.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

04.12.2003Tak dnes v 0:30 ráno uplynul měsíc od chvíle, kdy jsem si naposledy zapálil cigaretu. Zatím se držím a je to dobré.

Nejhorší byl první den nekouření. Druhý a třetí den to šlo vydržet, čtvrtý den přišla skutečná krize, tu jsem ale ustál. A pak už se to zlepšovalo.

Postupně mi přestává chybět takový ten „pocit cigarety”, tedy nutnost mít cigára u sebe.

Dále chodím na pivo. V restauraci jsem si dříve neuměl nekouření ani představit. Teď je to bez problémů. Nevadí mi ani když sedím u stolu se samými kuřáky, nezapálím si.

Nervozita a podrážděnost mizí, už je se mnou možné opět komunikovat.

Dochází dokonce k zajímavým věcem:
přišel zákazník a mluvil na mě ze vzdálenosti asi jednoho metru. Byl to kuřák a strašně smrděl. Dříve jsem něco takového vůbec nepostřehl.

Ale nevěřte tomu, že když přestanete s kouřením, tak se vám do měsíce zlepší čich a chuť. To je nesmysl. Na to je potřeba mnohem více času. Pouze začnete cigaretový kouř vnímat.

A hrozí nějaké nebezpečí, že opět začnu kouřit? Ovšem! Nejhorší bude, až si začnu myslet, že mi cigarety již nic neříkají a že když si jednou zapálím, nic se nestane.
Ono to tak je. Kdybych teď vykouřil jednu cigaretu, klidně bych se další týden bez cigaret obešel. Fyzický absťák již téměř neexistuje. Ale vydržel bych týden a řekl bych si „pohoda, můžu si zapálit zas”. A to by byl konec.
Pravda je taková, že pokud se někdo "zbaví" nějaké závislosti, ať už nikotinové, alkoholové nebo jiné, nikdy nebude nekuřákem, abstinentem a podobně. Až do smrti již bude pouze abstinujícím kuřákem, abstinujícím alkoholikem ... A to je na závislostech nejhorší...

Nakonec k jediné (podstatné) nevýhodě přestávání s kouřením: přibral jsem asi 4 kila a nejde to dolů, ačkoliv se snažím jíst méně a běhat. Ještě mě čeká tvrdý boj...
Ale když jsem přestal s cigaretami, tak všechno ostatní už bude snadné.


Zadal White Dog, 04.12.2003 11:02:46, 10 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://www.maly.cz/tb.php/631

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

    


Tobe, ze nevadi kuraci u stolu? - kúťa (web)

A co to bylo v sobotu? Sice sis nezapalil, ale poslouchat ses taky nedal. {smile} Typickej odnaucenej kurak {big grin}
    

Re: Tobe, ze nevadi kuraci u stolu? - White Dog (web)

Vzhledem k tvému stupni opilosti myslím, že jsi měl nějaké halucinace {big grin}
    


No,tak blahopřeju!!! - chumláček-obláček (web)

A obdivuju!! Myslím to vážně a upřímně.Máš můj obdiv.Kéž bych to taky někdy dokázala.Že bych se do toho taky zkusila pustit?to by bylo zajímavý....
    


 - HUB (web)

Myslím že ti přebývají ještě nějaké kila..v peněžence..{wink}
    

Re: - White Dog (web)

V peněžence přebývá tak 10 až 13 kilo (za ten měsíc). Ale s těmito kily problém nemám, těch se dovedu zbavit snadno, když na to přijde {smile}
    


 - zuz (web)

Nenosim klobouky, ale smekám před tebou. Kouřim poměrně málo, ale vytrvale už nějaký ten rok a nebavilo by mě trápit se s přestáváním {smile}
    


Jen tak dal... - pani Dentova (web)

Pridavam se ke gratulantum. Mela bych tip, jak ztratit ziskana kila. Co takhle vyjet si s Arthurem nekam na mensi odtucnovaci kuru? Btw co jsou to 4kg z cigaret proti 15kg (mozna i vic - Arthur mlzi) za 1,5 roku naseho manzelstvi!?
    

Re: Jen tak dal... - White dog (web)

S Arthurem na žádnou kůru nepojedu, jak ho znám, tak bych řekl že je líný jak v**ř {big grin}
Budu se muset donutit ke každodennímu cvičení.
    

Re: Jen tak dal... - Arthur Dent (web)

Arthur není ani tak líný jako v**ř, spíš má věci spojené se svou váhou, účesem apod. u p****e {smile}
    
HotLinks
Zpět na článek