým způsobem volba, a vypovídá o postoji: „Nepřesvědčili jste mě o své pravdě, nemám na věc názor, nebudu se vyjadřovat”. Ale pokud za mnou někdo přijde s návrhem a nepřesvědčí mne, řeknu mu NE.

PS k té „vyváženosti kampaně”: HoP se v diskusi na Marigold.cz ptá, kde se nechá stáhnout logo „ANO vstupu do EU”. A já se ptám — „Kde se nechá je možno stáhnout logo NE vstupu do EU”?!


Zadal Arthur Dent, 23.05.2003 9:09:39, 7 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://www.maly.cz/tb.php/162

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

kde ne EU? - Marigold

Nenašel jsem ANO EU. Ne eu je naopak docela hodně ku stažení, například zde:
http://www.narodni-strana.cz/ne_eu.html
    

    

Re: kde ne EU? - Arthur Dent

S tím rozdílem, že "Ano EU" je součástí oficiální kampaně, vytvořené i z peněz za mé daně... Proč tam není i "Ne EU"? Nebo alespoň ať přestanou tu kampaň nazývat "Informační" a nazvou ji "přesvědčovací".

Jinak za linky díky, přidám k tomu ještě http://www.elka.cz/edenik/obr/eu_ne.gif
    


"nechá"?:) - Misha

to tady už myslm jednou bylo {smile} kde se to jen nechá najít?{big grin}
    

Re: "nechá"?:) - Arthur Dent

...já to říkal! Je to ve mně zavrtané. Díky za upozornění.
    


Re: "nechá"?:) - Arthur Dent

Jo - ono šlo o citaci toho dotazu. Tak jsem to v té citaci nechal, ovšem v mé otázce opravil.
    


Logo - ora

Toz si ho udelej - Misto hvezdicek mesicky... {wink}
    
HotLinks
Zpět na článek