.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

14.10.2004Také se vám občas stane, že se ocitnete někde, kde si připadáte nepatřičně? Nepatřičně od slova nepatřit. Prostě se do nějakého prostředí nehodíte, každý to pozná, každý na vás kouká jak na exponát v ZOO a vy se snažíte být tak nenápadný, že vzbuzujete ještě větší pozornost. Mě to potkalo dnes od 7:37 do 7:43.

Každé ráno řeším takzvaný snídaňový problém. Tato zásadní událost celého dne spočívá v tom, že vybírám, kde koupím snídani. Já totiž moc nerad nakupuji. Jeden můj známý také nerad nakupuje, tvrdí, že to je proto, že při nákupu vždycky přichází o prachy. Já nerad nakupuji proto, že tak přicházím o drahocenný čas, který bych mohl jinak krásně promrhat zevlováním, nicneděláním, chytáním lelků, civěním a podobnými pasivitami. (Pasivitu beru jako opak aktivity.)

Dnes jsem chtěl vyřešit Fundamentální a Zásadní Snídaňový Problém návštěvou jistého v tomto příspěvku již zmíněného diskontu potravin.

Vlezl jsem tam, vzal nákupní košík a vydal se naházet do něj nějaký salát, dva rohliky a něco k pití.

Vše ztichlo, slyšeli byste špendlíček spadnout, napětí by se dalo krájet. Ano, prodavačky, prodavači, ostatní personál i zákazníci na mě začali vejrat jak na zjevení. Byl jsem mezi zákazníky jediný, kdo nevypadal jako důchodce.

Rychle jsem nakoupil, ochota prodavaček byla převeliká, přeci jen tam zákazníka pod šedesát asi dlouho neměli a možná již žili v domnění že se tací lidé ani nevyskytují.

U kasy paní pokladní nikomu nevěnovala pozornost, každému spočítala nákup a vyzvala k úhradě. Mě jako jediného pozdravila, pěkně „Brýden, pane” a „Naseanou, ďkujeme za nákup!”, přičemž jsem tam utratil směšných 40,- korun.

Náhoda? Přišel jsem v době, kdy tam shodou okolností nakupovali jen důchodci? Nebo byl můj postřeh správný? Řešení jsem našel u pokladen.

Všude je mají. V supermarketech, hypermarketech, samoobsluhách, diskontech. Všude jsem je u pokladen viděl. Někdy jen jeden druh, v žlutooranžové krabičce, jinde výběr z více typů, někde dokonce od několika výrobců.

Tady ne! Takže to byl opravdu obchod pro seniory.


Zadal White Dog, 14.10.2004 8:44:02, 8 komentářů...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://www.maly.cz/tb.php/1141

Zpět na článek

HotLinks
Zobrazit komentáře v chronologickém pořadí

 - řetězka (web)
(14.10.2004 08:57:46)

řekla bych že ses spíš přehlíd, na pankráci je mají dokonce v akci! a asi tři barvy {smile}

a proč by si důchodci nemohli...? ono už jim stejně asi nic nehrozí, když je nepoužijou..
    


 - Phil (web)
(14.10.2004 11:43:12)

Nakupoval jsem párkrát v Normě ve Francii. Takovou sbírku sociálně potřebných, jakou představovali zákazníci tohoto obchodu, jsem nikdy předtím neviděl.
    

Re: - Tokugawa (web)
(14.10.2004 12:24:30)

To já zase zažil podobnou sbírku v Tesco v Londýně.
    


Všude je mají u pokladny... - MH (web)
(14.10.2004 17:29:15)

žvýkačky?:D
    

Re: Všude je mají u pokladny... - Mata Hara Kiri (web)
(14.10.2004 21:00:48)

Guma jako guma...{wink}
    


V prodejne - Lena (web)
(15.10.2004 10:11:16)

NORMA tvori 89% zakazniku duchodci. Ano. Pravda!
    


mno jo, ale ty prodavačky...? - kosta (web)
(15.10.2004 12:38:19)

chodim řešit FZSP i FZVP (V=večeře) taky do normy, na Petřinách, jenom proto, že to mam 10m od baráku. je to tam občas o lícní obtisk špuntu seniorovo hole, ale v tomhle kšeftě maj eště prodavačky, který nepochopili, že tam jsou jako obsluha a nikoliv za trest..
    


 - Trillian (web)
(15.10.2004 15:29:17)

u nás u Penny Marketu tůruje fronta důchodců vozíčky (nákupní) od půl sedmé... otevírají v sedm... to bys měl vidět ty pohledy, když hned nedáš najevo, že ty ne, že ty jen náhodou jdeš okolo :oD
    
HotLinks
Zpět na článek