.: Rychlé menu: navigace .:. odkazy .:. kategorie .:. vyhledávání .:. archivy .:. autoři :.  

03.10.2005



v odporu proti komunistické bábě Emmerové!

Kovaná soudružka (což mi připadá jako horší urážka než kdybych napsal stará kráva nebeská) Emmerová vzkázala lékařům: „Váš postup by se mohl promítnout do jednání s pojišťovnami, až nadejde čas uzavírání nových smluv.”

Dobře, jsem pro. Chci si při návštěvě lékaře platit! Chci platit za své léky, ale taky chci, aby mě stát přestal okrádat (pardon, „strhávat zdravotní pojištění”) a tvrdit, že ty peníze jdou na „lékařskou péči”. Když si z toho, co platím na takzvaném „zdravotním pojištění”, nechám čtvrtinu na běžné návštěvy lékaře a běžné léky a za tři čtvrtiny se pojistím u komerční pojišťovny na neočekávané léčebné výlohy, vydělám na tom já, vydělá na tom můj lékař a vydělá na tom i pojišťovna. Při svých dvou návštěvách lékaře za rok mu klidně 25% té částky dám — a myslím, že to bude mnohem víc, než mu za mne dá zdravotní pojišťovna (půl roku po mojí návštěvě)!

Nechci, aby z každé stovky, kterou zaplatím, sežraly dvacku náklady na skvělé budovy zdravotních pojišťoven plných nepostradatelných úředníků a dalších padesát aby se vypařilo někde v „solidárním systému”.

Argumentem pro „státní solidární systém” je to, že by nezodpovědní lidé, kteří by se sami nepojistili pro případ nenadálých léčebných výloh, neměli šanci podstoupit některé nákladné operace. Proto tedy stát považuje a priori všechny své občany za nesvéprávné trouby a snaží se je chránit před jejich vlastní případnou blbostí!

Takový stát a takový systém mi nevyhovuje a uráží mne. Chci se tedy co nejdřív odhlásit ze systému státního zdravotního pojištění, protože jsem přesvědčen o tom, že je nemravný a že škodí mně i mým doktorům. Chci si služby lékaře platit stejně jako si platím holiče, opraváře aut, masáž, poštu, obsluhu v restauraci, čistírnu a další služby. Kde tak mohu učinit?


Předpokládám, že hlavní důvod, proč se podobnému modelu stát brání, je ten, že chce mít kontrolu nad tokem peněz ve zdravotnictví. Snad i proto, že doktoři jsou většinou inteligentnější než „průměr”, proto jsou potencionálně „nebezpeční” — a právě kontrola peněz přes státní aparát umožňuje držet je „na uzdě”.


Zadal Arthur Dent, 03.10.2005 19:56:04, ...,
TrackBack URL tohoto příspěvku je http://www.maly.cz/tb.php/1490


Novější příspěvky:

Starší příspěvky: